Jump to content
speed

4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara

Sonunda bassları kapılardan alıp şaseye montelemişler direk. Hem ön iki tarafta bass var hem de bagajda.

UuWXd8Pi0B.jpg

DP4ipbljci.thumb.jpg.75f2c60ef907eced6b6d0c070f875628.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
betamax

Eski Mazda 3 modellerinde de çok detaylı incelemeleri ile dikkat çeken savagegeese yine diğer kanallarda olmayan detaylı bir inceleme yapmış. Ses sistemi değişikliklerinden düğmelerin basış hassasiyetine kadar Mazda'nın sağladığı mühendislik sunumuyla birlikte çok detaylı bir inceleme çıkarmış. Ayrıca incelediği her araçta olduğu gibi bu aracı da lifte kaldırıp alt takımları ve süspansiyon geometrisini de detaylı olarak göstermiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omur_Karaman

Merhabalar,

4. Nesil kasanın Türkiye'ye ne zaman geleceği ile ilgili bilgimiz var mi? 2019 sonuna doğru diyorlardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi
29 dakika önce, Omur_Karaman :

Merhabalar,

4. Nesil kasanın Türkiye'ye ne zaman geleceği ile ilgili bilgimiz var mi? 2019 sonuna doğru diyorlardı.

Bayi ile konuştum eylül de gelecekmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kingcool
15.04.2019 at 14:12, betamax :

Eski Mazda 3 modellerinde de çok detaylı incelemeleri ile dikkat çeken savagegeese yine diğer kanallarda olmayan detaylı bir inceleme yapmış. Ses sistemi değişikliklerinden düğmelerin basış hassasiyetine kadar Mazda'nın sağladığı mühendislik sunumuyla birlikte çok detaylı bir inceleme çıkarmış. Ayrıca incelediği her araçta olduğu gibi bu aracı da lifte kaldırıp alt takımları ve süspansiyon geometrisini de detaylı olarak göstermiş.

10:30 ile 10:40 arasında kalan bölümü anlamak bayağı güç.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Arka kapılar yine küçük sanırım. Takıntı oldu bende. Piyasadaki en küçük arka kapılar mazda 3’te olabilir. Kompak sınıfta kesin bizde ama bazı b segmentlerde. Bile küçük. Arkaya girişte sadece ben mi sıkıntı yaşıyorum acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

BMW 1 serisinde giriş daha dar veya aynıdır en fazla. Hele ki önceki kasa 1 serisi E87'de arkaya kıvrılarak giriyorsun. A serisi de hayli dar.

Tasarıma verilen önem kadar bazı aşılamaz teknik sebepleri var bu dar arka kapıların. Kapıyı büyük, açılışı geniş yaptın mı mecbur tavan çizgisi de yüksek oluyor. Otomobili küt diye kesmek zor ve aerodinamik açıdan problemli olduğu için arkayı hafif uzatmak da mecburi, boyutlar çok büyüyor bu kez. BMW'de motor uzunlamasına ve ön aksın ortasında olduğu için motor kabine kadar giriyor, Mazda'da 4-2-1 iri headers giriyor. Komple arkaya kayıyor kabin, kapı alanları küçülmek durumunda kalıyor. Diğer bir çözüm de Alfa Romeo'nun yaptığı gibi direkleri ileri almak :)

En doğru çözüm tabiki Golf gibi kutulaştırmak aracı da öyle bir dizayn yapmaz Mazda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
7 saat önce, Leanback :

BMW 1 serisinde giriş daha dar veya aynıdır en fazla. Hele ki önceki kasa 1 serisi E87'de arkaya kıvrılarak giriyorsun. A serisi de hayli dar.

Tasarıma verilen önem kadar bazı aşılamaz teknik sebepleri var bu dar arka kapıların. Kapıyı büyük, açılışı geniş yaptın mı mecbur tavan çizgisi de yüksek oluyor. Otomobili küt diye kesmek zor ve aerodinamik açıdan problemli olduğu için arkayı hafif uzatmak da mecburi, boyutlar çok büyüyor bu kez. BMW'de motor uzunlamasına ve ön aksın ortasında olduğu için motor kabine kadar giriyor, Mazda'da 4-2-1 iri headers giriyor. Komple arkaya kayıyor kabin, kapı alanları küçülmek durumunda kalıyor. Diğer bir çözüm de Alfa Romeo'nun yaptığı gibi direkleri ileri almak :)

En doğru çözüm tabiki Golf gibi kutulaştırmak aracı da öyle bir dizayn yapmaz Mazda.

Özellikle inerken ayağımı dışarı atmak için önce epey geri çekmek ve bir yerden tutunmak gerekiyor . Bu da kapının kısalığından. Neyse sağlık olsun. yeni araçta çok sayıda iyileştirme var ama benim tercihim artık c segment olmaz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Valla o durumlar nasıl açıkcası hiç haberim yok zira daha bir kere bile arkaya oturmadım :) Kapı açılışı dar ama kapıyı açtım birkaç kez :D

Bu sene aradan çıksın Mx5e geçeceğim zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767

Forumdan takip ettiğim kadarıyla 1.5 benzinli atmosferik motorla gelecek. Ben hondanın yaptığı gibi turbolu yada toyota gibi hybrid bir motor beklerdim. Tamam mevcut motordan çok şikayetçi değilim ama 100.000 tl ustune para verip aynı motora sahip olmak mantıklı gelmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Ncap 5 yıldız testi

6CFCF6E3-9D15-48E0-AECF-23B3C696894A.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Bu testler ne zamandır böyle detaylı oldu? Yeni detaylar eklenmiş gördüm veya ben eski testlerde kaldım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...