Jump to content

4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Eski Mazda 3 modellerinde de çok detaylı incelemeleri ile dikkat çeken savagegeese yine diğer kanallarda olmayan detaylı bir inceleme yapmış. Ses sistemi değişikliklerinden düğmelerin basış hassasiyetine kadar Mazda'nın sağladığı mühendislik sunumuyla birlikte çok detaylı bir inceleme çıkarmış. Ayrıca incelediği her araçta olduğu gibi bu aracı da lifte kaldırıp alt takımları ve süspansiyon geometrisini de detaylı olarak göstermiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
29 dakika önce, Omur_Karaman :

Merhabalar,

4. Nesil kasanın Türkiye'ye ne zaman geleceği ile ilgili bilgimiz var mi? 2019 sonuna doğru diyorlardı.

Bayi ile konuştum eylül de gelecekmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.04.2019 at 14:12, betamax :

Eski Mazda 3 modellerinde de çok detaylı incelemeleri ile dikkat çeken savagegeese yine diğer kanallarda olmayan detaylı bir inceleme yapmış. Ses sistemi değişikliklerinden düğmelerin basış hassasiyetine kadar Mazda'nın sağladığı mühendislik sunumuyla birlikte çok detaylı bir inceleme çıkarmış. Ayrıca incelediği her araçta olduğu gibi bu aracı da lifte kaldırıp alt takımları ve süspansiyon geometrisini de detaylı olarak göstermiş.

10:30 ile 10:40 arasında kalan bölümü anlamak bayağı güç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka kapılar yine küçük sanırım. Takıntı oldu bende. Piyasadaki en küçük arka kapılar mazda 3’te olabilir. Kompak sınıfta kesin bizde ama bazı b segmentlerde. Bile küçük. Arkaya girişte sadece ben mi sıkıntı yaşıyorum acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BMW 1 serisinde giriş daha dar veya aynıdır en fazla. Hele ki önceki kasa 1 serisi E87'de arkaya kıvrılarak giriyorsun. A serisi de hayli dar.

Tasarıma verilen önem kadar bazı aşılamaz teknik sebepleri var bu dar arka kapıların. Kapıyı büyük, açılışı geniş yaptın mı mecbur tavan çizgisi de yüksek oluyor. Otomobili küt diye kesmek zor ve aerodinamik açıdan problemli olduğu için arkayı hafif uzatmak da mecburi, boyutlar çok büyüyor bu kez. BMW'de motor uzunlamasına ve ön aksın ortasında olduğu için motor kabine kadar giriyor, Mazda'da 4-2-1 iri headers giriyor. Komple arkaya kayıyor kabin, kapı alanları küçülmek durumunda kalıyor. Diğer bir çözüm de Alfa Romeo'nun yaptığı gibi direkleri ileri almak :)

En doğru çözüm tabiki Golf gibi kutulaştırmak aracı da öyle bir dizayn yapmaz Mazda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Leanback :

BMW 1 serisinde giriş daha dar veya aynıdır en fazla. Hele ki önceki kasa 1 serisi E87'de arkaya kıvrılarak giriyorsun. A serisi de hayli dar.

Tasarıma verilen önem kadar bazı aşılamaz teknik sebepleri var bu dar arka kapıların. Kapıyı büyük, açılışı geniş yaptın mı mecbur tavan çizgisi de yüksek oluyor. Otomobili küt diye kesmek zor ve aerodinamik açıdan problemli olduğu için arkayı hafif uzatmak da mecburi, boyutlar çok büyüyor bu kez. BMW'de motor uzunlamasına ve ön aksın ortasında olduğu için motor kabine kadar giriyor, Mazda'da 4-2-1 iri headers giriyor. Komple arkaya kayıyor kabin, kapı alanları küçülmek durumunda kalıyor. Diğer bir çözüm de Alfa Romeo'nun yaptığı gibi direkleri ileri almak :)

En doğru çözüm tabiki Golf gibi kutulaştırmak aracı da öyle bir dizayn yapmaz Mazda.

Özellikle inerken ayağımı dışarı atmak için önce epey geri çekmek ve bir yerden tutunmak gerekiyor . Bu da kapının kısalığından. Neyse sağlık olsun. yeni araçta çok sayıda iyileştirme var ama benim tercihim artık c segment olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla o durumlar nasıl açıkcası hiç haberim yok zira daha bir kere bile arkaya oturmadım :) Kapı açılışı dar ama kapıyı açtım birkaç kez :D

Bu sene aradan çıksın Mx5e geçeceğim zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumdan takip ettiğim kadarıyla 1.5 benzinli atmosferik motorla gelecek. Ben hondanın yaptığı gibi turbolu yada toyota gibi hybrid bir motor beklerdim. Tamam mevcut motordan çok şikayetçi değilim ama 100.000 tl ustune para verip aynı motora sahip olmak mantıklı gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Yeni mazdanın ön görünüşünün bu kadar etkileyici ve keskin olduğunu bu video çekiminde daha net gördüm. Süper olmuş tasarım. Eylülde gelecekmiş ülkemize, insanda alma isteği uyandırıyor daha canlısını görmeden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.08.2019 at 14:54, Zozkul :

Şuanki kasanın power donanımı bile 190.000 TL ise kim bilir 4.nesil kaça gelecek :(

190’a gelir. 

Model olaylarında mantık sürekli artan fiyat değildir. Öyle olsa her şeyin fiyatı inanılmaz artardı. Yenisi 190 olur eskisi 150 olur misal

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

190’a gelir. 

Model olaylarında mantık sürekli artan fiyat değildir. Öyle olsa her şeyin fiyatı inanılmaz artardı. Yenisi 190 olur eskisi 150 olur misal

Bu nesilde direkt Mazda kaynaklı fiyat artışı var.  Enflasyon olmayan ülkelerde, örneğin İngilterede eskisi 19500 pound'dan başlarken, yenisi 21bine çıktı. Amerikada aynı şekilde, 1500 dolar civarı artış görünüyor. Denk paketlerde en az 10bin civarı artış olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Leanback :

Bu nesilde direkt Mazda kaynaklı fiyat artışı var.  Enflasyon olmayan ülkelerde, örneğin İngilterede eskisi 19500 pound'dan başlarken, yenisi 21bine çıktı. Amerikada aynı şekilde, 1500 dolar civarı artış görünüyor. Denk paketlerde en az 10bin civarı artış olacaktır.

Ar-ge ve malzemede artırım vardır. Yoksa mantıklı değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...