Jump to content
aviator

Daha Haftası Dolmadan Perte Doğru

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çağlar Bayur

pert olursa kaybınız çok olur, kdv siz tamir bedelini cebinize alıp aracı bu halde satmanız çok daha hızlı ve daha az kayıplı olur.

pert olursa bundan sonraki kaskonuz inaılmaz yüksek çıkacak üstüne.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
14 saat önce, Çağlar Bayur :

pert olursa kaybınız çok olur, kdv siz tamir bedelini cebinize alıp aracı bu halde satmanız çok daha hızlı ve daha az kayıplı olur.

pert olursa bundan sonraki kaskonuz inaılmaz yüksek çıkacak üstüne.

Perte kendi hatasından dolayı çıkmıyor ki neden yeni kasko yüksek çıksın. Hata karşı tarafa verilmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
1 hour ago, ediz07 said:

Perte kendi hatasından dolayı çıkmıyor ki neden yeni kasko yüksek çıksın. Hata karşı tarafa verilmiş.

aynı şeyi ben de düşündüm. hatta böyle durumlarda kasko olmasa dahi tutanak tutulduğu takdirde kusurlu tarafın sigortası öder diye tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur
9 saat önce, ediz07 :

dosya trafikten mi açıldı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru
13 saat önce, Çağlar Bayur :

dosya trafikten mi açıldı?

O da çok sorun olmaması lazım. Eğer %100 haklı olduğun durumlarda kendi kaskondan yaptırıp karşı taraftan tanzim edebiliyor kasko şirketi. Zaman kazanma açısından böyle yapılıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

trafikten açıldı ise pert işlemi çok zor da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Karşı taraf şuçlu olduğu için yeni bir araç aldığınızda kasko veya trafik policeniz yüksek çıkmaz. Pert işlemi biraz uzun sürüyor. Aracın pert fiyatı ile satın alıp daha ucuza tamir ettirebilirsiniz. Tabi aracı kullanmak isterseniz. Sigorta şirketine pert olarak satışını yapmayı unuymayın. Sonra tamir ettirip geri piyasaya satıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aviator

Merhabalar, bir süre işlerim sebebiyle pek giremedim foruma. Bir güncelleme paylaşayım, sigortadan dönüş yapıldı bugun tarafıma. 60b TL rayiç bedel biçilmiş. Gereken evrakları vs göndermişler. Şuanda 60b ile temiz bir Mazda 3 bulmam zor gözüküyor. İtiraz mı etsem ne yapsam bilemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Felixus
13 minutes ago, aviator said:

Merhabalar, bir süre işlerim sebebiyle pek giremedim foruma. Bir güncelleme paylaşayım, sigortadan dönüş yapıldı bugun tarafıma. 60b TL rayiç bedel biçilmiş. Gereken evrakları vs göndermişler. Şuanda 60b ile temiz bir Mazda 3 bulmam zor gözüküyor. İtiraz mı etsem ne yapsam bilemedim.

Sigorta firmaları rayiç bedeli ilan sitelerine bakarak çıkarıyorlar. Siz de bu sitelerden aracınızın özelliklerine uygun ilanları çıkarıp örnek olarak firmaya gönderip itiraz ederek talep ettiğiniz fiyatı isteyebilirsiniz. Eğer istediğiniz çok ciddi bir fark değilse bence anlaşma sağlayabilirsiniz. Bir de döviz kurunun 2. elde yapacağı veya yaptığı artışı da dikkate almanız gerekiyor, firmaya bunu belirtebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Aracın bilgilerini yazar mısınız yani

Mazda 3  motor hacmi (1.5, 1.6) tip (power sense) , model yılı, km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aviator
17.08.2018 at 13:43, Revivo73 :

Aracın bilgilerini yazar mısınız yani

Mazda 3  motor hacmi (1.5, 1.6) tip (power sense) , model yılı, km

1.6, Impressive, Otomatik, 2010, 56000

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
23 hours ago, aviator said:

1.6, Impressive, Otomatik, 2010, 56000

Hm o özelliklerdeki Mazda 3'ler 60bin TL civarında. Örneğin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-100000-km-otomatik-598702190/detay

100.000 km 2010 Impressive 1.6 otomatik ve 59.500TL Tabiki km si fazla fakat km bu durumda pek referans alınmaz . Diger 2010'lara bakınca onlarda da 54bin TL, 56bin TL gibi hatta cok daha düşük fiyatlar var. Bende Mazda 3 yok, tam net ayrıntısını bilmem. Ve kazaya uğrayan Mazda 3'ün oldukça temiz birşeydi. Fakat artık olan oldu ve bu piyasa şartlarında 60nin TL bence COK İYİ (dosya masrafı, vergi, vs yok ise net ödenecek rakam ise)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aviator

Son pazarlıklar sonucunda 64000 TL'ye sigorta ile anlaştım. Belgeleri gönderdim. Beklemedeyiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
12 dakika önce, aviator :

Son pazarlıklar sonucunda 64000 TL'ye sigorta ile anlaştım. Belgeleri gönderdim. Beklemedeyiz.

Hayırlısı olsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atabey1

Geçmiş olsun kaskonuzu hangi şirketten yaptırmıştınız ?...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Çok geçmiş olsun, kasko olması durumu kurtarmış anlaşılan bence o fiyata anlaşmanız iyi olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aviator
2 saat önce, atabey1 :

Geçmiş olsun kaskonuzu hangi şirketten yaptırmıştınız ?...

Allianz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306

Geçmiş olsun konuyu geç gördüm, pazarlıkla ilgili tecrübemi paylaşacaktım ama zaten iyi pazarlık etmişsiniz, kasko firmaları bilmeyen insanlar için hep bir yoklama fiyatı çeker, razı gelen olursa farkı cebine kalır. Eğer yine Mazda 3 düşünürseniz ve HB şartınız yoksa Mirai almanızı öneririm. Aynı model yılındaki Impressivelerden fiyat farkı pek yok ama çok güzel ekstraları var ve genelde Mirailer az ama temiz oluyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.