Jump to content
muradk2

3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabalar

Arkadaşlar tüm sorularınızı yanıtlamış. 

Bende genel olarak birkaç noktadan söz etmek isterim. Aktif olarak kullandığım dönemde hiçbir sorunla karşılaşmadım. Asfalt dışı da kullanmama rağmen araç takırdayıp tukurdamadı. Dış ortam sesi yüksek hızlarda kabinde rahatsız edecek seviyelere çıkıyor. Ön cam çakıl vs. darbelerine karşı dayanıksız.   Boyası  çok çabuk darbe alabiliyor. Son üç yıldır aktif olarak kullanmıyorum. Ayda bir kez şarj turu yapmama rağmen halen orijinal aküsü devrede. Estetik görünümü ve yaygın olarak tercih edilmediği sebebi ile almıştım. Sahip olduğum için hiç pişmanlık yaşamadığım bir araç. Azda olsa bazı arkadaşlar otomatik şanzıman problemi  yaşadılar. Performanslı motorlara alışık olunması durumunda mevcut tork ve güç kifayetsiz gelecektir. Yakında yine aktif olarak kullanmaya başlayacağım benzinli Mazda3 ' ü genel olarak öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muradk2
28 dakika önce, Arabalar :

Arkadaşlar tüm sorularınızı yanıtlamış. 

Bende genel olarak birkaç noktadan söz etmek isterim. Aktif olarak kullandığım dönemde hiçbir sorunla karşılaşmadım. Asfalt dışı da kullanmama rağmen araç takırdayıp tukurdamadı. Dış ortam sesi yüksek hızlarda kabinde rahatsız edecek seviyelere çıkıyor. Ön cam çakıl vs. darbelerine karşı dayanıksız.   Boyası  çok çabuk darbe alabiliyor. Son üç yıldır aktif olarak kullanmıyorum. Ayda bir kez şarj turu yapmama rağmen halen orijinal aküsü devrede. Estetik görünümü ve yaygın olarak tercih edilmediği sebebi ile almıştım. Sahip olduğum için hiç pişmanlık yaşamadığım bir araç. Azda olsa bazı arkadaşlar otomatik şanzıman problemi  yaşadılar. Performanslı motorlara alışık olunması durumunda mevcut tork ve güç kifayetsiz gelecektir. Yakında yine aktif olarak kullanmaya başlayacağım benzinli Mazda3 ' ü genel olarak öneririm.

Teşekkür ederim bilgiler için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot
18.07.2019 at 15:00, Mehmet Özdemir :

şanzıman yağı ve filtresi niye değişiyor o zaman @Zealot ?

3. Nesil de değiştirin yazmıyor kitapçıkta...... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
4 dakika önce, Zealot :

3. Nesil de değiştirin yazmıyor kitapçıkta......

konvansiyel şanzımanların çoğunda değişirken bu şanzımanların ne gibi bir özelliği var da değişmemesini tavsiye ediyorlar? bilmediğim için soruyorum inan :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
9 dakika önce, Mehmet Özdemir :

konvansiyel şanzımanların çoğunda değişirken bu şanzımanların ne gibi bir özelliği var da değişmemesini tavsiye ediyorlar? bilmediğim için soruyorum inan :)

Ford bir ara değiştiriyordu. Sonra bülten değiştirip, yağ değişimi yok dediler. Yani biz mi çok evhamlıyız da değiştiriyoruz yoksa üreticiler doğru mu söylüyor kestirmek zor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

@Mehmet Özdemir

Normalde sürekli açık olan tork konvertorü,  skyactiv drive sanziman da, hemen kilitlendigi ve manuel gibi çalıştığı için yağı ısınmıyor.. Işıklarda beklerken de motor stop ettiği için,  yine yağa yük binmiyor.. Böylece 80 binde değişen 2.  Nesil Mazda nin  sanziman yagi,,,  3. Nesilde atıyorum 400 bin gdio.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...