Jump to content
seferihisarlı mazdacı

Mazda 323 İçeriden buğu yapıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

seferihisarlı mazdacı

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı pek bilemedim buraya açtım benim şöyle bir problemim var. Aracımla sabahları 25 km bir yol yapıyorum sonra aracımı park edip şirket aracıyla devam ediyorum akşam aracıma bindiğimde çoğu zaman içerden camlar çok buğu yapmış oluyor geceleri dışardan nasıl çiğ yağarda camlar sırılsıklam olur aynısı içerden oluyor içerde tabanda falan en ufak bir ıslaklık falan yok neden böyle bişey oluyor anlamadım  içerden ıslaklığı silerken göğüslük falan su içinde kalıyor sabah bıraktığımda kuru bırakıyorum zaten tek kişi yolculuk yapıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade

Bu günlerde o bölgeye anormal yağış düştü, araç su almış olabilir. Hava biraz ısınınca da  buğu çoğaldı. Bence bir kabortacıya gösterip araç içinde su kaynağı veya ıslak zemin varmı inceletin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade

Ayrıca ön cam veya arka cam değişti ise, su tahliye kanallarını tam yerine oturtamamışsa ustalar, oralardan arabanın tabanına su sızdırıyor olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı

Yok geçen senede oluyordu bu olay  ayrıca bugün paspasların altına döşemelere falan baktım hiç bir yerde ıslaklık yok en çok ön camda oluyor sanki kalorifer havalandırma deliklerinden cama geliyor gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Nefesimizi verdiğimiz için burnumuzdan/ağzımızdan çıkan nemli hava ilk olarak ön cama doğru gidiyor. Burası da soğuk olduğundan ilk buğulanma burada başlıyor. Buğu önleyici sprey kullanıp klimayı çalıştırmaktan başka çare yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

benim araçta da oluyor, kaloriferi cama verip 2 dakika sonra hareket ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Ben birkaç senedir evimde ve arabamda sürekli silika jel paketleri bulunduruyorum.  Banyo hariç evin her odasinda 250 gramlik birer paket var.  Arabada da sag ön kapi cebinde yine 250 gramlik bir paket var.  Silika jel ortamdaki asiri nemi emen bir kimyasal maddedir.  Bazi ilaç siselerinde bulunur (ama onlar birkaç gramdir).  Ankara'da bir sirketten siparis vermistim.  Çok pahalli bir ürün degil.  Özellikle evinizde nem sorunu varsa siddetle öneririm.  Siparis verdigim firmanin ismi Damla Kimya.  Onlar size bu konuda danismanlik yapabilirler.  Bana yardimci olmuslardi.

www.damlakimya.com

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Öncelikle kış aylarında buğulanma norlamdir lakin sizinki gibi sular seller akacak şekilde bir buğulanma varsa mutlak araç bir yerlerden su alıyordur birde buğuya sebep olan kalörifer sistemini iç sirkülasyona ayarlamaktır sistem bu şekilde kalırsa buğu yapar o düğmeyi dışarıdan temiz hava alma konumuna getirmelisin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı

Öncelikle cevaplar için teşekkürler ilginç bir durum var dikkat ettim denize yakın bir yer var deniz buraya 1 km mesafede buraya bıraktığım zamanlar bu olay oluyor o da her zaman değil arada sırada oluyor benim evin orda bırakırsam benim ev denize uzak orda hiç olmuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr
12 saat önce, seferihisarlı mazdacı :

Öncelikle cevaplar için teşekkürler ilginç bir durum var dikkat ettim denize yakın bir yer var deniz buraya 1 km mesafede buraya bıraktığım zamanlar bu olay oluyor o da her zaman değil arada sırada oluyor benim evin orda bırakırsam benim ev denize uzak orda hiç olmuyor

Rica ederim ,Anlaşılan hava nemli olduğunda buğu oluyor ama benim söylediğim hususa dikkat et kalörifer dışarıdan temiz hava girişi konumunda olsun buğu olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...