Jump to content
İlhan

Mazda 1.Nesil MX-5 İçin Restorasyon Programı Başlattı

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Mazda yine yapacağını yapmış..  Mx-5 kullanıcılarına butik bir hizmet...

Roadster'ını ilk günkü hâline çevirmek isteyenler için büyük fırsat.

Hiçbir şey zamana karşı etkilenmeden direnemez. Çok iyi bakılan otomobiller bile bir noktadan sonra yaşını belli etmeye başlıyor. Örneğin NA jenerasyon koduna sahip birinci nesil Mazda MX-5 şu anda 28 yaşında ve Mazda'ya göre araç sahipleri otomobillerinden vazgeçmiyor. Japon üretici, sadık müşterilerine bir jest yaparak araç için bir restorasyon servisi başlattı.

Mazda, Japonca yazılan bir blog gönderisinde Miata kullanıcılarından hep şunu duyduklarını belirtmiş: Aracımı sonsuza kadar sürmek istiyorum, lütfen onun için parçalar üretin. Japon üretici de tam olarak bunu yapmaya karar vermiş. Mazda, bu yıl içinde müşteri araçlarını kabul edecek ve 2018'in başında onları restore etmeye başlayacak. Restorasyon süreci başlamadan önce müşterinin tüm istekleri not edilecek. Marka bunun için TÜV Rheinland Japan Co., Ltd'den onay alacak.

Mazda, araçları tamamen restore etmenin yanı sıra klasik otomobili için bir dizi yedek parçanın üretimine de tekrar başlamak istiyor. 2018 itibarıyla Japon üretici açılabilen kumaş tavan, 185/60 R14 ölçüde orijinal Bridgestone SF325 lastikler ve sadece NA MX-5'lerde sunulan Nardi marka ahşap direksiyon simidi ve vites kolu gibi parçaları piyasaya sürmeyi planlıyor. Mazda, üretilebilecek diğer parçalar için "müşteriler ile kapsamlı bir diyalog içerisine gireceklerinin" de altını çizdi.

İlk nesil Mazda MX-5 Miata

Program, yıllardır roadster'ını kullanan ve ona bakan müşterileri kazanma adına harika bir strateji. Mazda, 1989'dan bu yana 1 milyonun üzerinde MX-5 sattı, yani doğal olarak yedek parça konusunda ortada büyük bir talep var.

Avrupa'da da buna benzer restorasyon programları var. BMW, Mercedes-Benz ve Jaguar bu işi yapan markalar arasında yer alıyor fakat Mazda, Avrupalı rakiplerinin aksine bunu oldukça ucuz bir araç için yapıyor - ki bu da Japon spor otomobil kullanıcılarının araçlarına ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Mazda & Motor1


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
drsb

merak ettim..yedek parçalar üzerinden bir değişim şeklinde mi yoksa kaporta şase gibi büyük bir değişim mi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mümin

Hakikaten en acayibi bu resterasyon calismasinin standart bir halk araci icin yapilmasi olmus. Bravo Mazda

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...