Jump to content
speed

4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Leanback
Bir saat önce, tansu87 :

Ar-ge ve malzemede artırım vardır. Yoksa mantıklı değil. 

Öyle zaten total kalitede artış var, doğal olarak birim maliyetler de yükseldi. Konfor, kalite, yalıtım, dizayn herşey üst seviyelerde, basın bayılıyor makinaya da premium sınıf ayarında ama logosu premium olmayan arabayı, bu imaj çılgınlığında halka nasıl anlatıp ikna edeceksin orası muamma.

Tamam belki fiyat artışı dramatik değil veya doğrudan premium üreticilere rakibiz iddiası yok da, donanımlı üst motorları ve Skyactiv-X modelleri, yeni 4 çeker modeller bayağı pahalı, 30bin doların üstüne çıktı Amerikada. 

Japonların yapay lüks markaları (Lexus, Acura, İnfiniti) hep bu kaygılardan ötürü hayat bulmuştu 90larda. Mazda ise ana marka içinde seviye yükseltiyor. Nereye varacak bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emreozbudak

4. Nesil Mazda 3 ler hangi donanımlarla gelecek, donanım farklılıkları nedir? Bilginiz varmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

kimsenin bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum. türkiye için uygun bir motor seçeneği bile yok şu anda üretilenlerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Navim

Tek beklentim 0-100 ü 9 sn nin altında olan bir makina. Bu sportluga 11.7 çok fazla . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
11 saat önce, Mehmet Özdemir :

kimsenin bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum. türkiye için uygun bir motor seçeneği bile yok şu anda üretilenlerde

türkiye'ye 1.5 motorla gelecek hocam, kesin bilgi yayalım. paket isimleri ne olacak bilmiyorum tabi ama fiyat da 230 bin civarı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
15 saat önce, Katil Balina :

türkiye'ye 1.5 motorla gelecek hocam, kesin bilgi yayalım. paket isimleri ne olacak bilmiyorum tabi ama fiyat da 230 bin civarı

sizin 3. nesillerde bulunan 1.5 herhlade değil mi? umarım bir iyileştirmeye gitmişlerdir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
37 dakika önce, Mehmet Özdemir :

sizin 3. nesillerde bulunan 1.5 herhlade değil mi? umarım bir iyileştirmeye gitmişlerdir

şimdilik öyle görünüyor hocam. 1.5 benzinde kronik bir sorun yok. iyileştirmeden kastınız tork beygir ise evet keşke torku 175, beygiri 130 falan yapsalar:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emreozbudak
17 saat önce, Katil Balina :

230 a satış çok zor olmazmı? Eğer o fiyatlara gelirse yazık ederler bana göre, direk d segment passata vb gider millet sanki. Umarım makul fiyatlara gelir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

o paralara ev alınır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
23 saat önce, emreozbudak :

230 a satış çok zor olmazmı? Eğer o fiyatlara gelirse yazık ederler bana göre, direk d segment passata vb gider millet sanki. Umarım makul fiyatlara gelir

durum bu. ama kısıtlı paketler daha uygun olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
31.08.2019 at 13:24, Mehmet Özdemir :

122hp 24v mild hybrid olarak gelecek sanırım, bir yerde okumuştum. Mild-hybrid derken gelişmiş 48v sistemler gibi motoru kapatıp sazı ele alabilecek güçte değil, içerideki ekipmanlara güç sağlayacak daha çok.

Malezya'da 118hp 1.5lt olarak çıktı. Singapur'da 1.5lt 120hp olarak, bu ülkelerinde vergi sistemi bizimkine benzer ama onlarda 2.0 versiyon da var. Bizde olmayacak tabiki, 1.8lt dizel de gelmeyecek. Skyactiv-X'de gelmeyecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...