Jump to content

2. Nesil On Far Degisimi

oztan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Romanyadan  selamlar, 

Aracin farlarindan gerekli verimi alamiyorum, degistirmek istiyorum, Turkiyeden fiyat arastirmasi yapiyorum,   nasil yardimci olabilirsiniz ,  nereden alabilirim. fiyatini bilen var mi  tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Evo da haziran 2018 de kırılan farı değiştirirken farurada orj. ampuller hariç 1650 tl. parça fiyatı idi. Döviz kurunu, enflasyonu hesaba katarsak 2000 tl den aşağı mümkün değildir Y. Serviste şuan. Başka yerleri bilmiyorum.

Oralarda daha uygun fiyata bulabilirsiniz, bugünlerde TR de her şey ateş pahası... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Patlayan Uzun LED nedeniyle iç kısımları sararan on farların çiftini 1300 TL almıştım http://www.mazdaparca.com dan.

Bir kaç sene oldu.

Geçenlerde değiştirdim. 

Hem aracın dış görünümü hemde gece görüş mesafesi olarak, dünya varmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Far değiştirmeye gerek yok eğer çatlak boyutunda sıkıntılar yoksa. 

800 1500 2000 3000 sulu zımpara, kalın ince pasta üstü wax yapıp üstüne folya kaplatın, folyo yüzünden muayeneden geçmeyebilir belki ama iki yılda bir folyo çok koymaz. Folyo çok dandik olmasın pvc olmasın ki ısıyla sararma da yapmasın. Youtube da serhat inci nin videosunu izleyin, ark kaan da falan da vardır benzer içerikler. Boş yapan da çok oluyor yok diş macunu vs. gerek yok öyle saçmalıklara.

Zımpara pasta cila farın yüzeyini düzeltir eski parlaklığını getirir yerine ama ultraviyole korumasını da kaldırır farın. Vernik yapanlar var, bu iş için özel vernikler de var da memlekette bulamamıştım ben iki aşamalı vernik ki vernikte de yüzey pütürlü kalabiliyor, bir ay sertleştikten sonra ona da işlem gerekiyor falan da memlekette bunu yapan firma yoktur. Fiyat olarak da taş koruması olarak da folyo daha mantıklı geliyor bana. 

Hala yetersiz gelirse Osram Nightbreaker Unlimited ya da daha iyisi Laser set takın. Bunlar muayeneden geçen, odaklanan, karşıdakilerden küfür yemediğiniz, bildiğimiz halojen ampüller, renkleri bi tık daha beyaz ama halen sarı, performansı fazla, ömrü nispeten kısa ampüller. (kullanacak olursanız marş basarken farları söndürün, ya da sensörü kullanmayın, marş esnasında voltaj dalgalanması ömrünü ciddi kısaltıyor bu ampüllerin). Kısalara Laser bulamamıştım ben memlekette, daha yeni çıktılar da unlimited de gayet iyi. Uzunlarda 3.5 yıl 50 60 bin kmdir kullanıyorum bozulmadılar ama kısalar 20 25 binde falan bittiler ama gece çok araç kullanırım sensöre de çok dikkat etmedim. O ara denkgetiremedim normal ampül taktım.

Led hele hele xenon kitten uzak durun. Far tası ve ya projektörü halojen ampüle göre yapıldığı için odaklanamazlar bu sistemler, aydınlatma alanları farklı çünkü, bi iki seneye ledler halojen flaman boyutuna küçülürse -ki var böyle çalışmalar- mümkün de 3-5 ay önce bi ciddi araştırdım güncel ürünleri durum özetle şu: Tasta (uzun far bizde tas) az çok odak yapan ledler var da bulaşmadım ben, kısalarda (projektor) amerikada bi firma 120 dolara bi set satıyor o set dışında sete girmem forumda lafına güveneceğim abiler bir iki link de vermişler başka yerlerde kafam da karışmadı değil de benim bildiğim yeterince düzgün odaklayabileni yok, 120 dolar para da vermem.  Sadece uzun farlarda selektör için Ledler mantıklı ama yine görüş olarak sıkıntılılar genelde, piyasada dandik mal da çok bunları yağlayan da. Muayeneden de geçmezler, ledleri bazen farketmiyorlar da geçmemesi gerekir özellikle kısalarda.

Eğer ki görüntünüz siyah asfalt, yağmur çamur kar kötü havalarla ilgiliyse Osram All Season u da önerebilirim, özellikle sislerde baya mantıklı. Bu biraz daha sarı bir ampül tipi, bu tip kötü hava koşullarında sarı ışık daha iyidir kırılma mevzuları yüzünden ki ilk çıkan fabrikasyon led farlı arabalarda bile sevilmiyordu pek gece karlı görüş, 3 ya da cx3 ile ilgili böyle bir konu da açıldığını hatırlıyorum. Bu tip ampülleri kuzey ülkelerinde bol bol kullanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Led hele hele xenon kitten uzak durun. Far tası ve ya projektörü halojen ampüle göre yapıldığı için odaklanamazlar bu sistemler, aydınlatma alanları farklı çünkü

Lafına katılmıyorum Ersin. Kesilme çizgilerini led mi xenon mu başlıklı konumda detaylı paylaştım. Xenonda dağılma olsa da ledde olmuyor. Dediklerin merceksiz farlar için geçerli, ki yeni corollanın merceksiz olmasına rağmen ledde kesilme çizgisi gayet iyi.

Öte yandan ledden sonra halojenle kör gibiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mutlu Tekir :

Led hele hele xenon kitten uzak durun. Far tası ve ya projektörü halojen ampüle göre yapıldığı için odaklanamazlar bu sistemler, aydınlatma alanları farklı çünkü

Lafına katılmıyorum Ersin. Kesilme çizgilerini led mi xenon mu başlıklı konumda detaylı paylaştım. Xenonda dağılma olsa da ledde olmuyor. Dediklerin merceksiz farlar için geçerli, ki yeni corollanın merceksiz olmasına rağmen ledde kesilme çizgisi gayet iyi.

Öte yandan ledden sonra halojenle kör gibiyim.

Abi servet abinin başka bir yerde yazdığını okudum az önce, hatta sordum falan. Haklı olabilirsiniz denemedim, deneyeceğim sanırım. Kulaktan dolma, bi kaç forum ve yutub kanalından bilgi benimki. Siz ikiniz demeseniz direk karşı çıkardım sallamazdım zaten bu ledleri de :) Ama hala nightbreaker mi bu ledler mi kararsızım. Tam da kısalara ampül düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mersinden_Ersin :

Abi servet abinin başka bir yerde yazdığını okudum az önce, hatta sordum falan. Haklı olabilirsiniz denemedim, deneyeceğim sanırım. Kulaktan dolma, bi kaç forum ve yutub kanalından bilgi benimki. Siz ikiniz demeseniz direk karşı çıkardım sallamazdım zaten bu ledleri de :) Ama hala nightbreaker mi bu ledler mi kararsızım. Tam da kısalara ampül düşünüyordum.

Philips Xtreme Vision kullandım ben. Osram Night Breaker ile aynı performansta. Performans ampulleri diye geçiyor. %30 daha iyi deniyor ve gerçekten normal halojene göre görüşü artırıyor ama ledin yanında esamesi okunmaz. Gözlüklüyüm, karşıdakinin farı çok gözümü alır. Halojenle ben kör gidiyorum. Lede geçtikten sonra rahatladım.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...