Jump to content
MustafaDemirbaş

2. Nesil Mazda Hava Filtresi Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ozgur35
03.07.2018 at 13:11, quiteguide :

Evet megaparca.

Subapindan, conta takımına, fren diskine, on arka Z rotuna kadar, daha sayamadığım bir sürü ürün aldım. 

0 sorun.

Stock ayarında muadil ürünler mevcut sadece, Tolga bey de sağolsun çok ilgili. Sitede olmayan bir parçaya mi ihtiyacınız var, elinden geleni yapıyor.

Hava filtresini 4 adet aldım, 3-4k  kullanımda beklentimi karşılaşsa 10 tane daha ateşlerim.

Beklentim şöyle bir şey, emme manifoldunda ki filtrelenen havanın ilk temas ettiği yere parmağımı atınca zerre toz tanesinin olmaması.

Hocam Hava filtresınden memnun musunuz hala ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

3-4k kullanıp, değiştiriyorum. Sorun yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex
21.06.2018 at 17:39, quiteguide :

https://megaparca.com/urun/mazda-3-2009-2013-16-hava-filtresi-22025

3000 - 5000 km de değiştiririm.

Bosch hava filtresini, yan kısmında bulunan plastik kısım sıcaktan deforme oldugu için tercih etmiyorum. 

Yağ filtresinde en önemli etken filtrede bulunan deliklerin çapının ve sayısının orijinal filtre ile aynı olması. Yoksa yağ akışı iyi olmadığı için motor sesi (normalden sesli çalışma) sorunu yaşanıyor.

Bosch polen filtresi iyidir. Üzerine kalıcı parfüm sikarsaniz klimayi/havalandırmayı her açtığınızda güzel koku verir.

Bu site baya iyi görünüyor.. alışveriş deneyiminizi paylaşabilir misiniz? Fiyat/kalite/ teslimat v.s 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Fiyat : %90 internetin en uygunu

Kalite : Kendileri, muadil ürün sattıklarını belirtiyorlar.

Teslimat: İstanbul-Nevşehir 2-3 gün. 

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle.

Eski bir konu;

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Fıltron marka hava ve polen fıltresı aldım. Kesınllıkle dusunmeden alın. Polen olarak boschunkınden daha ıyı cunku antı baktırıyel. Hava fıltresı hele boschınkı rezıl bu marka bırebır orıjınalı ıle aynı. Sırf meraktan aldom orıjınalle kıyaslama fotolarını atıyorum . Iyıkı almısım sımdı bı takım daha sıparıs gecıyorum

fotoğraf 1.JPG

fotoğraf 2.JPG

fotoğraf 3.JPG

fotoğraf 4.JPG

fotoğraf 5.JPG

Orıjınal hava fıltresı ıle bırebır conta aynı kalıp aynı. Yekpare conta bosch gıbı dandırık degıl

1615579483_fotoraf.thumb.JPG.e7bcf68fc4a69d52fd97fd05755d0c1c.JPG

Conta farkları orıjınal ve fıltron marka 1681399536_fotorafsss.thumb.JPG.3c756cb588719235a3b8ae189497767d.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

gramajları aynı orıjınal ıle 

20181017_211851.thumb.jpg.fc649306efb438fefd5cb5ddd12de62e.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
17.10.2018 at 21:28, ozgur35 :

20181017_211851.thumb.jpg.fc649306efb438fefd5cb5ddd12de62e.jpg

Filtron marka filtre nerede satiliyor? Bahsettiginiz sitede marka goremedim. Orjinali 130 lira. Mecbur yan sanayi alacagim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
5 saat önce, Lupara :

Filtron marka filtre nerede satiliyor? Bahsettiginiz sitede marka goremedim. Orjinali 130 lira. Mecbur yan sanayi alacagim.

1 ay  1000 km oldu kullanalı ara ara acıp bakıyorum bı sıkıntı gormedım sımdılık

https://urun.n11.com/hava-filtresi/mazda-3-16-benzinli-filtron-hava-filtresi-P283436127?gclid=EAIaIQobChMI1Pz63IDh3gIViYeyCh3PiAT_EAYYASABEgJtYvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://urun.n11.com/polen-filtresi/mazda-3-bl-kasa-2010-2013-filtron-marka-polen-filtre-P280315176?gclid=EAIaIQobChMI1Pz63IDh3gIViYeyCh3PiAT_EAYYAiABEgIl7vD_BwE&gclsrc=aw.ds

Satıcı ıle ırtıbata gecın urun gelınce alırsınız tukenmıs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
3 saat önce, ozgur35 :

Son filtreyi ben aldim galiba. Stokta bir tane gorunuyordu. Tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

megaparca.com 'dan 8- 10 kadar almistim.

Canim sıkıldıkça değiştiriyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Ben bı 3 tane daha alcam urunu cok begendım. 1 tane orıjınal var elımde,  3 tane de bundan alsam. 30 bın km goturur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
8 dakika önce, korayoz7 :

Blueprint nasıldır?

İyi bir usta, çok kaliteli olduğunu söylemişti 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Blueprint mi filtron mu derseniz. Bende blueprint derim. Hangisi alınmaz derseniz, o da bosch.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Polen filtresini ben de filtron aldım. Mann markası altında polonya’da üretiliyor. Hava filtresini ise orijinal tercih ettim. Polen filtresi 50 lira gibi bir şeydi n11’de. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.