Jump to content

Performans Lastiği


Tavsiye Edilen Mesajlar

Linkini koyduğunuz lastik epey kötü ve eski bir lastiktir. Eagle sport'lar belki 20 yıldan eski bileşik ve desenler, Tr fabrikasına tekrar üretime geçtiler bir süredir, çok ucuzdan pazara "performans lastiği" diye satıyorlar. Birkaç yoruma bakmanız yeterli ne olduğunu görmek için.  

195/65R15 ölçüde performans lastiği bulmanız da çok zor, hatta standart premium lastik üretimi bile az, eco serileri bulunur genelde. Bir nebze spor özelliklere sahip tek görebildiğim lastik Dunlop Sp sport. Bunlar da Çankırı da Falken Ze310 serisi ile birlikte üretiliyor ancak fason Goodyear sport'dan kalitesi çok daha iyidir. Sadece çok spor özellikler beklemeyin, omuz blokları falan çok sıkı olmaz, iz takip hassasiyeti, direksiyon keskinliği vb pahalı ithal spor lastikler gibi olmayacaktır. İyi spor lastikler için en az 205/55R16'ya çıkmanız lazım ki orada bile seçenek kısıtlı.

https://www.hepsiburada.com/dunlop-195-65-r15-91v-sp-sport-fm800-oto-lastik-uretim-yili-2019-p-HBV000004XKHQ

5 saat önce, Mutlu Tekir :

Primacy 4 veya ContiPremiumContact6. 

Premium contact sakız gibi yumuşak, direksiyon tepkisini falan öldüren bir lastik, spor sürüşe galaksiler kadar uzak :) Günlük kullanım için çok uygun, 1 sene bende kullandım. Primacy'lerde pek farklı değil.

  • Beğen 1
Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra ...
×
×
  • Yeni Oluştur...