Jump to content
mare101

Mazda3 Ön tamponda delik

Tavsiye Edilen Mesajlar

mare101

Merhabalar. Daha geçen Cuma günü yıllık bakım işini halletmiş ve keyfim yerindeydi ki, bu sabah ön tamponda bir delik fark ettim. Bu durumun nasıl meydana gelebileceği ile ilgili bir sürü senaryo geçti kafamdan ve sol tarafıma ve benden biraz daha ileriye park etmiş bir aracın sağ kapılarından birinin aşırı hızla açılmasının sebep olmuş olabileceği sonucuna vardım.

İİlginçtir, bir önceki aracım olan Opel Astra'nın da arka tamponunda bundan daha büyük bir delik oluşmuştu bir kaç yıl önce. O zaman, bu hasarı Auto King'de yaptırtmış ve sonuçtan memnun kalmıştım. Bu kez ise ,boyanın simli olmasından ötürü yetkili servise gitme fikri bana daha doğru gibi geldi ve servise gidip durumu gösterdim. Kısmetse önümüzdeki hafta halledilecek,Bu durumda ön tamponun yarısı belki de tamamı boyanacak ama olsun, neticede tampondur, olur böyle şeyler diyorum.

Allah hepimizi daha büyük hasarlardan, kazadan beladan korusun.

IMG_20190709_152855.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

geçmiş olsun hocam, benim ön tampon da komple boyalı çünkü köpek yedi:) bana uzun vadede kaskosu şusu busu bi 8-10 bin liraya mal olacak gibi. 1600 liralik kaskom 3 bin küsür lira oldu. tampon boyanmış oldu vs..

sizinkini de iki ayaklı bir tanesi yapmış ucuz kurtarmışsınız. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Çok geçmiş olsun. Sadece kapı çarpması değil de sanki kapı açıkken araç hareket etmişte çarpmış gibi. Onu delmek beceri ister çünkü. Veya farklı bir şey de olabilir tabi.
Valla bu kriter olmasın tabi ama ben bir kere autoking maslakta ön tamponu yaptırdım bir daha da gitmem. Sıkıntı yaşadım tekrar boyattım vs vs. Tabi dediğim gibi kriter olmasın memnun kalan da çok. 

@Katil Balina hocam bazı sigorta şirketlerinde tek hasara kadar hasarsızlığı bozmama gibi bir durum var. Mesela benim kaskom ilk hasarda bozmuyor, sonraki hasarda tek kademe bir sonraki hasarda iki kademe gibi düşürerek gidiyor. Kasko yenileme dönemine yakın kullandım. Acaba fiyatı yükseltirler mi diye düşündüm ama makul fiyatlar geldi. 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

hocam bende yapıştırdılar en üstten yeni fiyatı. neymiş hasarı kimseye rücu edemiyorlarmış. cebimden yaptırsam uzun vadede daha karlı olurdum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mare101

Ben mümkünse yetkili serviste, kaskoyu devreye sokmadan bu işi halletmek istiyorum. Aslında, biraz zamana bıraksam bir süre sonra kanıksarım bu hasarı ama şu anda gözüme batıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Arabalar

Geçmiş olsun. Çok ilginç bir hasar oluşmuş. Delinmeyi anlamak mümkün ama her iki yandaki kabartılar tuhaf

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
ozgur35

Bence servıse hiç gitmeyin dosya açılmasın gerek yok satarken servis kayıtlarında görünür Sonra önden darbe almış muamelesi yaparlar, yaptırcaksanız da fotolayın. Sanayi de komple tamponu 500 600 tl boyarlar. Sanayıde cok ıyı ustalar var Ya da Autokıngde  mını hasarlarınızın hepsını kullanın 3 boya 2 dogrultma geri kalanını elden nakıt verın 200-300 tl felan komple tamponu boyasınlar hem tramere de gırmez  O sekılde oluyor mını onarım kullanıp bıraz da nakıt verınce tüm parçayı boyuyorlar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mare101

Ön tampondaki delik hasarının onarımını yetkili serviste yaptırttım. Sormadım ama sanırım tampon komple boyandı. 708 TL ödedim. Kaskoyu kullanmadan cepten ödemek daha mantıklı gibi geldi bana. 

IMG_20190718_165005.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...