Jump to content
Kerem-81

1. Nesil Mazda 6 Led Far

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kerem-81

2006 Mazda 6 nın farının içinde sis lambasının bulunduğu yer boş olduğu için oraya led yapmayı düşünüyorum. Yalnız sis takılacak yerde mercek var. Kapağı açıp baktığımda pek cama benzetemedim, mika gibi duruyor. Söküpde alamadım içinden. Acaba o boşluğu doldurmak için öylesine konulmuş bir mercekmi, bilgisi olan varmı bu konuda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

bir fotoğrafla desteklerseniz, daha verimli cevaplar alabilirsiniz. @Zealot kendi aracının farlarıyla ilgili bir çalışma yapmıştı zamanında. konularını aratırsanız görebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81
1 saat önce, Mehmet Özdemir :

bir fotoğrafla desteklerseniz, daha verimli cevaplar alabilirsiniz. @Zealot kendi aracının farlarıyla ilgili bir çalışma yapmıştı zamanında. konularını aratırsanız görebilirsiniz.

Konulara bakdım göremedim, resimle desteklemem daha doğru olacak haklısınız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

gerek yok resme

o mercek sis farı modülünün önündeki plastik mika neyse  o malzeme. yerinden çıkmaz.

sis farının da kendi projektörü var,   o plastik e dayanıyor.

image.thumb.jpeg.2ed6ca24927037a09411836e49d06c07.jpeg

yapabileceğiniz en mantıklı led  bu uygulamadaki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81

Mika mercek vidayla tutturulmuş galiba, asıl aklıma takılan, o mercek cam olmadığı için led ampulün ışığını kesermi kesmezmi. Merceği çıkarırsak daha iyi bir aydınlatma elde edilirmi acaba. 

DSC_0855.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

hayır ışığı kesmiyor. bir zararı yok. sökmeyi denemeyin. ben o farı 3 kere dağıtıp topladım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81
3 dakika önce, Zealot :

hayır ışığı kesmiyor. bir zararı yok. sökmeyi denemeyin. ben o farı 3 kere dağıtıp topladım..

3 dakika önce, Kerem-81 :
6 dakika önce, Zealot :

Farı sökmek içinde tamponu sökmek lazım, en temiz işçilik öyle olur,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
suleyman_kocaman

sıraki arabam inşallah mazda 6 gg birde şu farlar türkiyede uygun fiyata olsa keşke ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81
25.09.2018 at 17:12, suleyman_kocaman :

sıraki arabam inşallah mazda 6 gg birde şu farlar türkiyede uygun fiyata olsa keşke ;)

Keşke :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.