Jump to content
Erman27

Yatakların değişmesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Erman27
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba

Benim aracımın 1.8 familia krank milinde boşluk var buda hem ses yapıyor hemde krank kecesinin çabuk şekilde aşınmasına sebeb veriyor motorda yağ eksiltme ve yakma yok bunun için komple motoru sökmeden  şanjımanı sökup karteri söküp tabi baskı ve baltayı da değiştirincem krank milini söküp yatakları değiştiremezmiyiz

ERMAN27 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Motoru sökmeden krank mili sökülemez zaten. Komple elden geçirmek en mantıklı olanı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

Merhaba

Evet alttan krank mili yataklarını değiştirebilirsiniz ama bu daha az parça sökülecek gibi gözüksede,  daha zahmetli bir işçiliktir.  Alttan müdahale edecek bir usta bulmanız zor bence. 

Alttan müdahalede sadece silindir kapağını sökmeyecek, ama trigeri yağ pompasını külbütör kapağını ne varsa sökecek. Çoğu kişi de beceremez.. Hiç uğraşmayın  geleneksel usül  tercih edin.. 

yada yatak vurmuyorsa 20w50  10w60 yağ   ile idare edin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Alt tarafı yapınca üst kısım zayıf kalacak ve daha büyük hasar için kapı açılacak. Yarım motor yapılmaz sisteme aykırıdır 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erman27

Ben gaziantep de yaşıyorum kilis de çok temiz ust kapakta buldum  ustada mazda servisinden ayrılma çok güvenirim hata böyle 2 sene daha binersin fazla sıkıştırmaz isen kafamdan silmek istiyorum aslında bir liste yaptım kafamdan ama

Conta takımı 350 tl

Baskı balata 500 tl

Üst kapak  1000 tl zayıf oldugunu düşünüyoruz

Taşlamacı  1500 tl

Usta            1500 tl

Sarf malz  1000 tl

Yani 6000 TL yakın masrafı var gibi veya başka bir şekli varmıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...