Jump to content
AKayhan

Akıllı Ev Teknolojileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

AKayhan

Günümüzde akilli otomobiller gibi akilli-ev ("smart-home") kavrami da yavas yavas yasantimiza girmeye basliyor.  Türkiye'de henüz olmasa da ABD'de akilli-evler gittikçe yayginlasiyor.  Akilli-ev deyince bilgisayar teknolojisi ile evdeki cihazlarin ve esyalarin birbiri ile haberlesmesi, gerektigince cep telefonunuza bildirim göndermesi, vs kasdediliyor.  Asagidaki linkte bununla ilgili bir video yer aliyor.  Makaleye göre akilli-ev sistemleri evinizin degerini de artiriyor.

https://www.consumerreports.org/smart-home/smart-home-tech-upgrades-to-help-sell-your-house/

Bu tür sistemler henüz bize yabanci gibi olsa da, belki e-ticaret sitelerinden (Amazon.com, vs) bunlarin bazilari ismarlanabilir.  Bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Kombi ve güvenlik sistemi gibi pasif ekipmanları kullanıyorum. Aydınlatma için düşüncem var. Random aydınlatma yapmak gibi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
‎3‎.‎03‎.‎2018 at 21:25, AKayhan :

Bu tür sistemler henüz bize yabanci gibi olsa da, belki e-ticaret sitelerinden (Amazon.com, vs) bunlarin bazilari ismarlanabilir.  Bilmiyorum.

Bir kısmı Türkiye'de satışa sunulmuş bile :)

https://www.gelecekevimde.com/akilli-ev-kontrol-yonetim-53

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
9 saat önce, Servet :

Kombi ve güvenlik sistemi gibi pasif ekipmanları kullanıyorum. Aydınlatma için düşüncem var. Random aydınlatma yapmak gibi 

Abi benimde telefon üzerinden kontrollü uzaktan çay demleme düşüncem var.  :D  :geyik: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
Bir saat önce, İlhan :

Abi benimde telefon üzerinden kontrollü uzaktan çay demleme düşüncem var.  :D  :geyik: 

Hanıma telefon açıyorsun demliyor :D  Telefon üzerinden kontrollü uzaktan  çay demleme :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Bu akıllı ev sistemleri halihazırda bir çok evde mevcut.

-otomatik kombi ayarı (aç-kapa)

-Aydınlatma açıp- kapama

-video izleme (kim zile basıyor v.b)

-perde (store) açıp kapama

-elektrik şalteri açıp- kapama

-doğalgaz açma kapama

-su vanası açma kapama

- alarm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Eger bu konuda bir fuar olursa gitmekte yarar var.  Akilli ev teknolojileri fuari gibilerinden...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

xiaominin ürünleri var. kullanmadım ama gözüme ilişiyor hep

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazacıacr
05.03.2018 at 10:37, Burak :

Hanıma telefon açıyorsun demliyor :D  Telefon üzerinden kontrollü uzaktan  çay demleme :D 

hocam demlememe şansıda var ama :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet
05.03.2018 at 09:30, İlhan :

Sistem hata verip ya kendi başına içerse? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdatayfun

Ben bu tarz sistemleri pek önermiyorum. Ana sebebi güvenlik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.