Jump to content
tansu87

2. Nesil HB Krom Cam Çerçeve

Tavsiye Edilen Mesajlar

tansu87

Başka bir konu daha vardı ama yoruma kapatılmış. O yüzden yenisini açtım. Ayna kısmı da krom olan ürün bulamadım maalesef  ürünü n11’den aldım  kromu kaliteli  sadece arka kelebek camına yapışan üçgen çıtanın altına biraz müdahil olmak gerekiyor yapıştırmak için  diğerleri kolay yapışıyor  içlerinde kaliteli çift taraflı bant var  

zNm2KV.jpeg

l6va0C.jpeg

RprMeE.jpeg

wcl4ac.jpeg

oqCpga.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Fotolar uçmuş. 

ilk çerçeve uygulamada yan ayna çevresi için krom parça yoktu. Üretici koymamış. Olanı da bulamadım ve orası eksik kalmıştı. Bu haldeydi. Bu parça paslanmaz profilden yapılmış. 

Aliexpress’ten 20mm genişlikte plastik gibi krom görünümlü kendinden yapışkanlı bi ürün aldım. 2m sipariş ettim. İstediğin uzunlukta sipariş verilebiliyor. Ölçme biçme kesme derken ayna etrafına uyguladım. Çok az bi ton farkı oldu ama eskisinden iyi oldu sanki. Ayna altına gelen yeri maket bıçağıyla kalınlığını azalttım. Birleşim yerini de milim milim keserek ayarladım. 

0D063C52-8D06-4560-8CE9-29A2FEBDA979.jpeg

2B71034C-D0A2-4593-AF88-C31293BB1A51.jpeg

34F4BA7D-FF81-4DBA-9518-33A8CA9A8D0E.jpeg

C0970BE3-CD57-4CD0-81F0-9FCD181EDBDC.jpeg

Ürün bu 

A69F652A-7EFB-4DA3-B56F-34218F0DCB81.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
3 saat önce, tansu87 :

Fotolar uçmuş. 

ilk çerçeve uygulamada yan ayna çevresi için krom parça yoktu. Üretici koymamış. Olanı da bulamadım ve orası eksik kalmıştı. Bu haldeydi. Bu parça paslanmaz profilden yapılmış. 

Aliexpress’ten 20mm genişlikte plastik gibi krom görünümlü kendinden yapışkanlı bi ürün aldım. 2m sipariş ettim. İstediğin uzunlukta sipariş verilebiliyor. Ölçme biçme kesme derken ayna etrafına uyguladım. Çok az bi ton farkı oldu ama eskisinden iyi oldu sanki. Ayna altına gelen yeri maket bıçağıyla kalınlığını azalttım. Birleşim yerini de milim milim keserek ayarladım. 

0D063C52-8D06-4560-8CE9-29A2FEBDA979.jpeg

2B71034C-D0A2-4593-AF88-C31293BB1A51.jpeg

34F4BA7D-FF81-4DBA-9518-33A8CA9A8D0E.jpeg

C0970BE3-CD57-4CD0-81F0-9FCD181EDBDC.jpeg

Ürün bu 

A69F652A-7EFB-4DA3-B56F-34218F0DCB81.jpeg

Güzel olmuş bence. Fotoda orjinal gibi duruyor.

TAbi bu parçalar pek dayanıklı olmuyor. Bir noktada dahi soyulma olsa söküp atmak gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
30 dakika önce, Lupara :

Güzel olmuş bence. Fotoda orjinal gibi duruyor.

TAbi bu parçalar pek dayanıklı olmuyor. Bir noktada dahi soyulma olsa söküp atmak gerekiyor.

Paslanmaz olanda sorun yok. Ama diğeri soyulabilir pektabi. Zamanla göreceğiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

gayet güzel olmuş  ben de 3. nesle uygulamıştım hocam. ilk uygulamada ucuz bir sey kullanmıstım dalgalanma vardı yapışkanı kalitesizdi çok yumuşaktı ve yapıştırınca bastırmaya bağlı olarak izler oluşuyordu. onu söküp ikincisini aldım . son aldığım oldukça kaliteli. dolgun ve iki şerit şeklinde değil de her tarafı yapışkanlı, birkaç ay oldu hiç sorun yok. hem 8 metre geldiği için neredeyse iki defa kullanılabiliyor.  kalanı ilerde sorun çıkacak yerler için kullanabileceğim. 

ilgilisi için ekleyeyim, çok kaliteli bir ürün

https://urun.n11.com/kapi-citasi/sahler-8-metre-18mm-krom-dekoratif-oto-yan-kapi-citasi-066c-P186322399

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

@Katil Balina evet ayna yanlarına yaptığım bundan. Marka marka belki kalitesi farkediyordur. Ama 3.nesil için seçenek çok. Direkt paslanmaz alıp uygulayabilirdiniz. Biraz pahalı oluyor ama kalıp olarak imalathaneden çıktığı için çerçeveye tam uyumlu oturuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
2 saat önce, tansu87 :

@Katil Balina evet ayna yanlarına yaptığım bundan. Marka marka belki kalitesi farkediyordur. Ama 3.nesil için seçenek çok. Direkt paslanmaz alıp uygulayabilirdiniz. Biraz pahalı oluyor ama kalıp olarak imalathaneden çıktığı için çerçeveye tam uyumlu oturuyor

var evet ama türkiyede bulamadım, aliexpresste var ama kırılgan olduğu için almaya cesaret edemedim. bu son aldığım da hiç sırıtmıyor oldukça iyi. 3. nesilde kıvrımlar çok keskin olmadığı için rahat uygulanıyor. mesela 2. nesilde c sütununa uygulanan parçanın  yekpare olması güzel. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...