Jump to content

Enjektör Temizleyicileri Hakkında

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

valla şuan içeride 2 şişe wurth enjektör temizleyici var... 

Şöyle bilimsel düşünelim..

Acaba emme manifolduna püskürtme yapan motorlarda mı daha çok kurum olur..

yoksa direkt enjeksiyonlu motorlarda mı..

Benim oyum, egr si yüksek olan ve biraz yağ eksilten "emme manifolduna püskürten" araçların  enjektörlerinde daha çok kurum olacağından yana...

direkt püskürtmelilerde enjektörler zaten silindirin içinde ve silindir içerisinde çok ince bir karbon filmi oluşuyor..  baya ince ama..

sürekli püskürtme yapan enjektörler zaten daha bu kurum oluşmadan temizleniyor.. çünkü mevcut türkiyedeki pmpa benzini E5 ..   yani %5 etil alkol..

youtube da videolar var.. ŞEFFAF pleksi den filan motor yapıp çalıştırıyorlar..    alkol koyduğu anda  geçmiş kurumları da söküp atıyor anında.. lpg de öyle..  ama alkol  böyle ciğerden söküyor.. hiçbişey bırakmıo..

he bu temizlik için %100 alkolle çalıştırıolar motoru....

neyse konumuza dönersek zaten alkollü katkılı pompa benzini  yeterince temizleyici.. 

ha direkt enjeksiyon olmasa..  emme manifolduna enjeksiyon olsa.. egr ve yağ havalandırmasından dolayı  emme de kurum oluyor ama yine enjektörü o kadar etkilemio çünkü benzin püstkürtmesi dizel kadar hassas değil.. !!

hele de emme ye püskürtmede hiç hassas değil.

direkt enjeksiyonda çok kurum bağlamaz. olanı da benzin temizler..  o temizlemese sıcaklık temizler  filan

lpg varsa zaten kurum da yok...

neyse gerek yok böle enjektör temizleyicilere.. helede yepyeni arabada...   ha 20 yaşında mazda 626 olsa  olur... onda bile ne kadar işe yarar 200ml tartışırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten enjektör üzerinde sökülünce görülen simsiyah kurumun hiçbir zararı yok ki 1600 bar çıkan delikler daima sağlam. Yanma odası karter buharı nanesi ile kurum yapıyor, onunda temizliği üç beş dakika ahlaksız birine denk gelip peşinde gazlamak. Bu kişi ufuk olunca tadı olmuyor. 160 bg altı araçları kaale almıyor zaten. Bak moralim bozuldu gece gece 

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi ben öyle hızlı süren biri görünce dayanamıyorum, takılıyorum ya. Eve giderken Sakarya dan dönmüşlugum var, bırakamıyorum. Motoru yakarım yine durmam 😂

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yapısal olarak işe yararlığı hususunda temizleyici ya da onarıcı bir etkisi var mı bilmiyorum ama şahsen çekişte bir etkisinin olduğu kesin diyebilirim.

kesinlikle daha az bağırıp daha hızlı tepki veriyor. uzun vadede zararının olmayacağını bilsem her depoda kullanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Katil Balina :

uzun vadede zararının olmayacağını bilsem her depoda kullanırım. 

Belirtilen kullanım miktarı aşılmadıkça uzun vadeli kullanımında zararının olacağını düşünmüyorum. Hatta uyduruk aydırık yakıt istasyonu işletmeciliğini düşününce düzenli kullanım gerektiren bir ürün dahi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş yıllarda Würth ürünleri bulunduran ustama enjektör arızası veren ve çekiş düşüklüğü yaşayan bir ford focus benzinli araç geldi, usta deposuna bir kutu würth koydu aracı çalıştırdı ve önce araç kendi kendine devir yükseltti, ekzosdan bolca siyah duman ve yarım saate yakın sonunda arıza gitti araç normale döndü. Teknik kısmını tam bilmiyorum ama işe yaradığı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...