Jump to content
Mehmet Özdemir

Mazda CX-30 Tanıtıldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Koeru

Mazda premium araç olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selmazda
07.03.2019 at 19:43, vethekim :

belki ben yanlış biliyorumdur. ancak 4 rakamını pek uğurlu sayı olarak görmüyorlar diye biliyorum. hatta goodyear f1 asimetrik 3 serisi lastiği yakında yeni seri ile gelecek ismide f1 asimetrik 5. neden 4 olmadığı ile ilgili makalede bahsediyordu bulursam paylaşayım. 

4 rakamı Çinde değil Japonyada pek kullanılmak istenmeyen bir rakamdır. Dolayasıyla Çinde bir sorun olmadığı içn Çin için üretilen araca CX-4 adını verdiler ve bence bu araç çok daha güzel tasarım olarak. Keşke global olarak çıksaydı.

CX-30'u da beğendim ama CX-4'ün tasarımını daha çok beğenmiştim. CX-30 tabi en son teknoloji geliyor, o yönden avantajlı. Ayrıca biraz hayal kırıklığı olacak ama sanırım motor seçenekleri CX-5 gibi 2.0 motor ağırlıklı olacak gibi. 1.8 Dizel de gelebilir daha sonra.  CX-3 gibi 1.5 dizel veya benzinli gelse tadından yenmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...