Jump to content
Kmurat

Aracımda Katalitik Konvertör Var mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kmurat

Merhaba sayın forum üyeleri;

Geçen bujileri değiştirdim. Üzerinden çıkan ngk bkr5e-11 kodluydu, dolayısıyla yenisinide aynı kodlu alıp taktık. Fakat aklıma takıldı, kullanma kılavuzuna baktığımda katalitik konvertörlü model için bkr5e-11, katalitik konvertörsüz model için bkr5e önerilmekteydi.

1-benim aracımda (94 323 1.6 16v glx karbüratörlü) katalitik konvertör var mı? 

2-eğer yanlış buji kullanmışsam bana ne gibi zararı olmuştur?  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Aracınızda katalitik yok. Zaten 2 bujinin birbirinden tek farkı tırnak aralıkları biri 1.1 biri 0.9mm tırnak aralığına sahip. Hiçbirşey olmaz. Çok takıyorsanız bujileri sentille 90a ayarlayabilirsiniz. Bir sonraki bakımda doğru bujiyi takarsınız. Ama bence ona bile gerek yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kmurat
43 dakika önce, zoptrik :

Aracınızda katalitik yok. Zaten 2 bujinin birbirinden tek farkı tırnak aralıkları biri 1.1 biri 0.9mm tırnak aralığına sahip. Hiçbirşey olmaz. Çok takıyorsanız bujileri sentille 90a ayarlayabilirsiniz. Bir sonraki bakımda doğru bujiyi takarsınız. Ama bence ona bile gerek yok.

çok teşekkür ederim ilginize

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...