Jump to content
attcaksaw

Benzin Bozulur mu?

Tavsiye Edilen Mesajlar

attcaksaw

Mazda 626 1991 model araca sahibim. Benzin göstergem çalışmıyordu. Arada sırada 50 TL lik benzin alırdım 10km sürerdim ala ala depoyu fullemişim :D Benzin deposu fullenince benzin göstergeside çalışmaya başladı. Geçen ustaya götürdüm arabayı buji değişimi için dedi ki benzini içinde dolu bırakma bozulur filan dedi doğru mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar

Bazı uçucu bileşenlerin eksilmesi ile uzun süre bekleyen yakıtın oktanı artıyor

Uzun süre kullanmadan aracı bekletecekseniz en uygunu yarım depo bırakılması

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Ben de webden arastirinca ögrendim.  Benzin zamanla bozulabiliyormus ve bu süre takribi 60 gün kadar.  Böyle bir benzini kullanmanin motora herhangi kalici bir zarari yok.  Sadece benzin zamanla orijinal özelliklerini kaybedebiliyor.  Depoyu fulleyince hersey normale dönüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

çapa motorumu 1 yıl önce depoda kalmış benzinle çalıştırmayı denedim, epey pahalıya mal oldu :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
13 saat önce, AKayhan :

Ben de webden arastirinca ögrendim.  Benzin zamanla bozulabiliyormus ve bu süre takribi 60 gün kadar.  Böyle bir benzini kullanmanin motora herhangi kalici bir zarari yok.  Sadece benzin zamanla orijinal özelliklerini kaybedebiliyor.  Depoyu fulleyince hersey normale dönüyor.

60 gün değeri gerçek mi? Ben fullemiştim. 6 ay benzin almadım. Bişe olmadı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Ben her fulluom benzini Kokusu super ilk calistirinca 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
20 saat önce, tansu87 :

3 yıl boyunca aracı aktif olarak kullanmadığım dönemde, defalarca 2 ay süre ile  hiç çalışmaksızın beklediği olmuştu. Bir sorunla karşılaşmamıştım. Fakat her şarj kullanışında en yakın benzinlikten bir miktar benzin alarak bekleyen yakıtı yenisi ile karıştırarak tura çıkıyordum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan
21 saat önce, tansu87 :

Internette 60 günden bahsediyor ama benzin illa motora zarar verir demiyor.  Sadece bazi (sanirim çok önemli olmayan) özellikleri bozulabiliyormus.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...