Jump to content
Katil Balina

3. Nesil Mazda 3 Motordan gelen Kayış Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina

merhaba arkadaşlar arabam 77 bin km'de. bu aralar hafif yokuşlarda düşük hızlarda misal avm'lere girip çıkarken, motordan ara sıra ciyaklama sesi geliyor. bildiğimiz kayış sesi gibi ötüyor. bodrum'dayım havalar sıcak olduğundan mı bilemedim. en gıcık olduğum sestir bu arada. benzeri bir sorun yaşayan ya da çözümü bilen var mı.

teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
1 saat önce, Katil Balina :

merhaba arkadaşlar arabam 77 bin km'de. bu aralar hafif yokuşlarda düşük hızlarda misal avm'lere girip çıkarken, motordan ara sıra ciyaklama sesi geliyor. bildiğimiz kayış sesi gibi ötüyor. bodrum'dayım havalar sıcak olduğundan mı bilemedim. en gıcık olduğum sestir bu arada. benzeri bir sorun yaşayan ya da çözümü bilen var mı.

teşekkürler.

V kayış olabilir mi? 5 yıl 100 bin değişim derler ama kullanıma bağlı olarak erkenden de ötmeye başlayabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
19 dakika önce, tansu87 :

V kayış olabilir mi? 5 yıl 100 bin değişim derler ama kullanıma bağlı olarak erkenden de ötmeye başlayabilir

hiçbir bilgim yok hocam. yerinde dururken gazladığımda ses yok. ara ara geliyor. muhtemelen sıklaşır. würth slikon spreyi sıkayım mı:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
6 saat önce, Katil Balina :

hiçbir bilgim yok hocam. yerinde dururken gazladığımda ses yok. ara ara geliyor. muhtemelen sıklaşır. würth slikon spreyi sıkayım mı:)

Motordan gelen seslere silikon sprey sıkmayın hocam :) rölantide, soğuk havada kaputu açarak bakın. Eğer kayıştan geliyorsa rulman bilyalarının ve kayışın değişim zamanı gelmiş demektir. Sesin nereden geldiğini zaman içinde bulmaya çalışmalı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesut2323

Bugün 50.000 bakıma girdim ve V kayışında çatlama var  dediler. Değişim önerdiler. Garanti var mı V kayışı için?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
48 dakika önce, mesut2323 :

Bugün 50.000 bakıma girdim ve V kayışında çatlama var  dediler. Değişim önerdiler. Garanti var mı V kayışı için?

kayışta garanti yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...