Jump to content
tansu87

Bakan Aliexpress’e de el attı

Tavsiye Edilen Mesajlar

vethekim

benim 5 veya 6 ürün var ama daha gelmedi. birkaç haftaya gelir muhtemelen. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
21 dakika önce, abcsefa :

Alınan karardan sonra yurtdışından alışveriş yapan oldu mu? Şu ara AliExpressten birkaç parça birşeyler alacağım vergiye takılır mıyız

karar çıktıktan sonra birkac ürün sorunsuz geldi. benim de gelecek 13 ürünüm var bekliyorum bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Karardan önce aldığım ve karardan 3-5 gün sonra aldığım ürünler geldi. 4 parça ucuz ürünüm kaldı. 

Zarf şeklinde gelen ürünlere yine vergi yok. Memur şüphelenirse açıp bakıyor. O zaman da 5 lira kontrol ücreti yansıtıyor. Gümrük memurlarının demesine göre eski sistem devam edeceğiz. Zarf gözüken paketlere fazla bakılmaz ama kargo ürünse incelemeye girer diye düşünüyorum. Mesela benim 300 liralık araç içi kamera 22 euro sınırı varken bile vergisiz gelmişti m

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
4 saat önce, abcsefa :

Alınan karardan sonra yurtdışından alışveriş yapan oldu mu? Şu ara AliExpressten birkaç parça birşeyler alacağım vergiye takılır mıyız

daha bugün geldi kargom vergi cikmadi. yasa ciktiktan sonra 2 adet fiyati yüksek ürün geldi vergiye girmedi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

bana gelen hemen her pakete vergi çıkmaya başladı. postacının dediğine göre böyle devam edecekmiş. vergiye tabi olmayanlar genelde istanbul'da oturanlar. malum seçim öncesi bir güzellik yaşıyor olabilirler. istanbul'daki arkadaşıma hiç vergi çıkmıyor ama benim aldığım 4 küsür liralık küçücük fırçaya 7.5 lira vergi çıkıyor.  

adam güzel el atıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

vergi vermeden falan geçtik de malzeme gelmiyor. 10 gün önce malzemelerin türkiye'ye girdiği bilgisini verdi aliexpress ama ptt'nin sisteminde hala girmedi diye görünüyor. büyük ihtimalle gümrük memurunun incelemesi bekleniyor, o da ne zaman inceler muamma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
4 saat önce, Mehmet Özdemir :

vergi vermeden falan geçtik de malzeme gelmiyor. 10 gün önce malzemelerin türkiye'ye girdiği bilgisini verdi aliexpress ama ptt'nin sisteminde hala girmedi diye görünüyor. büyük ihtimalle gümrük memurunun incelemesi bekleniyor, o da ne zaman inceler muamma.

aynen hocam. çoktan gelmesi gereken ürünler bir türlü gelmiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
22 saat önce, Mehmet Özdemir :

Aynı durumdayım, 3-5 dolarlık 2 ürünüm yok 15 gündür gümrükte bekliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

bende benim kargolar neden gelmedi diye düşünüp duruyorum. 6 parça ürünüm var 26 sında anlalmazlık açmam gerekiyor. çok geçikmesinden belli olmuştu zaten. hayırlısı olsun ne diyeyim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...