Jump to content
Serdar Ç.

1.Nesil Mazda 3 Antifriz Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

NoooFearrrr

Antifirizin derecesine dikkat etmek gerekir yani 3 ltr antifirize 3ltr su katarsanız derecesi yarıya düşecektir o yüzden yüksek dereceli antifiriz alıp sulandırmak daha iyi olur bu konuda yeşil antifiriz olan bu ürünü öneriyorum bende arabamda bunu kullandım vede çok memnun kaldım sonuçta antifirizi sulandırmadan koymak pek önerilen bir şey değil soğuk iklimlerde de hem sulandırıp derecesini yüksek tutmak için yüksek dereceli gereklidir.

https://urun.n11.com/antifriz/petrol-ofisi-po-konsantre-organik-kirmizi-antifriz-3-litre-78c-P143040448

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

5 saat önce, NoooFearrrr :

Antifirizin derecesine dikkat etmek gerekir yani 3 ltr antifirize 3ltr su katarsanız derecesi yarıya düşecektir o yüzden yüksek dereceli antifiriz alıp sulandırmak daha iyi olur bu konuda yeşil antifiriz olan bu ürünü öneriyorum bende arabamda bunu kullandım vede çok memnun kaldım sonuçta antifirizi sulandırmadan koymak pek önerilen bir şey değil soğuk iklimlerde de hem sulandırıp derecesini yüksek tutmak için yüksek dereceli gereklidir.

https://urun.n11.com/antifriz/petrol-ofisi-po-konsantre-organik-kirmizi-antifriz-3-litre-78c-P143040448

Tam öyle değil. Su katılmamış antifriz soğuğa dayanıklı değildir. %60 antifriz %40 su en yüksek performansı verir. 

Yeşil antifriz inorganik. İçinde amin borat silikat bulundurur. Bu da hafif alaşımlı parçası çok olan motor ve radyatörler için sakıncalı. Siz sonradan sakın kırmızıya dönmeyin. Su kaçırabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
15.12.2018 at 10:14, tansu87 :

Şöyle bir olay var. Zor ısınan şey zor soğur. Süt gibi. 

Fl22 erken ısınırsa erken soğuması lazım. Ya da tam tersi. Bilmediğimiz bir olayı mı var? (Fl22’nin kalitesini tartışmıyorum tabi ki)

ben bu lafımı geri alıyorum. motul'un antifrizi erken ısınıyor ve geç soğuyor. nasıl oluyor anlamadım, fiziken değişik bir durum. eskiden arabayı soğuk havada 1 saat bıraksam 30-35 dereceye kadar düşüyordu suyun sıcaklığı. şimdi 2 saat 6 derece soğukta dışarıda bekleyen aracı çalıştırdım ve suyun sıcaklığı 46 dereceydi. 5-6 saniyede gaza geçti. sabah da 1km'de lpg'ye geçen araç 700 metrede geçti. 

motul inugel g13 ultra

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
47 dakika önce, tansu87 :

ben bu lafımı geri alıyorum. motul'un antifrizi erken ısınıyor ve geç soğuyor. nasıl oluyor anlamadım, fiziken değişik bir durum. eskiden arabayı soğuk havada 1 saat bıraksam 30-35 dereceye kadar düşüyordu suyun sıcaklığı. şimdi 2 saat 6 derece soğukta dışarıda bekleyen aracı çalıştırdım ve suyun sıcaklığı 46 dereceydi. 5-6 saniyede gaza geçti. sabah da 1km'de lpg'ye geçen araç 700 metrede geçti. 

motul inugel g13 ultra

Kendi evim olup da bireysel kombi sistemi olursa eğer, bu organik antifrizleri kullanacağım. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
48 dakika önce, Mutlu Tekir :

Kendi evim olup da bireysel kombi sistemi olursa eğer, bu organik antifrizleri kullanacağım. :D

:) :) Toplantıda yönetime bi teklif et. Sonra yüzlerini seyret :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
2 saat önce, tansu87 :

motul inugel g13 ultra

Motul yemeklik sıvı yağ, hazır su ne bileyim Redbull tarzı enerji içeceği işine girse, 3üne 5ine bakmam, alırım. O kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.