Jump to content
KaraŞahin

Mazda 323 (Familia) Ateşleme Bobini

Tavsiye Edilen Mesajlar

KaraŞahin

Kullandigim mazdanin motor kodu bj 5p dir yakin zamanda atesleme bobini degistirdim ama ariza isi hic sonmedi bilgisayli ariza tespit cihazinda atesleme bobin arizasi veriyor sildiriyorum tekrar yakiyor  cözüm bulamadim.ve birde bu motorlar modifiyeye ne kadar yatkindir.yatlariniz icin simdiden tesekkur edrim.

20171215_123142.jpg

20171215_123218.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KaraŞahin

Kimsenin bilgisi yokmu yada boyle bi sorunla karsilasan olmadimi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Tesisata bakıldı mı? Bazen LPG nin sinyalini almak için tesisatla oynayabiliyorlar. Oralardan kopukluk-kaçak olabilir mi? Çok az bilgi var bu şekilde bilmek zor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KaraŞahin

Kıbrısta lpg yok benzin ve dizel var atesleme bobini bozuldu sonra degistigimdede yanik kaldı hic sonmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Peki değiştirmeden önce araç çalışıyor muydu? Yani ilk bobin bozulduğunda?

Modifiyeye yatkınlık biraz sizin becerinize kalmış. O dönem mazda blokları haddinden fazla sağlamdı ama gerek önden çekiş olması gerek aile arabası olması sebebiyle pek modifiyede kullanılmadı. Turbo ile 0.5-0.8 bar stok blokla kullanabilirsiniz ki tahmini 160 hp civarı verir. İş bunu yapacak ustada. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KaraŞahin

Calisiuordu ama arada devreden cikip ataslemeyi kesiyordu soketi sokup taktiktan sonra devreye giriyordu yolda birakiyordu bu arada ariza isigi hep yaniyor gidip aldim bobini ama ariza isigi hic sonmedi.suan turbo uygulama arastirmasindayim yapabikirsem paylacam. 2002 model olmasina ragmen maşallah 175km kosturuyor otomatik d3 175km d4 vites olarak bayiliyor limite takili kaliyor.turboyu uyguladiktan sonra bi adana sanayisine ugratacam kaportayi guzel toplatayim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkansengul

ateşleme bobini orjinal mazda çıkışlı değil ise motor arıza lambası ondan yanar diye düşünüyorum. marka nedir bobinlerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.