Jump to content
mazdago

Mazda Cx-3 Klima Soğuk Üflemiyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazdago

Araca klima gazı her sene basılan birseymidir benim aracim 2 yaşında 23 bin km de ama klima soğuk uflemiyor gaz basma zamanı mi gelmiştir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cnrps

Hayır hocam diğer arabalardan biliyorum klima gazı yaklaşık 10 sene gider. Ama ondan sonra ufak kaçaklar sebebiyle gaz baya azalabiliyor. Bir test cihazına bağlayıp önce kaçak testi sonrada gaz basma işlemi yapılabiliyor. Mazda özelinde ne olabilir bilmiyorum bilen arkadaşlar daha iyi cevaplayacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot
2 saat önce, mazdago :

Araca klima gazı her sene basılan birseymidir benim aracim 2 yaşında 23 bin km de ama klima soğuk uflemiyor gaz basma zamanı mi gelmiştir

kanka klima gazı  kapalı bi devre içerisinde döner durur. o yüzden asla eksilmez de çoğalmaz da

AC tuşuna bastığını varsayıyorum.... 

eğer soğutmuyorsa  altını vurmuş undur, biyerini delmişindir filan..

öyle elektrikçilerdeki klima gazı testi  basma cihazı falan hiç bi işe yaramaz. geldiğinde bakarız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdago

Farlar değişeceği için tamponu sokmuslerdi o işlem esnasında birsey olmuş olabilir mi acaba herhangi bir yere surtmedim carpmadim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay

Oringleri inceldiğinden kaçak yapması çok muhtemeldir. Oringleri değişip gazı basınca sorununuz kalmayacaktır. Gaz dolup yerlerinde önce hava basılıp kaçak tespiti yapılır, bu esnada sorununuz halledilecektir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

2 yaşında arabanin oring i eskimez. Zaten çoğu plastik ve metal borunun birleştiği yer, kaynak/pres şeklinde 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda

Aracınızın garantisi devam ediyor değil mi?

Servisin ücretsiz bakması gerekir eğer bir müdahale yoksa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade
12 saat önce, mazdago :

Farlar değişeceği için tamponu sokmuslerdi o işlem esnasında birsey olmuş olabilir mi acaba herhangi bir yere surtmedim carpmadim

sorununuzun kaynağı muhtemelen bu işlemdir.  Tampon sökme-takma sırasında herhangi bir yanlış veya eksik işlem yapılmış olma ihtimali yüksek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.