Jump to content
Ameros

1. Nesil Mazda 3 2005 Model Çözülemeyen Arıza Lambası Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ameros    0
Ameros

Merhabalar 

Uzun süredir forumu takip ediyorum okuyorum araştırıyorum bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Buraya 2016 temmuz ayında üye olmuştum.

Başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Arabam 2005 model mazda 3 194.000 km de. Aracım yokuşlarda çekmiyordu kuvvet kaybı vardı. Ateşleme de tekleme yapıyordu. Düz yolda giderken sanki 6.cı vitesi istiyor gibiydi, aracım bu arada manuel.

Olayı kayınbiraderime anlattım. Oda bi arkadaşı oldugunu ona götürmemizi tavsiye etti. Gittik ustanın yanına, motoru dinledi, akşam arabayı kendisine bırakmamı sabah kendisinin çalıştırıp sesi dinlemesi gerektiğini kompresöre sokacagını söyledi tamam dedim akşam mesai bitiminde gittim bıraktım. Sabah oldugunda usta beni arayıp birbir sorunları saydırdı.

Subublarda kaçırma varmış.

Ateşleme bobinleri degişmesi lazımmış

Eksantirik zincirinde milim kayması varmış

Eksantirik okuyucusu tam olarak okuyamıyormuş VS...

Arkadaşlar motor güzel oldu, herşey tam tıkır çalışıyor şimdi performans da harika duruma geldi fakat bu ARIZA LAMBASI HEP YANIYORRRRR. 

Ustam 4 kere motor indirdi kontrol ediyor birşey bulamıyoruz yapılmadık bakılmadık bir şeyi kalmadı hep aynı arızası veriyor Eksantirik devir ateşleme arızası 1. ateşeleme sıkıntısı dior.

LPG ciye gösteriyoruruz sıkıntı yok dior elektirikciye gösteriyoruz herşey normal diyor. Nedir bunun sıkıntısı arkadaşlar. En sonunda buraya yazmak zorunda kaldım. Takıntı yaptı bende bu arıza lambası :((((

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ameros    0
Ameros

Emme eksantrik konum sensörü aşırı geçikme diye veriyor hep hatayı  karşısında kod felan yazmıyor maalesef

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.731
Zealot

Ustan motoru toplayamamiş. 

Kodda açıkça belirttigi gibi emme egsantrik i senteden kaçık. 

Biraz daha sürersen arabayi vanos u kırarsın. 

Tahminimce araban eskisinden biraz daha sesli çalışıyor... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ameros    0
Ameros

efet hocam biraz daha sesli çalışıyor ama sizin dediginiz gibi o sente ayarı her motor inmesinde yapıldı hatta sensor bile degişti japoncu bir kaç usta daha geldi sente tamam dediler ama gene arıza kodu verdi sensoru bile degiştirmemize ragmen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.731
Zealot

Senin ustalar çok biliyor.. 

Aracınız vanos u çalışmıyor. 

Sensör sağlam. 

Vanos selenoid i veya vanos veya  yağ kanali veya silindir kapak contasi arızalı. 

Nokta. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ameros    0
Ameros

eyvallah teşekkürler ettim olmazsa kayseriye götürecem artık arabayı saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.