Jump to content
Semr

3. Nesil Mazda 3 Shark antenin yerinden çıkması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Semr    0
Semr

Merhaba arkadaşlar. 2015 mazda power sahibiyim. 2 gün önce arabamı benzin istasyonunda yıkamaya soktum ve yıkamanın sensörü shark anteni algılamayıp inanılmaz bir gürültüyle yerinden söktü. Dahası shark o kadar kuvvetli tutturulmuş ki tavan yamuldu. Bugün servise verdim. Tavanın komple çıkartılıp düzeltilmesi ve antenin tavan altından tekrar vidalanması gerektiğini söyledir. İki gün serviste kalacak. 

Yıkama makinası sharkı nasıl algılamaz. Bundan dolayı petrol istasyonunun sorumluluğu yok mu sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.667
Mehmet Özdemir

Çok kötü bir kaza ile karşılaşmışsınız, geçmiş olsun. Yıkama makinelerini kullanırken böyle durumlarda oluşabilecek kötü durumları kabul etmiş oluyoruz diye biliyorum. En azından böyle bir bildiri tabelası oluyor hepsinde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Öncelikle geçmiş olsun.  Tavanın iç döşemesimi sökülecek, yoksa tavan sacımı komple sökülecek, sanki yorumunuzda tavan sökülecek gibi yazmışsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semr    0
Semr

Servis görevlisi tavan sökülecek dedi. Tavan sacını kastetmiştir. Anteni alttan vidalamak gerekmiş.

mehmet bey dediğiniz gibi araçların alacağı hertürlü hasara karşı sorumluluklarının olmadığı vs gibi bi uyarı tabelaları var ama o cihazın bakımından sensörlerin çalışır durumda olmasında da onlar sorumlu. Bir tabelayla bu sorumluluğu üstlerinden atamazlar. Ya da cihaz sensörlerinin neleri göremediği ile ilgili başka bir uyarı tabelası asmalılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Tavan sacının kesilip sökülmesi demek aracın kaza yapmış gibi işlem görmesi demek, direklerin yeniden kaynaklanması (asla orjinal olmayacaktır) zımparalanıp macun boya vs. durum ağır demektir. Bu iş için alttan tavan döşemesi sökülüp işlem yapılması gibi anlıyorum ısrarla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semr    0
Semr

Renegade detay öğrendim alt tavan döşeme sökülüp işlem yapılacakmış. Ben işlerimden dolayı bizzat gitmedim babam götürdü onun anlatmasıyla yazdım. Kusura bakma. Pek de anlamam bu işlerden veririm servise direk. Yazdığını okuyunca eyvah dedim bir shark çıktı yerinden noluyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.