Jump to content

Mazda CX5 Muhteşem Arazi Performansı

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 saat önce, jackjoker :

@serkan306 cx5 kötü bir araç değil ama arazi aracı da değil.  attığın videolar offroad test videoları ile bir tutulamaz. tüm videolarda araç hızını almış, hızını kesmeyerek düz çamurlu yolda ilerliyor. zaten araçlar hızını ve belli bir tork'u yakaladıktan sonra durmadığı sürece o çamurda ilerler lastikleri müzaitse. sorun zaten durduktan sonra başlıyor. @Servet hocamın dediği gibi böyle durumlarda anında ısınıyor sistem ve kesiyor gücü. 

neyse dediğim gibi cx5'e kötü araç demiyoruz. onlarca şehir suv'u yanında en konforlu olanlardan biri. ama sadece o kadar.

not: eski aracım mazda cx3 idi. 2 sene kullandım ve doğa fotoğrafçısı olarak onlarca kez arazi yaptım. aracın tam olarak arazi aracı olmadığını net olarak söyleyebilirim. 

Biz niye anlaşamıyoruz yahu, ben off road aracı değil diyorum, siz yine off road test videoları ile bir tutulamaz demişsiniz, bakın tekrar yazıyorum, bu da olmazsa yanar dönerli yazacağım. CX-5 off road aracı değil, hafif arazide iş görür. 

Not kısmında da yine benim iddia etmediğim şeyi tekrar etmişsiniz, yukarıda kırmızı ile belirttiğim cümleyi tekrar ettim sayın.

Neyse bu tartışmayı uzatmak niyetinde değilim. Benim hobilerim için gittiğim/gideceğim dağ yollarında, hafif koşullara sahip ham arazide işimi gördü, görecek. Farklı beklentileri olanları tatmin etmeyebilir. Off road meraklılarını kilit modu olmayan hiçbir araç tatmin etmez, hele hele AWD olanlar hiç tamin etmez. 

Duster de fiyatına ve kullanım yerine göre iyi bir fiyata sahip. Özellikle şantiyelerde pick-upların yerine bol bol kullanılıyor. Araştırdığım kadarıyla sağlam lastiklere sahip olursa şaşırtabiliyor ama bir youtube sayfasında arazinin demirbaşlarıyla karşılaştırılıyor hatta daha iyi deniyor. Buna kargalar bile güler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, serkan306 :

Biz niye anlaşamıyoruz yahu, ben off road aracı değil diyorum, siz yine off road test videoları ile bir tutulamaz demişsiniz, bakın tekrar yazıyorum, bu da olmazsa yanar dönerli yazacağım. CX-5 off road aracı değil, hafif arazide iş görür. 

Not kısmında da yine benim iddia etmediğim şeyi tekrar etmişsiniz, yukarıda kırmızı ile belirttiğim cümleyi tekrar ettim sayın.

Neyse bu tartışmayı uzatmak niyetinde değilim. Benim hobilerim için gittiğim/gideceğim dağ yollarında, hafif koşullara sahip ham arazide işimi gördü, görecek. Farklı beklentileri olanları tatmin etmeyebilir. Off road meraklılarını kilit modu olmayan hiçbir araç tatmin etmez, hele hele AWD olanlar hiç tamin etmez. 

Duster de fiyatına ve kullanım yerine göre iyi bir fiyata sahip. Özellikle şantiyelerde pick-upların yerine bol bol kullanılıyor. Araştırdığım kadarıyla sağlam lastiklere sahip olursa şaşırtabiliyor ama bir youtube sayfasında arazinin demirbaşlarıyla karşılaştırılıyor hatta daha iyi deniyor. Buna kargalar bile güler.

biraz sakin olun bence. asıl  yazılanları anlamadığınız için olabilir mi? çünkü tek bir açıda bakıyorsunuz. ne demişim ben? attığınız videolara yorum yapmışım değil mi? ne dediğine değil, ne paylaştığına yorum yaptım.
hem ne yazdığınızın ve / veya paylaştığınızın farkında değilsin hemde gereksiz yere atar yapıyorsunuz :) o zaman örnek de olsa video paylaşmayın yorum yapılmasını istemiyorsanız. 
3 video paylaşımı  3 ü de offroad ile ilgili. bende o videoların Türkçe meailini yaptım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@serkan306    Duster 'ın fiyatı ne CX-5'in ne. 2018 sıfır fiyatlara bakınca https://www.yenimodelarabalar.com/2018-dacia-yeni-duster-tanitildi-fiyat-listesi-30412.html  Duster 71bin-103bin TL arasında değişirken http://mazda.inallar.com.tr/fiyat-listesi/15/1 CX-5 333bin TL.Fiyat acısındanolduğu gibi görüntü ve imaj olarak da arada ciddi fark olan 2 araçtan bahsediyoruz.  Duster 'ım olsa ve arkadaşlarım binse ucuz bir arazi aracına binmiş olacaklar, CX-5 'im olsa zevk dolu bir keyif aracına binecekler. Duster'a binen arkadaşlara "bu araçlar arazide rampaları geçebiliyorum" diye dil döksem de nafile. CX-5 'te ise dil dökmeye konuşmaya gerek yok cunku herkes keyifli şekilde geziyor olacaktır. Aradaki asıl fark budur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...