Jump to content
Radioactive

Mazda 2 Fren sürtme sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Radioactive

Merhaba

Mazda 2 otomatik vites aracımda aşağıdaki sorunu yaşıyorum. Ve bir türlü çözüm üretemedik. Yorumlarınızı alabilir miyim?

Balatalar bakım zamanına daha var denilerek rastgele bir yerde  değiştirildi. Arka kampanalar söküldü be temizlenerek bakım yapıldı.

O andan itibaren arabada bir ses olmaya başladı. Sanki sandalyeyi bir yerlere sürtüyorsun gibi. 

Servise götürdüm diskler iyi durumda değil denildi. Diskler tornalandı ve balatalar kalitesiz olduğu için yenisi ile değiştirildi. Fakat ses kesilmedi. Çoğunlukla geri vitese takıldığı zaman ayağımı frenden çekiyorum araba ivmelenene kadar bu ses geliyor, sonra kesiliyor.  Bazen düşük hızlarda frene basınca da geliyor. Sanki hem ön hem arkadan geliyor. 

Deneme yapmak için el freni çekili iken hafif gaza basıp arabayı hareketlendirince de geliyor. Nedir çözemedik bir türlü. Fikri olan var mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
AKayhan

Sürtme sesi diyorsaniz aklima ilk gelen ya önde balatalar diske sürtüyor veya arkada balatalar kampanalara sürtüyor olabilir.  Bunu araci lifte kaldirarak da anlayabilmeleri gerekir.  Illa araçla yol gitmek gerekmez.  Anlattiklarinizdan o gittiginiz rastgele servis bunu yapmis olabilir.  Bence ya yetkili bir Mazda servisi ya da sadece fren konusunda uzman bir servise baktirmaniz gerekebilir.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Radioactive

Doğrudan bir sürtme söz konusu değil yetkili serviste bakti özel servislerde baktı ama anlamadılar

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...