Jump to content

Mazda CX-30 Tanıtıldı

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 hafta sonra ...
07.03.2019 at 19:43, vethekim :

belki ben yanlış biliyorumdur. ancak 4 rakamını pek uğurlu sayı olarak görmüyorlar diye biliyorum. hatta goodyear f1 asimetrik 3 serisi lastiği yakında yeni seri ile gelecek ismide f1 asimetrik 5. neden 4 olmadığı ile ilgili makalede bahsediyordu bulursam paylaşayım. 

4 rakamı Çinde değil Japonyada pek kullanılmak istenmeyen bir rakamdır. Dolayasıyla Çinde bir sorun olmadığı içn Çin için üretilen araca CX-4 adını verdiler ve bence bu araç çok daha güzel tasarım olarak. Keşke global olarak çıksaydı.

CX-30'u da beğendim ama CX-4'ün tasarımını daha çok beğenmiştim. CX-30 tabi en son teknoloji geliyor, o yönden avantajlı. Ayrıca biraz hayal kırıklığı olacak ama sanırım motor seçenekleri CX-5 gibi 2.0 motor ağırlıklı olacak gibi. 1.8 Dizel de gelebilir daha sonra.  CX-3 gibi 1.5 dizel veya benzinli gelse tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
21.07.2019 at 12:16, dr_azoom :

canlı kanlı cx30 

BA8493A5-6009-4E79-AFEF-B6DFC89848D4.jpeg

73F3ED23-461E-46F3-86AD-5116E0A2C6F1.jpeg

1258F6F9-6BA4-4C81-99F1-28672336BFAA.jpeg

1EB89E10-CAAC-424E-A4CC-53C10055006D.jpeg

Yeni araba almayı planlayan arkadaşlara tavsiyem kesinlikle yeni cx30 un gelmesini beklesin. Bugün kayıncom ile denedik ve inanılmaz hayran kaldık. Yarım saatlik kullanımdan sonra, kayincomun 2018 mazda 3 u olmasına rağmen satıcıyla pazarlık yaptı. Satıcının 2,3 sene daha beklemesi tavsiyesini bulunmasından dolayı vazgeçti. Yalıtım inanılmaz mükemmel, asvalt ve motor sesi %80 azalmış. 130 km hızda yavaş yavaş rüzgar fısıldamaya başlıyor. Öğrendim kadarıyla yeni kasa mazda 3 lerdede aynı iyileştirmeler yapılmış. Onuda deneyecektik ama yeni motor henüz gelmemiş.

Cx30 deneyimimden sonra uzun bir süre kendi arabama alışamadım. Attan inip eşeğe binmek gibi bir durum yaşadım uzunca bir süre. Mazda gerçekten bu sefer çok farklı geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, g3z3g3n1616 :

Yeni araba almayı planlayan arkadaşlara tavsiyem kesinlikle yeni cx30 un gelmesini beklesin.

geleceğini bilsek bekleriz hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ne motor ne model ne servis ne de fiyat konusunda mazda aslinda hic bulasilacak marka degil Turkiyede ama iste bir umut bekliyoruz..bu kadar ilgisiz bir marka olmazki..6 aydir izmir servisi hakkinda bilgi yok..bunlara guvenip 200bin tl para copemi atilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Montimpex :

Ne motor ne model ne servis ne de fiyat konusunda mazda aslinda hic bulasilacak marka degil Turkiyede ama iste bir umut bekliyoruz..bu kadar ilgisiz bir marka olmazki..6 aydir izmir servisi hakkinda bilgi yok..bunlara guvenip 200bin tl para copemi atilir..

Doğru söylüyorsun ama Mazda yüksek kar yapacağı ülkelere oynuyor. Çünkü elinde araç yok, Türkiye de senede isterse 10 tane Mazda satılsın umrunda olmaz, sadece marka unutulmamak için 1500-2000 kota ayırmış. Şimdi bir disbüritör çıksa Japonya ile görüşüp ben Türkiye de senede 25000 araç satarım dese Mazda napalım yani der, bende senin istediğin fiyat aralığında 25000 araç yok der gönderir. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.11.2019 at 10:54, Montimpex :

Sırf bu yüzden çok sevdiğim Mazda'mı satmak durumunda kaldım. Memleketin başkentinde bile bayi yok. Mazda'nın satış politikasını diğer pazarlar belirliyor olabilir ama Türkiye'ye araba satma iddiası ile geliyorsa buna uygun yapılanmayı da kurması gerekli Mazda Türkiye'nin. Ama sanırım "araba satma iddiası" söz konusu değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

NCAP 'te de coşturmuşlar adamlar

Yeni Mazda CX-30 son Euro NCAP testlerinde beş yıldız aldı ve Yetişkin Yolcu kategorisinde %99’luk skorla rekor kırdı.

Euro NCAP Genel Sekreteri Michiel van Ratingen de CX-30’un mükemmel performansı için Mazda’yı tebrij ederek 2019 yılı sona ermeden daha pek çok modeli test edeceklerini ancak bunların hiç birinin CX-30’un yüksek skorunu yakalamasını beklemediklerini söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dünyada bu tarz teknolojiler tam yerine otururken türkiye'de fiyatlar çığırından çıktı. gelir mi gelmez mi o da belli değil sanırım.

tüm zamanları, teknolojik atlamaları sıçramaları bir sekilde ıskalamakta memleketin üzerine yok gerçekten. bi şekilde geri kalmayı  becerebiliyoruz. potansiyel  alıcılarına hayırlı olsun. biz de yutuptan izleruk ne var yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdaya ne diyeceğiz, ülkede vergiler çıldırmış ve halada çıldirmaya devam ediyor. Alkol-tütün-petrol-taşıt araçları, sıkıştıkça yüklen bu dörtlüye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İngilteredeki mazda cx-3 forumunda okuduğuma göre cx-30 satışları başladığı için cx-3 üretimi şu an durdurulmuş. Hatta bunun sebebi de klasik cx-3, cx-30u baltalamasın diyeymiş (bu sebep sıkça firmalar tarafından kullanılır)

Ayrıca İngiltere deki cx-30 orta seviye satış fiyatı 26.5 k pound ile 27k ya volvo xc-40 alınabiliyormuş.

Bu fiyata volvo yu tercih ederiz tarzında mesajlar okudum. İsteyen olursa link verebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
8 saat önce, mesut2323 :

Asya pazarında pahalı Sky-X tercih edilmemiş olabilir tabiki, orada bir emisyon baskısı yok ama Avrupada satışların çoğu Sky-X. 

https://www.autoevolution.com/news/mazda-selling-skyactiv-x-engines-like-hotcakes-in-europe-139399.html

WLTP emisyonu 119g/km altında düşünce 1/3 oranında yol vergisi avantajı geliyor 119 üstüne göre. Bu dilime giren benzinli motorlar ya 1.0 motor B sınıfı minikler, ya da Sky-X motorlu Mazda'lar. Kağıt üzerindeki 181hp güç de diğer 122lik motora göre çok yüksek, tüketim düşük olunca pahalı bile olsa tercih sebebi oldu.

Amerikada pazarında satışa çıktı mı bilmem de orada da pek tercih edilmeyecektir, 2.5 motoru alır geçer herkes. Avrupadaki gibi katı C02 normları yok çoğu eyalette, bir California katı denebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Wall Street Journal dün Mazda CX-30 ile ilgili bir makale yayınladı.  Makale "Umduğum Mazda degil ama ona yakın" cümlesi ile başlıyor.  Konu araç 2021 Mazda CX-30 2.5 Turbo AWD Premium Plus donanım paketi ($35,995).  Isıtmalı deri koltuklar ve direksiyon, Homelink, 360 derece kamera, six-speed automatic, dinamik cruise control gibi.  Araçtaki AWD "front-biased" yani öne daha fazla önem veriyor.  Güç 227 hp ama yüksek oktanlı benzinle bu rakam 250 hp olabiliyor.  Araç 0-60 mph yaklaşık 6 saniyede çıkıyor.

https://www.wsj.com/articles/2021-mazda-cx-30-a-compact-crossover-body-with-a-hatchbacks-soul-11621614670?st=w9rg1jxcyciur0e&reflink=desktopwebshare_permalink

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...