Jump to content
Misafir

Mazda 323 Su eksiltme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Misafir

Merhaba 

1999 model 1.5 323 sahibiyim araç su eksiltiyor 50 km'de yarım litreden biraz daha fazla kadar. Egzosdan beyaz duman ve suda atıyor fakat yağa su, suya yağ karışması veya radyatör kapağını açıp gaz verince su taşması vs. gibi durum yok. Yaklaşık 2-3 haftadır bu durumda araç , yağ eksiltme yok. Hararate maruz kalmadı, sizce conta mı yakmıştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Conta yaksa hararet yapardı.

Radyator, lpg bağlantı hortumlarının ek yerlerini kontrol edin. Muhtemelen su bir yerden buharlaşıyor. En temizi bütün su hortumlarını yenilemek tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir

Radyatör ,lpg hortumları suyu egsozdan atmasına sebep olur mu ki 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
3 saat önce, goker.aydogan :

Radyatör ,lpg hortumları suyu egsozdan atmasına sebep olur mu ki 

Hayır. Bence egzosdan değil oralardan kaçırıyordur. 

Bildiğim kadarıyla Egzosda ki su,  yoğuşmadan dolayı gazın suya dönüşmesi. Yani egzosdan çıkan suyun radyatordeki suyla alakası yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

50 km de yarım litre su eksiltiyorsa bayağı bir sızıntı var demektir sabah arabayı bıraktığın yere bak bir sızıntı falan varmı yerde leke varmı diye ayrıca egsozundan su gelmesi çok normal tüm araçlarda olur bu durum, yazdığın gibi arabada hararet ve beyaz duman yok ise araç suyu yakmıyor demektir yüksek oranda sızıntı olmazsa bu kadar su eksilmez , devir daimden de sızdırıyor olabilir lakin arabanın haraket halindeyken su sızıdırıp bu kadar suyu  buharlaştırcagına ihtimal vermiyorum  motor bayağı sıcakken kaputu açıp radyatörü kontrol edebilirisin sızıntı ve de buharlaşma varsa görülmesi lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı

Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar.. Benimde böyle bir sorunum var radyatör epey bi su eksiltmiş tamamladım yedek depoyuda doldurdum 20 km kadar yol yaptım baktım yedek depodan su attı dedim fazlalık suyu attı neyse şu an artık su atmıyor.Fakat kafama takılan motor soğuk iken arabayı çalıştırdım radyatör kapağını açtım su yavaş yavaş yükseldi ve radyatörden taşmaya başladı bu conta yakma belirtisimi? Aracımda herhangi bir hararet beyaz duman atma gibi bi problem hiç olmadı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...