Jump to content
speed

4. Nesil Mazda 3 0 - 100 Hızlanma (8.5 sn.)

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir
Bir saat önce, quiteguide :

Motor hacmi?

2.0 dır kesin.

Yorumlarda Skyactiv G 2.5 diyorlar. 2.5 atmosferik bile daha yeni 8.5 sn ye ulaşabilmişse vah haline Mazda'nın. VAG 1.4 tsi ile 8 sn ye erişmiş durumda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

2.5lt olabilir de araçta kaç kişi olduğu belli değil, kamera arkadan tutuluyor gibi zaten. Önceki nesil Mazda 3 2.5lt model 0-60mph 7.1sn gibi çıkıyordu (100kmh'ye 7.5sn gibi), bu neslin daha yavaş olması için bir sebep yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767

Videoyu izleyince dilime bir türkü dolandı. Bana ne bahardan yazdan bana ne borandan kardan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G
23 saat önce, Leanback :

2.5lt olabilir de araçta kaç kişi olduğu belli değil, kamera arkadan tutuluyor gibi zaten. Önceki nesil Mazda 3 2.5lt model 0-60mph 7.1sn gibi çıkıyordu (100kmh'ye 7.5sn gibi), bu neslin daha yavaş olması için bir sebep yok. 

Bir önceki nesil cx5 0-100 9.6 iken son nesil 10.6 civarıydı diye hatırlıyorum. Mazda herşey yapabilir :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
B.U.K

Bir otomobilin performansı ile ilgili olarak, 0-100 km/h değeri önemli bir veri olmakla birlikte; bence pratikte anlamsız (Tabi eğer Drag merakınız yoksa). Aracı kullanacak ortalama bir tüketici / sürücü için, bence asıl önemli olan performans kriteri, esneklik değerleridir. Yani 5. viteste 80-120 km/h, 6. viteste 80-140 km/h vb. Çünkü bu tür esneklik durumları, normal sürüş şartlarında herkesin karşılaşacağı durumları simule ediyor. 21 yıldır otomobil kullanıyorum; 0-100'ü test etmemi gerektirecek normal bir sürüş koşulu hiç yaşamadım. Bence kıyaslamaları bu tür esneklik değerleri ile birlikte yapmaları, tüketicilere daha doğru veri sağlar. Örneğin 1.4 tsi'ın 0-100 değeri daha iyi olabilir ama esneklik testlerinde Mazda daha iyi sonuçlar veriyor olabilir. Bunların kıyaslamasını Youtube'taki test ekipleri de pek yapmıyor; sadece bazı drag testlerinde "rolling test" adıyla yapanlar var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.