Jump to content
Zafzaf

Sonunda alabildim MX-5 imi :)

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zafzaf
5 saat ├Ânce, Marval :

Wuavvvv┬á­čśÇ┬áhay─▒rl─▒ olsun g├╝le g├╝le kullanman dile─čiyle Allah banada nasip eder in┼čallah┬á

Te┼čekk├╝rler.─░n┼čallah

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
ksiempre

├ťstad─▒m hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun, kazas─▒ belas─▒z kullanman dile─čiyle.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Kingcool

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun in┼čallah bir g├╝n bizlere de nasip olur.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Leanback

Muhte┼čem bir otomobil, g├╝le g├╝le kullan─▒n. Haftasonu a─č─▒rl─▒kl─▒ kullan─▒yorsan─▒z katalogdaki eibach yaylar─▒ ┼čiddetle ├Âneririm.

Cam filmi olarak da Llumar ATR35 kullan─▒yorum ve memnun de─čilim. Gece i├žeriden g├Âr├╝┼č ne yaz─▒k ki karanl─▒k, bir iki kere tehlike atlatt─▒m bu y├╝zden. ├ľnceki arac─▒mda Solargard isimli cam filmi vard─▒ ve d─▒┼čar─▒dan koyu olmas─▒na ra─čmen i├žeriden gece film yokmu┼č gibi g├Âr├╝yordum, 8 y─▒l kulland─▒m ├žok az k─▒lcal ├žizikler oldu sadece. Bunu takal─▒ daha iki y─▒l oldu ve s├╝r├╝c├╝ cam─▒nda ├žizikler var.┬á

Ancak gelgelelim ├Ân camdaki┬áLLumar Air 80 efsane. Y─▒llard─▒r kullanmad─▒─č─▒ma yand─▒m. Tamamen ┼čeffaf bir film (├žok hafif ye┼čile ├žal─▒yor), ne gece nede g├╝nd├╝z┬ág├Âr├╝┼če en ufak bir etkisi yok iken, ─▒s─▒y─▒ m├╝thi┼č kesiyor. Yaz─▒n ├Ân camdan gelen kavrucu s─▒ca─č─▒ kesiyor, ├Ân camdan ─▒s─▒ olmadan sadece g├╝ne┼č┬á─▒┼č─▒─č─▒┬ávuruyor gibi d├╝┼č├╝n├╝n ├╝st├╝n├╝ze. Arabay─▒ yaz─▒n┬ág├╝ne┼čin alt─▒nda b─▒raksam bile┬ádireksiyon ve koltuklar sadece hafif ─▒l─▒k oluyor.┬áKlima'n─▒n performans─▒na da etkisi b├╝y├╝k di─čer filmlerle birlikte. Konsol ve di─čer aksamlardaki┬ág├╝ne┼če ba─čl─▒ bozulmalar─▒ da geciktiriyor,┬á├ž├Ârek otu ya─č─▒ misali m├╝barek, faydas─▒ say say bitmez. Tek bir film i├žin ├žok pahal─▒ ama her kuru┼ča de─čer.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Arman-1999

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun @Zafzaf

Orijinalli─čini bozmaman─▒z─▒ tavsiye ederim. Bu arada zaman─▒nda (san─▒r─▒m 2016) ara├ž alma konusunda baz─▒ teredd├╝tler olu┼čmu┼č ve konu ile ilgili O mu? Bu mu? ┼×u mu? adl─▒ bir anket a├žm─▒┼č ve bir hayli e─členmi┼čtik ( en az─▒ndan ben) hahahahah

Ara├žla ilgili maceralar─▒n─▒z─▒ d├Ârt g├Âzle bekliyoruz ( arac─▒n teknik ve performans k─▒s─▒mlar─▒ ile de─čil e─člence ile ilgili k─▒s─▒mlar─▒ :) yaz─▒y─▒ okursan─▒z referans olabilir)┬á

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Zafzaf
4 saat ├Ânce, ksiempre :

├ťstad─▒m hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun, kazas─▒ belas─▒z kullanman dile─čiyle.

Saolun

2 saat ├Ânce, Kingcool :

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun in┼čallah bir g├╝n bizlere de nasip olur.

Te┼čekk├╝rler.Daha iyisi sizlerin olur in┼čallah.

2 saat ├Ânce, Leanback :

Muhte┼čem bir otomobil, g├╝le g├╝le kullan─▒n. Haftasonu a─č─▒rl─▒kl─▒ kullan─▒yorsan─▒z katalogdaki eibach yaylar─▒ ┼čiddetle ├Âneririm.

Cam filmi olarak da Llumar ATR35 kullan─▒yorum ve memnun de─čilim. Gece i├žeriden g├Âr├╝┼č ne yaz─▒k ki karanl─▒k, bir iki kere tehlike atlatt─▒m bu y├╝zden. ├ľnceki arac─▒mda Solargard isimli cam filmi vard─▒ ve d─▒┼čar─▒dan koyu olmas─▒na ra─čmen i├žeriden gece film yokmu┼č gibi g├Âr├╝yordum, 8 y─▒l kulland─▒m ├žok az k─▒lcal ├žizikler oldu sadece. Bunu takal─▒ daha iki y─▒l oldu ve s├╝r├╝c├╝ cam─▒nda ├žizikler var.┬á

Ancak gelgelelim ├Ân camdaki┬áLLumar Air 80 efsane. Y─▒llard─▒r kullanmad─▒─č─▒ma yand─▒m. Tamamen ┼čeffaf bir film (├žok hafif ye┼čile ├žal─▒yor), ne gece nede g├╝nd├╝z┬ág├Âr├╝┼če en ufak bir etkisi yok iken, ─▒s─▒y─▒ m├╝thi┼č kesiyor. Yaz─▒n ├Ân camdan gelen kavrucu s─▒ca─č─▒ kesiyor, ├Ân camdan ─▒s─▒ olmadan sadece g├╝ne┼č┬á─▒┼č─▒─č─▒┬ávuruyor gibi d├╝┼č├╝n├╝n ├╝st├╝n├╝ze. Arabay─▒ yaz─▒n┬ág├╝ne┼čin alt─▒nda b─▒raksam bile┬ádireksiyon ve koltuklar sadece hafif ─▒l─▒k oluyor.┬áKlima'n─▒n performans─▒na da etkisi b├╝y├╝k di─čer filmlerle birlikte. Konsol ve di─čer aksamlardaki┬ág├╝ne┼če ba─čl─▒ bozulmalar─▒ da geciktiriyor,┬á├ž├Ârek otu ya─č─▒ misali m├╝barek, faydas─▒ say say bitmez. Tek bir film i├žin ├žok pahal─▒ ama her kuru┼ča de─čer.

Te┼čekk├╝rler.├ľn cam LLumar Air 80 ama yanlar i├žin bi fikrimiz yok ┼čuan. ─░ste─čim g├Âr├╝┼č a├ž─▒s─▒n─▒ karanl─▒k yaratm─▒cak ama d─▒┼čardan i├žeri g├Âr├╝nt├╝y├╝ kesmesi.Ara┼čt─▒rmaya devam.

1 saat ├Ânce, Arman-1999 :

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun @Zafzaf

Orijinalli─čini bozmaman─▒z─▒ tavsiye ederim. Bu arada zaman─▒nda (san─▒r─▒m 2016) ara├ž alma konusunda baz─▒ teredd├╝tler olu┼čmu┼č ve konu ile ilgili O mu? Bu mu? ┼×u mu? adl─▒ bir anket a├žm─▒┼č ve bir hayli e─členmi┼čtik ( en az─▒ndan ben) hahahahah

Ara├žla ilgili maceralar─▒n─▒z─▒ d├Ârt g├Âzle bekliyoruz ( arac─▒n teknik ve performans k─▒s─▒mlar─▒ ile de─čil e─člence ile ilgili k─▒s─▒mlar─▒ :) yaz─▒y─▒ okursan─▒z referans olabilir)┬á

Te┼čekk├╝rler. Bir ka├ž g├Âr├╝┼č├╝m├╝ payla┼čabilirim. Oyuncak kullan─▒yormu┼čsunuz gibi bir his var. En ilgin├ž ya┼čad─▒─č─▒m an─▒; IETT yan─▒nda s─▒k─▒┼č─▒k trafikte asfalta oturuyormu┼č gibi hissettim.De─či┼čikti, yere ├žok yak─▒n ufak bir ara├žta┬á olma hissiyat─▒.┬á Motor sesimi ,egzos sesimi desem┬á beni benden alan bir durum var o ses ├žok keyifli. O kadar az kulland─▒m ki bu kadar ┼čey yazabiliyorum. Servisle i┼če gidip geliyorum otoparkta bekliyor ara├ž.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Revivo73

Bu t├╝r ara├žlar normal binek otomobilden farkl─▒ oldu─ču i├žin ba┼člang─▒├žta de─či┼čik gelir, o y├╝zden al─▒┼čana kadar g├╝nl├╝k kullanmamak ak─▒ll─▒ca. benim RX-8'i de ilk ald─▒─č─▒mda 3-4 hafta boyunca cok az kullanm─▒┼čt─▒m.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
m├╝n├╝rb

Hay─▒rl─▒s─▒ olsun kazas─▒z,belas─▒z,cezas─▒z g├╝zel g├╝nlerde,g├╝le g├╝le kullanmak nasip olsun.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Arman-1999
2 saat ├Ânce, Zafzaf :

┬áServisle i┼če gidip geliyorum otoparkta bekliyor ara├ž.

Yahu !! bu ara├ž varken servisle gidilir mi hi├ž ?

┼×├Âyle g├╝zel bir kreasyon de─či┼čikli─či, siyah caml─▒ g├╝ne┼č g├Âzl├╝─č├╝ vb┬á aksesuarlarla gideceksiniz arac─▒ da patron/m├╝d├╝r park yerine park edeceksiniz ki tad─▒ ├ž─▒ks─▒n o arac─▒n :)┬á

Bu arada mevsim ┼čartlar─▒ (kar- a┼č─▒r─▒ ya─čmur) g├Âz ├Ân├╝ne al─▒nd─▒─č─▒nda otopark da bir m├╝ddet daha kalmas─▒nda fayda var gibi.. O otob├╝s├╝n s─▒├žratt─▒─č─▒ su ile bo─čulma ihtimali bile olabilir.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
mare101

Hay─▒rl─▒ olsun. Sa─čl─▒kl─▒,mutlu,g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n ─░n┼čallah. Kazas─▒z belas─▒z.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Aurora

Hay─▒rl─▒ olsun. Sizden 1 g├╝n ├Ânce de ben bakm─▒┼čt─▒m size k─▒smet olmu┼č. G├╝le g├╝le kazas─▒z belas─▒z keyifle kullan─▒n. :)┬á

DFB4ED4E-EBE6-40DB-A9AF-17FACBF57BD9.jpeg

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Zafzaf
7 saat ├Ânce, Revivo73 :

Bu t├╝r ara├žlar normal binek otomobilden farkl─▒ oldu─ču i├žin ba┼člang─▒├žta de─či┼čik gelir, o y├╝zden al─▒┼čana kadar g├╝nl├╝k kullanmamak ak─▒ll─▒ca. benim RX-8'i de ilk ald─▒─č─▒mda 3-4 hafta boyunca cok az kullanm─▒┼čt─▒m.

Hakl─▒s─▒n─▒z trafikte ge├žirdi─čim ilk km lerimde┬ábiraz tedirginlik yaratt─▒. G├╝zel havalarda, trafik saatleri d─▒┼č─▒nda keyifle bi 100-200km yap─▒p al─▒┼čmak istiyorum araca.┬á

7 saat ├Ânce, m├╝n├╝rb :

Hay─▒rl─▒s─▒ olsun kazas─▒z,belas─▒z,cezas─▒z g├╝zel g├╝nlerde,g├╝le g├╝le kullanmak nasip olsun.

Te┼čekk├╝rler, saolun.

5 saat ├Ânce, Arman-1999 :

Yahu !! bu ara├ž varken servisle gidilir mi hi├ž ?

┼×├Âyle g├╝zel bir kreasyon de─či┼čikli─či, siyah caml─▒ g├╝ne┼č g├Âzl├╝─č├╝ vb┬á aksesuarlarla gideceksiniz arac─▒ da patron/m├╝d├╝r park yerine park edeceksiniz ki tad─▒ ├ž─▒ks─▒n o arac─▒n :)┬á

Bu arada mevsim ┼čartlar─▒ (kar- a┼č─▒r─▒ ya─čmur) g├Âz ├Ân├╝ne al─▒nd─▒─č─▒nda otopark da bir m├╝ddet daha kalmas─▒nda fayda var gibi.. O otob├╝s├╝n s─▒├žratt─▒─č─▒ su ile bo─čulma ihtimali bile olabilir.

Bu senaryoyu sevdim. Keyifli olabilir. :)┬á ┬á┼×u an bahsetmedim kimseye :) ─░leride bir s├╝rpriz olabilir.┬á

Sa─čanak ya─čmurda soft top ├╝zebilir mi ┬ádiye┬ád├╝┼č├╝nmedim de─čil baz─▒ zamanlar. 2018 arabada i├žeri su alma veya tentede esneme yamulma ┬áfalan ├╝z├╝c├╝ olabilir.

4 saat ├Ânce, mare101 :

Hay─▒rl─▒ olsun. Sa─čl─▒kl─▒,mutlu,g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n ─░n┼čallah. Kazas─▒z belas─▒z.

Te┼čekk├╝rler

2 saat ├Ânce, Aurora :

Hay─▒rl─▒ olsun. Sizden 1 g├╝n ├Ânce de ben bakm─▒┼čt─▒m size k─▒smet olmu┼č. G├╝le g├╝le kazas─▒z belas─▒z keyifle kullan─▒n. :)

DFB4ED4E-EBE6-40DB-A9AF-17FACBF57BD9.jpeg

Te┼čekk├╝rler.Umar─▒m daha iyileri sizin olur. Cherry Soft Top ,Design paket daha uygun fiyat s─▒f─▒r gibi... :)

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Renegade

Arac─▒n─▒z hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun, g├╝le g├╝le binmek nasip olsun. ├çok g├╝zel bir ara├ž, paran─▒za de─čmi┼č.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č
Zafzaf
3.01.2019 at 00:21, Renegade :

Arac─▒n─▒z hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun, g├╝le g├╝le binmek nasip olsun. ├çok g├╝zel bir ara├ž, paran─▒za de─čmi┼č.

Te┼čekk├╝r ,umard─▒m daha iyileri sizin olur.

─░letiyi payla┼č

Sitelerde Payla┼č

Bilgi Bankas─▒

├ťye Haritas─▒

MazdaClubTR Hakk─▒nda

2006 senesinin son g├╝nlerinde 20 ki┼či taraf─▒ndan kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce ├╝yenin katk─▒s─▒ ile Mazda konusunda olu┼čturulan en kapsaml─▒ forum, haber ve bilgi bankas─▒na sahip ba─č─▒ms─▒z bir topluluktur.