Jump to content

Arabanın Masrafları

tansu87
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2018 nisan ayında aldığım mazda 3’e yaptığım masrafları bir topladım. 

Lpg (brc) + ruhsat işleme + afr ayarı =3600tl

kendi cebimden boya kaporta işçilği 3000tl

vergi-kasko-sigorta-muayene = 6000tl

Lastik değişimi(gy) = 1300tl

göğüs değişimi = 1500tl

bakım-aksesuar = 5000tl

totalde 20-21 masraf. Artı her ay 400-450 lira yakıt parası (1000km)(uzun yol hariç)

Lafın kısası araba ciddi masraf. Hele ki bazı arkadaşlar arabalarına çok çok daha fazla özen gösteriyorlar. Onları düşünemiyorum bile :)

• Haha 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

göğüs değişimi = 1500tl

bakım-aksesuar = 5000tl

totalde 20-21 masraf. Artı her ay 400-450 lira yakıt parası (1000km)(uzun yol hariç)

Lafın kısası araba ciddi masraf. Hele ki bazı arkadaşlar arabalarına çok çok daha fazla özen gösteriyorlar. Onları düşünemiyorum bile :)

Yakıtla 26 mılyar yemıs makıne Aylık 2166 tl asgarı maasdan çok yemiş 🙈😅

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, ozgur35 :

Yakıtla 26 mılyar yemıs makıne Aylık 2166 tl asgarı maasdan çok yemiş 🙈😅

Full taksi kullansam acaba nolurdu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla keyfi güzelde plansız iş yaptık. Bu kadar bakımı masrafı yapınca satmak da istemiyorum. Şu an s max alasım var ama alamıyorum. 5-6 sene kullanmadan satarsam parayı çöpe atmış sayacam kendimi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Valla keyfi güzelde plansız iş yaptık. Bu kadar bakımı masrafı yapınca satmak da istemiyorum. Şu an s max alasım var ama alamıyorum. 5-6 sene kullanmadan satarsam parayı çöpe atmış sayacam kendimi

Aynen öyle zaten tüm agır bakımları yapmıssın 5 yıl 100 bın km bınersın daha Satarsan alacak arkadas cok sanslı sadece yağ degışımı yapcak rütin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir tek arabalar binse yine iyi. aliexpress'ten  29 liralık ürüne 10 tl vergi ödedim dün, bugün deteiling fırça almiştim 4 kusür liraya, az önce 7.5 lira vergi ödeyerek aldım kapıda.

daha gelecek 18 paketim var ve postacının dediğine göre hepsi vergilendirilecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, tansu87 :

göğüs değişimi = 1500tl

bakım-aksesuar = 5000tl

Sanki fazla harcamışsınız gibi geldi bana.

Lpgli ve subapları değişmiş bir araç aldım. 45bin km/ 2 yıl kullandım. Kasko yok.

2 yılda

Vergi- 1000
Muayene 250
Bakım 1500
Aksesuar 500
Lastik 1400

Ben de epey para harcamışım ya :) Toplayınca farkettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Lupara :

Sanki fazla harcamışsınız gibi geldi bana.

Lpgli ve subapları değişmiş bir araç aldım. 45bin km/ 2 yıl kullandım. Kasko yok.

2 yılda

Vergi- 1000
Muayene 250
Bakım 1500
Aksesuar 500
Lastik 1400

Ben de epey para harcamışım ya :) Toplayınca farkettim.

Zorunlu sigorta? Vergiler yıllık 650 galiba 

Kasko yapmamıştım. İstanbulda hem de! O bana çok basit bir şey için 3000’e patladı. Sonra istanbulda kaskosuz arabayı hanıma vermeme gerçeğini gösterdi. Göğüs ve lpg olayı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, tansu87 :

S-max da güzel tercih olur 👍 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.06.2019 at 10:27, tansu87 :

Almazsan da Smaxle geçireceğin yılları çöpe atmış olacaksın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Leanback :

Almazsan da Smaxle geçireceğin yılları çöpe atmış olacaksın :) 

Yapacak bir şey yok. Hata yaptık işte. Mazda aşkı gözümüzü kör etmişti :) sürerken zevkli ama arka koltukta yan koltuğa geçmek için kaydığımda pişmanlık duygusu geliyor. Yoksa smax’in konforu sessizliği büyüklüğü donanımı da çok iyi. Şimdi alırsam 2010-11 ancak alırım. Yeni kasası 170-200 bin liralar. Artık 3-5 sene sonra yeni kasadan alırım. Alabilirsem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...