Jump to content
PiMan

1. Nesil Mazda 3 Ön Göğüsteki Çatlak

Tavsiye Edilen Mesajlar

PiMan

İyi akşamlar.  Aracımda son 1 yıldır on göğüs havalandırma ızgarasinin olduğu yer ile ön cama kadar 2 noktada çatlak oluştu. Bu durum kronik mi? Çözüm yolu önerebilirseniz sevinirim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

1. nesil sahibi bir arkadaşımın aracında da aynı sorun var. onunki dümdüz bir çizgi şeklinde çatlamış.  sanırım kronik bir sorun. ama nasıl çözülür bilemiyorum. bildiğim kadarıyla sert plastik. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PiMan

Aynen hocam sert plastik. Camı söküp plastik kaynak tamiri yaptırılabilir. Ankara'da yapabilecek bir yer var mıdır? Trim sesleri de iyice arttı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

Benim araçta da çatlak var artık alıştım gözüme bile batmıyor, zararı da yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PiMan

Aynen hocam benim aracın ki de aynı. Bakalım artık. Teşekkürler.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zaybatsu
13.12.2019 at 20:35, Katil Balina :

arkadaşdaki çatlak şu şekilde

IMG_20191213_135001.jpg

Bende de var kronik o bence hic elleme daha kötü olmasin orjinal gibi duruyor cizgi olmazsa torpido koruyuculardan al bence göstermez

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
3 saat önce, zaybatsu :

Bende de var kronik o bence hic elleme daha kötü olmasin orjinal gibi duruyor cizgi olmazsa torpido koruyuculardan al bence göstermez

arkadaş da o sekilde kullanıyor zaten, çok da umurunda degil:) ben olsam on defa değiştirmiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

Çatlağın birebir aynısı bende de var:) aklıma takılan bir soru çatlağın tam ortasında ki yuvarlak siyah parça ne işe yarıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
2 saat önce, doganayomer :

Çatlağın birebir aynısı bende de var:) aklıma takılan bir soru çatlağın tam ortasında ki yuvarlak siyah parça ne işe yarıyor.

çatlağa neden olan şey de o parça gibi duruyor. cam havalandırması peteğini tutan parça herhalde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

klima şeysi olabilir mi, iç sıcaklık ölçeri?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

Klima ısı ölçeri olmamalı, benim bildiğim kontağın sağ taraflarında 3-4 çizgiliz ızgaradan oluşan, içinde ufak fanın olduğu yer, orada klima ısısını ölçen cihaz olsa sürekli hata verirdi, gelen güneş ışınları orayı çabucak ısıtıp hatalı soğutma sağlar diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...