Jump to content
Melikşah

Mazda 3 Yaz lastiği tavsiyesi 2019

Tavsiye Edilen Mesajlar

Melikşah

Herkese hayırlı cumalar. Daha önce buna benzer konular açılmış, ama hepsi 3-5 senelik olduğu için yenisini açma gereği duydum. 

Aracım Mazda 3 2012, lastikleri artık vadesini doldurdu. Yeni takım almayı düşünüyorum.  2019 model lastiklerden hangilerini önerirsiniz? Michelin primacy 4 araştırdım fakat İnternette çok kötü yorumlar okudum. Fiyat olarak takımına 1600 tl civarı verebilirim. Lastikten beklentim zaten yol tutuşu, sessizlik ve uzun ömürlülük. Cevaplarsanız memnun olurum iyi forumlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Bu aralar debica tavsiye ediyorum. O kadar çok benzer mesaj yazdım ki lastiğin fiyatı daha da yükselecek diye korkuyorum artık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Ben Continental ContiPremiumContact önerebilirim.  Bu lastik zaten iyi ama sürekli olarak yenileniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Melikşah

Bridgestone ep150 önerdi bir lastikci arkadaş. Türkiye şartlarında enyisi dedi siz ne düşünüyorsunuz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan
Bir saat önce, Melikşah :

Bridgestone ep150 önerdi bir lastikci arkadaş. Türkiye şartlarında enyisi dedi siz ne düşünüyorsunuz? 

Ben "daha az yakit tüketimi" sloganiyla yola çikan lastiklere süphe ile bakiyorum çünkü bir lastigin birincil hedefi aracin yola iyi tutunmasini saglamaktir, yakit tüketimini azaltmak degil.  Sanirim bunlar Türkiye'deki yüksek yakit fiyatlarini kendi avantajlarina kullanarak lastik satmak istiyorlar ama bence bu yanlis bir strateji.  Konsantre olunmasi gereken nokta lastik acaba yola nasil tutunabiliyor olmalidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.

Bacanağım kendi aracına falken aldı ve çok memnun kaldı, araç çok sessizleşti diyor. Falken sumitomo grubun bi markası ve Çankırı da üretiliyor. Araştırmaya değer, hiç olumsuz yorum görmedim, üstelik hesaplı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade

sessizlik, fren, yumuşaklık istiyorsan michelin. ben 3' nü kullanıyorum 4 yıldır. tavsiye ederim.   

ayrıca iyi lastik uzun ömürlü olmaz, (normal süresi dışında) sert lastikler uzun ömürlüdür, eksisi çok fazladır, örneğin, yol tutuş, süspansiyon sertleşmesi, balon yapma vs. gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.
15 saat önce, Renegade :

sessizlik, fren, yumuşaklık istiyorsan michelin. ben 3' nü kullanıyorum 4 yıldır. tavsiye ederim.   

ayrıca iyi lastik uzun ömürlü olmaz, (normal süresi dışında) sert lastikler uzun ömürlüdür, eksisi çok fazladır, örneğin, yol tutuş, süspansiyon sertleşmesi, balon yapma vs. gibi.

Kesinlikle katılıyorum, sessiz lastik zaten yumuşak hamurlu olur, haliyle iyi yol tutar ancak çabuk eskir. Zamanında Bridgestone B250 kullanmıştım, lastik 80000 km eskimedi, sonradan öğrendim bu lastiğe taksici lastiği deniyormuş piyasada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Melikşah

Arkadaşlar cevapladığınız için teşekkürler. Michelin primacy 4 çok fazla kötü yorum almış. Continental de civic araçlarda çok şikayet gelmiş fazla ses alıyor diye. Malum mazdanın da yalıtımı iyi değil. Hem sessizlik hem fren mesafesi hem de fiyat bakımından Falken ze310 ecorun siparişi vericem 275tl 4 adet. Bridgestone t005 alıcaktım onun fren değerleri daha iyi ama hem sesi çok alıyor hem de fiyatı neredeyse 2 katı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Falken ıyıdır bn 2 sene kullandım Honda Jazzda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

şimdi efenim falken diyince bende bi şeyler oluyor:)

aldığım zx914 galiba 4 tanesinden ikisini balans tutmaması dolayısıyla iade aldıklarını belirtmek isterim. kalan iki tanesi de sınır değerlerde idi galiba. lastikçi titremeyi çözmek içincı  iki katı uğraşıyor bende. simdi bir sorun yok ama yine de haberiniz olsun. daha taktırırken yerinde dikkat edin, faturanızı kaybetmeyin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...