Jump to content
45lik

3. Nesil Mazda 3 Koltuk Isıtma Problemi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina

yaz kış tişörtle gezen biri olarak ben de oldukça memnunum ısıtmadan. 3. kademede -ya da tüm kademelerde bilmiyorum- ısıtıp ısıtıp bırakıyor, sürekli aynı ısıda tutmuyor ama yine de bir süre sonra sıcaklığı rahatsız ediyor. bir göstermenizde fayda var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

Çok memnunum.

1.kademe 45 dakika

2.kademe 20 dakika

3. kademede max .10 dakika açık tutabiliyorum.

Resimdeki malzemeyle arka koltuklara kendim yapacağım. 

20190314_145314.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
6 saat önce, Seriatsu :

Çok memnunum.

1.kademe 45 dakika

2.kademe 20 dakika

3. kademede max .10 dakika açık tutabiliyorum.

Resimdeki malzemeyle arka koltuklara kendim yapacağım. 

Bu koltuk kumaşı altında iz yapar. 

Aliexpresste seat heating pad olarak satılmakta.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
45lik
13.03.2019 at 12:32, Tarahumara :

Ben de aracı aldığımda gayet tatminkar derecede ısıtıyordu kumaş koltuklarla. Deri koltuğa geçince %30-40 sıcaklık hissiyatı azaldı diyebilirim. Deri döşemeyi yapan arkadaş uyarmıştı. Koltuk ısıtmasında ısı kaybı yaşayacaksın diye. Etrafınızda termal kamerası olan biri varsa kolayca testini yapabilirsiniz.

ir-0255_orig.jpg.c6b461254c7ec8829f0c0a7a83089a26.jpg

Merhaba arkadaslar...

Konuyu hortlatiyorum ...

Termal kamera ile kontrol etme firsati buldum... İsitma iskeletini bariz goruyorsunuz calisinca... Sonuc ise benim icin husran...

Sofor tarafi ilk motor calistirma anindan sonra koltuk isitma dugmesine basilinca bazen calisiyor bazen calismiyor... Yolcu tarafi ise hic calismiyor...

Koltuk altindaki kablolar hepsi takili... Koltuk pozisyonlarini ileri geri aldim nafile... Uzerinde otururken denedim,belki agirlik algilamasi gerekiyordur diye o da olmadi... Uzun yolda aku tam sarjdan sonra negatif... Sigortalar saglam... 

Hala yardimlarinizi bekliyorum... Servise gitmelimiyim... Gitmeden bir tecrubesi olan varsa yardiminizi bekliyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda

Araç kalorifer sıcaklığına bağlı olarak biraz değişiyordu diye hatırlıyorum. Bir denermisiniz, aracın içinin sıcaklık kademesi yükseltince sanırım daha çok ısıtmaya başlıyordu? senkronize çalışıyor olmasın. Mesela 27 dereceye yükseltip deneyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
45lik
9 saat önce, 26Mazda :

Araç kalorifer sıcaklığına bağlı olarak biraz değişiyordu diye hatırlıyorum. Bir denermisiniz, aracın içinin sıcaklık kademesi yükseltince sanırım daha çok ısıtmaya başlıyordu? senkronize çalışıyor olmasın. Mesela 27 dereceye yükseltip deneyin.

Tesekkur ederim cevap icin... Dediginizi deneyecegim ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
19.06.2019 at 23:40, 45lik :

Merhaba arkadaslar...

Konuyu hortlatiyorum ...

Termal kamera ile kontrol etme firsati buldum... İsitma iskeletini bariz goruyorsunuz calisinca... Sonuc ise benim icin husran...

Sofor tarafi ilk motor calistirma anindan sonra koltuk isitma dugmesine basilinca bazen calisiyor bazen calismiyor... Yolcu tarafi ise hic calismiyor...

Koltuk altindaki kablolar hepsi takili... Koltuk pozisyonlarini ileri geri aldim nafile... Uzerinde otururken denedim,belki agirlik algilamasi gerekiyordur diye o da olmadi... Uzun yolda aku tam sarjdan sonra negatif... Sigortalar saglam... 

Hala yardimlarinizi bekliyorum... Servise gitmelimiyim... Gitmeden bir tecrubesi olan varsa yardiminizi bekliyorum...

2. nesil de 3 . nesil de kullandım. 2. nesilin 5 kademeydi ve 5. kademede çalıştırma şansınız yok(aşırı sıcaktı). 3. nesil 2. nesile gör çok daha az ısıtıyor fakat 3. kademede gayet yeterli oluyordu eğer deri koltuk varsa ısı tabi biraz da az geliyor. Bütün bunlarla birlikte ılık geliyorsa eğer bence servise gidin bir baksınlar ve yanyana başka bir mazda  3 ile kıyaslayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Kışın 2 nesılin güzellıgı orda işte :D 5ıncı kademeye alıyon koltugu, fanı da 26 ya getırıp 2 ıncı kademede ayaklara verıyosun Sunroofu da komple  actın mı kışın o sogukta süper oluyor. Altan gelen ısı atmosferı ısıtyor sunroofu açmazsan fırın  :D :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...