Jump to content
blacksun

Devir saati ve hız göstergesi arası uyumsuzluk,

Tavsiye Edilen Mesajlar

blacksun

Arkadaşlar merhaba,

Forumda baya aradım taradım ama aşağıda belirttiğim soruna rastlamadım eğer var ise atladıysam kusura bakmayın yönlendirme yapabilirsiniz.

Sorunum;

Normal seyir halinde iken gaza yüklendiğimde devir saati sanki boşta gibi aniden yükseliyor ve araçta hızlanma olmuyor sanki kayış boşa dönüyor. (Triger kayışı yeni) Bu sürekli olan birşey değil birkaç gündür yapıyor ve tedirgin oluyorum. Daha çok rampalarda gözlemledim bu durumu. Bu durum başına gelen veya bilgisi olan var mıdır?

Bu arada aracım 1993 sedan kasa 323

Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar

Baskı balatanız iyice aşınmış gibi görünüyor. Bu durumda debriyaj pedalı da yukarıda kavramaya yada zar zor kavramaya başlar. Bahsettiğiniz belirti tipik. Bu yazdıklarım manuel şanzıman için. Yakında yolda bırakabilir. Bir servise göstermenizde yarar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

manuel mi otomatik mi..

manuelse debriyaj balatası bitmiş- baskı yayları eskmiş

otomatikse biyere kadar normal..  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade

baskı-balata bitik görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
blacksun

İlginiz için teşekkürler. Evet baskı balata baya bitmiş. Hemen yeni orjinal taktırdım. Şuan süper durumda 👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ustunelektronik

mrb..aynı anlattıgınız sorun bendede var.orjınal baskı balata markası nedır acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...