Jump to content
Mustafa5788

Mazda 3 2004 otomatik vites

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa5788

Selamın aleyküm arkadaslar hayırlı bayramlar bir sorum olacaktı dun ustaya gittim oksijen sensoru arızalı dedi ve arızada zengin fakir yakıt arızasıda verdiğini gördük sizce ne yapalım oksijen sensörleri degısmesi lazım dedi nereden alabilirim boyle bir arızayla karsılasan kardeşlerimiz var mı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

2 sensorun de aynı anda arızalanması zor bir ihtimal. Ama 15 yaşındaki araç için imkansız değil.

Arıza kodu/kodları lazım.

Yardımcı olabilmek için, bunu mutlaka ögrenmen gerekiyor.

Sensörde sorun olmayıp, bozuk LPG ayari nedeniyle arıza lambası yanıyor olabilir. 

Boşuna masraf yapılmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa5788

Haklısın ama ikisinıde soyledı ıkı sensör olması normal degil mı sence 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Arıza kodunu öğrenmeden, havanda su dovmekten ileriye gitmez, muhabbet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa5788

Tamam ustam soyşeyecegım size 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Bazı ustalar çok sever 'şu değişecek, bu bozuk muhabbetini'.

Üretici, usta kadar akıllı olmasa da 'beyin' koymuş araca.

Elektronik arızalarda, usta yanılabilir ama araç beyninin öyle bir lüksü yok. 

Aracı bir kaç gün benzinde kullan, 50 km kadar.

Sorun, benzinde de devam ederse, sensörleri temizle(t), bakarsın düzelir.

Sorun devam eder ve 1. sensorle alakalı ise, elimde 1 adet mevcut. Yardımcı olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Yardımcı olurum dedim, satarım demedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Sensör tabi bozulabilir ama kolay bozulan bir şey değil. Bizim ustalar incelemeyi sevmez. Direkt söyler. Bozuk değişmesi lazım. Değişince sorun düzelmeyince de bir şey daha bulur. Onun değişmesi lazım der. Zincirleme gider bu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
2 saat önce, tansu87 :

Sensör tabi bozulabilir ama kolay bozulan bir şey değil. Bizim ustalar incelemeyi sevmez. Direkt söyler. Bozuk değişmesi lazım. Değişince sorun düzelmeyince de bir şey daha bulur. Onun değişmesi lazım der. Zincirleme gider bu

En son da muhabbet, 'bunlar zaten tutulmuyor, bunu sat, başka araca bak'a dönebilir.😅

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, quiteguide :

En son da muhabbet, 'bunlar zaten tutulmuyor, bunu sat, başka araca bak'a dönebilir.😅

Hocam gülüyorsun. Komik durum ama geçmişte motor mekanikte zır cahil olduğum zamanlar aklıma geliyor. Nasıl söğüşleniyordum. Şimdi bile sinirleniyorum o günler aklıma gelince. Sanayide kendine usta diyen, iş yeri açan kişileri yemin ederim geri zekalı diye çırak olarak almazsın. Yemin ediyorum %90’ı böyle. Öyle bitik ve rezil bi sektör. Küçükken nerede işe yaramaz varsa sanayiye verirlerdi. Onun sonucu bunlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

O yüzden, böyle güzel platformlar iyi ki var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...