Jump to content
abcsefa

2. Nesil Mazda 3 Orijinal Müzik Sistemi mi, Sonradan Takılma Multimedya mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

abcsefa

İyi günler. 2. Nesil Mazda 3 için soruyorum. Aracı aldığımda üzerinde ekran takılıydı ve orjinal teybi yoktu. Ekranı söküp orjinal teyp taksam ne gibi avantajları ve dezavantajları olur? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
Bir saat önce, abcsefa :

İyi günler. 2. Nesil Mazda 3 için soruyorum. Aracı aldığımda üzerinde ekran takılıydı ve orjinal teybi yoktu. Ekranı söküp orjinal teyp taksam ne gibi avantajları ve dezavantajları olur? 

Paylaşmıştım daha önce izlenimlerimi. 

Kısa ve öz olarak orjinal teyp de orjinal hoparlörler de çöp.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Peki tasarım bakımından değerlendirecek olursak? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
19 dakika önce, abcsefa :

Peki tasarım bakımından değerlendirecek olursak? 

Sana kalmış birşey o. Zevkler renkler... Ben multimedyacıyım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Ekran düzgün android bir şeyse kalsın.. Windows ise hemen söküp orjinal teybi takın bence.

Uzun süre multimedyaya drenmiştim meğer boşuna direnmişim. Görsel olarak da zevke kalmış. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

hoparlorler orıjınalse ses kalıtesı artar bence orıjınal teyble

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
13 dakika önce, ozgur35 :

hoparlorler orıjınalse ses kalıtesı artar bence orıjınal teyble

Aftermarket sa da artıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

windows mu android mi bilmiyorum. markası necvox. dokunmatik hassasiyeti pek iyi değil

hoparlörlerde orjinal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Multimedya var, multimedya var.

Şu an konsolda bulunan mevcut multimedyayı hiç bir şeye değişmem.

Neden?

Android işletim sistemiyle çalışıyor.

Sim kart takılabiliyor. 7/24 her türlü 4G hızında internet işleri, radyosu, televizyonu vs. mevcut.

Ön/arka görüş kamerası takılabiliyor.

Bluetooth konuşma mevcut.

Direksiyondaki tuşlarla kontrol edebiliyorum.

Aracın beynine bağlanıp, bütün parametreleri 7/24 takip edebiliyorum, almamdaki en önemli sebep de buydu.

Telefonu, kablosuz multimedya ekranına yansitabiliyorum.

Ekolayzıra ince ayar yapabiliyorum.

2.5 senedir sorunsuz kullandığım ürün bu.

Ne yalan söyleyeyim, ön panelin eski, mavili alengilli halini ozlemiyor da değilim. 

Yine de böyle daha mutluyum.

Bir diğer önemli artısı da, uzun yolculuklarda Kral Şakir mıdır nedir bir çizgi film var, onu açıyorum çocuklara, yolun nasıl bittiğini anlamıyorum. 🙃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
Bir saat önce, abcsefa :

windows mu android mi bilmiyorum. markası necvox. dokunmatik hassasiyeti pek iyi değil

hoparlörlerde orjinal.

O zaman hemen onu cope atip orjinal teybi takin. Gerci o hoparlorlerle muzik dinleme acisindan ne yapsaniz bos. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
9 saat önce, abcsefa :

hoparlörlerde orjinal.

Muhtemelen aynı cihazları kullanıyoruz.

Cihaz dokunmatik diye geçiyor ama. Bana kalırsa yer yer bastırmatik, yer yer de vurdurmatik desem yeridir. Mp3 çalarken , şarkı seçimi vs çok zor sıkıntılı ekran üzerinden. Bu menüde kalibrasyon kalemini kullanıyordum.

Bir ara bozulunca orijinal teybini taktım. Şunu fark ettim, ses kalitesi Necvox cihazdan daha iyiydi.

Yeni nesil android işletim sistemine sahip cihazları tercih etmek çok daha mantıklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Evet muhtemelen aynı cihazlar. Dokunmatik, pardon basmatik özelliği anlamında nerdeyse birebir aynı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

İşin özü görüntü var, ses yok.

Kokpiti biraz daha görsel açıdan süslüyor.

Lakin performansı çok düşük kötü. Hem ses açısından hemde ekran çözünürlük görüntüsü açısından. 

Günümüz İos ve Android telefonları varken, cihazın navigasyonunu hiç kullanma gereği hissetmedim bu güne kadar.

Zaten navigasyon harita güncelleme vs tam bir eziyet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
1 saat önce, abcsefa :

Evet muhtemelen aynı cihazlar. Dokunmatik, pardon basmatik özelliği anlamında nerdeyse birebir aynı :)

Orıjınal teybı kullanıyorum . 320 kb ındırıyorum CD ye bass +1 treb +6 da ekolazır mukemmel bı ses kalıtesı var. Ama bu ses kalıtesını youtube ındırme sıtesınden kaynaklanıyor. Bu sıte cok ıyı https://ytmp3.eu/

Aynı zamanda Cdye çekerken Nero müzik kalıtesını cok düsüyor. Windows medıa da düşürüyor Ben öyle 3 4 tane aynı şarkıyı CDye cektım Barız bi fark var. CD ye cekerken ses kalıtesı düşürüyor. En iyi CD çekme programı CDBurnXp. KEsınllıkle mukemmel ses kalıtesı var

Bu programdan https://ytmp3.eu/ 320 kb olarak indircen. CDBurnerXp programından Cd ye çekcen Mükemmel ses kalıtesı bu iki programda gizli. Ben hepsını denedım bi ton Cd aldım çöpe attım. Bu ıkısı mükemmel

şilş.jpg

Adsızkmk.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

orijinal müzik sistemi kesinlikle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Aracı alırken orjinal teybi yoktu. Dolayısıyla ikinci el bir teyp almayı düşünüyorum. Bir tane sıfıra yakın orjinal teybi 200 TL ye buldum. İyi midir fiyat? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
14 dakika önce, abcsefa :

Aracı alırken orjinal teybi yoktu. Dolayısıyla ikinci el bir teyp almayı düşünüyorum. Bir tane sıfıra yakın orjinal teybi 200 TL ye buldum. İyi midir fiyat? 

Ben de var ama makyaksız teyb grı butonlu yedek saklıyorum Benımkı bozulur veya benımkının tuşlar sılınır ordan degıscem  200 ıyı bence uygun Ben de o cıvarda aldım teybı yedek olarak kalsın dıye

ya 200 e orıjınale donicen ya da 1800 e son sıstem androıd alıcan abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
21 saat önce, ozgur35 :

Orıjınal teybı kullanıyorum . 320 kb ındırıyorum CD ye bass +1 treb +6 da ekolazır mukemmel bı ses kalıtesı var. Ama bu ses kalıtesını youtube ındırme sıtesınden kaynaklanıyor. Bu sıte cok ıyı https://ytmp3.eu/

Aynı zamanda Cdye çekerken Nero müzik kalıtesını cok düsüyor. Windows medıa da düşürüyor Ben öyle 3 4 tane aynı şarkıyı CDye cektım Barız bi fark var. CD ye cekerken ses kalıtesı düşürüyor. En iyi CD çekme programı CDBurnXp. KEsınllıkle mukemmel ses kalıtesı var

Bu programdan https://ytmp3.eu/ 320 kb olarak indircen. CDBurnerXp programından Cd ye çekcen Mükemmel ses kalıtesı bu iki programda gizli. Ben hepsını denedım bi ton Cd aldım çöpe attım. Bu ıkısı mükemmel

Bizim Sistem Tehlike İçeren Web sayfası diye direk uyarı verip engelledi. (Şirket)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
2 saat önce, İlhan :

Bizim Sistem Tehlike İçeren Web sayfası diye direk uyarı verip engelledi. (Şirket)

youtube indirme  porgramı çalısmıyo abı bende de baska bı program arıyom

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...