Jump to content
Diriliş42

Mazda 323 Aracım Çekişten Düşüyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Diriliş42

mrblar. 99 model mazda 323 araç arada bir olmak üzere bir an da motor çekişten düşüyor ne kadar gaza dokunsanızda devir yükseliyor ancak ne gazi ne de benzini yemiyor sanki yüzde 10 ancak güç gidiyor rolantide ise sanki her an istop edecekmiş gibi oluyor aşırı titreme yapıyor ve bazende istop ediyor bir anlam veremiyorum. tecrübesi olan oldumu acaba bu şekilde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

bobin arızasına çok benziyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Diriliş42

diyarbakırda dijital mehmet diye bir ustaya götürdüm . beyni kontrol etti bir kaç değişiklik yaptı. bobin ve kablosu buji ve kablosunu değiştirdi sorun düzeldi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306

Kompresyon testi yaptırmalısınız bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

beyni mıncıklamasalar olmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Diriliş42

Kompresyon  testi ne demek  acaba. durup dururken araç beyni neden bozulur ki.

denso bujiler nasıl bilen kullanan varmı. usta denso buji takmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
29.03.2018 at 11:55, Diriliş42 :

Kompresyon  testi ne demek  acaba. durup dururken araç beyni neden bozulur ki.

denso bujiler nasıl bilen kullanan varmı. usta denso buji takmış.

Yani silindir içindeki sıkıştırmanın basıncı ölçülür. Bujileriniz tek tek çıkarılıp yerine manometre takılır ve marşa basılır. Sıkıştırmadaki basınç ölçülür. Eğer kaçırma varsa tespit edilir. Denso markalara üretim yapan OEM parça temini yapan bir firmadır. Fakat tüm araçlar aynı tip bujileri kullanmaz, aracınıza uyumlu mu onu öğrenmek lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Diriliş42

tşk ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.