Jump to content

Makyajlı 2. Nesil Mazda 3 mü 90. Yıl Özel Seri Mazda 3 mü?

ja2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar,

Arkadaşlar yakın zamanda 2.Nesil Mazda 3 (otomatik) almak niyetindeyim. Ancak merak ettiğim bir konu var. Sizce 2012 makyajlı kasa almak mı mantıklı yoksa 2011 90.yıl özel seri mi? Bu ikisinin farkları nelerdir? Bazı mazda 3 lerde konsolda dokunmatik ekran var. Bu ekranı insanlar sonradan kendisi mi taktırıyor? Bazı impressivelerde varken bazılarında yok. 2011 model 90.yıl özel seri de olup da 2012 makyajlı kasada olmayan özellik var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dokunmatik ekranlar sonradan takılma, orijinalde yok. 90. yıl için forumda arama yaparsanız daha çok bilgi bulabilirsiniz ama aklımda kalanları sayayım.

• daha geniş jantlar
  • bluetooth
  • tavan rüzgarlığı
  • led arka stoplar

yukarıdaki konuda daha geniş bilgiler bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. İnceliyorum. İnşallah 2011 özel serideki tüm özellikler 2012 makyajlı kasada da vardır. Yoksa zor bir tercih olacak benim için. 90.yıl özel serinin donanım özellikleri bir hayli yüksek ama kasa itibariyle de 2012 makyajlı kasayı daha çok beğeniyorum. Ayrıca ses yalıtımı konusunda ciddi iyileştirmeler olmuş. Yine bu forumda okumuştum 136 kalemde iyileştirmeden bahsediliyordu makyajlı kasada. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, ja2 :

Teşekkürler. İnceliyorum. İnşallah 2011 özel serideki tüm özellikler 2012 makyajlı kasada da vardır. Yoksa zor bir tercih olacak benim için. 90.yıl özel serinin donanım özellikleri bir hayli yüksek ama kasa itibariyle de 2012 makyajlı kasayı daha çok beğeniyorum. Ayrıca ses yalıtımı konusunda ciddi iyileştirmeler olmuş. Yine bu forumda okumuştum 136 kalemde iyileştirmeden bahsediliyordu makyajlı kasada. 

90. yılın sahip olduğu ekstralı makyajlı kasada bulmak konusunda pek iyimser olmayın. adı üzerinde özel üretim, seri değil.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90.yılda ek olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma da var. Multimedyalar sonradan ekleme, orjinalde yok BL kasada. 

Maktajlı kasanın yalıtımı gerçekten iyi. Kapı yalıtımı taş gibi ve ağır. Benim makyajsızın kapılar çok hafif. Yol sesi yalıtımının daha az olduğunu da deneyimledim sürerek. Benim tavsiyem makyajlı alıp stop led, jant, multimedya (bluetooth) ve spoyler ile zaten 90.yıl a yaklaşıyor. Tek eksik anahtarsız giriş ve çalıştırma kalıyor. Ben şahsen anahtarsız çalıştırma işini sevmiyorum. Size kalmış bir durum, hangisini daha çok istediğinize bağlı.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

90. yılın sahip olduğu ekstralı makyajlı kasada bulmak konusunda pek iyimser olmayın. adı üzerinde özel üretim, seri değil.

forumdan arkadaşımız mustafa'nın aracına bakabilirsiniz. o da bu vesileyle fotoğraf falan koyar belki ilanına.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajlılarda rüzgar katsayısı 0,01 düşürüldü. Yalıtım daha iyi. Özellikle döşeme altı.  Direksiyon tepkisi de daha iyileştirildi. Amortisörler bir nebze daha iyi. 17 inç seçeneği de var. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, ja2 :

Cevaplar icin hepinize teskkur ederim. Ilani da takipe aldim. Fotograf olsa cok iyi olacakmis. Yalniz fiyatlar uçmuş. Tercihim 2012 makyajli kasa olacak gibi.

Fiyatlar önce uçtu sonra geri geldi. Satış yok ki. 2010 imp 65’e yazan vardı. Şu an 60 yazıyorlar mesela. Geçen sene de 55 idi. Nereye uçtu anlamadım. Diğerleri uçmuş olabilir ama mazdanın kanadı kırık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, ja2 :

Cevaplar icin hepinize teskkur ederim. Ilani da takipe aldim. Fotograf olsa cok iyi olacakmis. Yalniz fiyatlar uçmuş. Tercihim 2012 makyajli kasa olacak gibi.

1-2 güne koyarım fotoğraf

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, tansu87 :

Fiyatlar önce uçtu sonra geri geldi. Satış yok ki. 2010 imp 65’e yazan vardı. Şu an 60 yazıyorlar mesela. Geçen sene de 55 idi. Nereye uçtu anlamadım. Diğerleri uçmuş olabilir ama mazdanın kanadı kırık :)

😀arz talep dengesi tabi ama biraz daha uygun olsa guzel olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajlı kasa mazda impressive aracım için şunu söyleyeyim, araç donanımı hakkında bilgileriniz vardır. Yalıtım konusunda sadece pütürlü asfaltta yol sesi geliyor, sıfır asfaltta 130-140 km kadar yol ve rüzgar sesi bile belli belirsiz. Bir miktar motor sesi geliyorki o da gerekli. Onun dışında aracınız bakımlı ve lastikleriniz iyi ise yol tutuş bakımından oldukça başarılı. Sürüş zevki yüksek, koltuklar daha konforlu olabilirdi, sırt konusunda uzun yolda biraz yorucu. Manuel için vites geçişleri net ve seri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Renegade :

Makyajlı kasa mazda impressive aracım için şunu söyleyeyim, araç donanımı hakkında bilgileriniz vardır. Yalıtım konusunda sadece pütürlü asfaltta yol sesi geliyor, sıfır asfaltta 130-140 km kadar yol ve rüzgar sesi bile belli belirsiz. Bir miktar motor sesi geliyorki o da gerekli. Onun dışında aracınız bakımlı ve lastikleriniz iyi ise yol tutuş bakımından oldukça başarılı. Sürüş zevki yüksek, koltuklar daha konforlu olabilirdi, sırt konusunda uzun yolda biraz yorucu. Manuel için vites geçişleri net ve seri.

Evet donanim konusunu epey araştırdım. Makyajdan sonraki kasayi daha cok beğendim. Ayrıca ses yalıtımı oldukca etkili olmus. Makyajdan onceki kasalara gore ses yalıtımı cok daha başarılıymış. Araci kullanan birisinden bunlari duymak da iyi oldu. 2013 yılında yayimlanan bir broşür vardi forumda da paylaşılmış. Saniyorum orafaki donanim bilgileri makyajli kasalar icin gecerli dogru misu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim en çok hoşuma giden donanımlar arasında, ön cam ısıtma, kör nokta uyarı sistemi, otomatik karartmalı iç dikiz aynası, otomatik sürücü ve yolcuya uyarlı klima sistemi, kar yağarken sanroof sürgüsünü açıp sıcak ortamda, tavan camından kış manzarası seyretmek (özel zevk), direksiyon konumu. Eksilermi, pütürlü asfaltta yol sesi, ön sis farları kromsuz çerçeve, koltuk sırt bölümü,  motor daha güçlü olabilirdi. Bu bedele kadı kızındaki kusurlar da diyebiliriz.

Ha birde hoş olan gece iç ışıkların bir uçak kokpiti havası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, Renegade :

Benim en çok hoşuma giden donanımlar arasında, ön cam ısıtma, kör nokta uyarı sistemi, otomatik karartmalı iç dikiz aynası, otomatik sürücü ve yolcuya uyarlı klima sistemi, kar yağarken sanroof sürgüsünü açıp sıcak ortamda, tavan camından kış manzarası seyretmek (özel zevk), direksiyon konumu. Eksilermi, pütürlü asfaltta yol sesi, ön sis farları kromsuz çerçeve, koltuk sırt bölümü,  motor daha güçlü olabilirdi. Bu bedele kadı kızındaki kusurlar da diyebiliriz.

Cok guzel anlatmissim özellikle manzara seyri kısmı. On cam ısıtma sanırım manuel viteslerde var sadece. Benim aklimda otomatik almak var. Eşim de kullanacak onun icin. Araci Burdurda kullanacagimiz icin on cam isitma olsa epey işimize yarayacak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Renegade :

Bunların hepsi bende de var :) 2010 otomatik imp. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

makyajlı modellerde dijital ekranlardaki yazı ve harf karakterleri beyaza dönüştürüldüğü için ibrelerin beyaz olarak seçilmesinin uyum ile ilgili bir konu olduğunu düşünüyorum. önceki ekranlardaki kırmızı karakterli yazı harf ve şekiller net olarak belirgin değildi, daha düşük teknoloji kullanılmıştı. makyajlı olan modellerde karakterler daha net ve aydınlık. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...