Jump to content
Beser41

1. Nesil Mazda 6 Sağa çekme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Beser41

Kasim 2019 dan beridir 2004 mazda 6 ile aranizdayim aldigimda bi kac sorunum vardi ornegin 110 gibi bi titreme vardi besinci balansta halloldu titreme kesildi simdi hafif bi saga cekme var rotta problem yok baktirdim birde arka sol tarafta hafif lokurtu var amortisorler saglam olmasina ragmen bu iki konuda bilgi ve tecrubelerinizi bekliyorum iyi forumlar mutlu pazarlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

z rotlara da bi baktırın derim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Balata pimlerine baktinrin Rot herkes yapamiyo Brn 4 farkli yere yaptridim anca duzelti kuruldum 😃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot
16 saat önce, Beser41 :

Kasim 2019 dan beridir 2004 mazda 6 ile aranizdayim aldigimda bi kac sorunum vardi ornegin 110 gibi bi titreme vardi besinci balansta halloldu titreme kesildi simdi hafif bi saga cekme var rotta problem yok baktirdim birde arka sol tarafta hafif lokurtu var amortisorler saglam olmasina ragmen bu iki konuda bilgi ve tecrubelerinizi bekliyorum iyi forumlar mutlu pazarlar...

merhaba

arka taraftaki lokurtu amortisör alt takozlarından geliyor..   amortisör de eskimiştir bu süreçte.. ama takozları tamamen yırtılmış.

amortisörler değişecek. ayrıca satılmıyor.  

aracın sağa çekmesi  1. seçenek şase yamukluğundan.  muhtemelen sağ tekeriniz 5-10 mm sol tekere göre geride. alt beşiği gevşetip pompa basarak düzeltirler. iyi rotçu lazım. 

2.seçenek . yönlü uzakdoğu lastikler çekme yapabilir.  sağ sol lastiği yer değiştirip deneyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Beser41

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler en yakin zamanda hayata gecirip geri donusleri paylasicam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81

Saga cekme benim basima geldi, gece bi mahalle arasında farkedemedigim kaldırıma denk geldim, bi zaman sonra öyle boyle değil aşırı saga cekme vardı. Rot balans da cihaza bağladılar ve sag lastik 5 mm geri kaymış,  cıvataları sökerek beşiği cihazdan da bakarak yerine getirdiler. Ok gibi oldu. Az bi çekmeyi bilemem ama 5 mm geride olması aşırı bir cekme yapti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Beser41
21.06.2020 at 21:10, Beser41 :

Bugun ankaranin yorumlari en iyi şase ustasina gittim dediginiz gibi sag teker 5 mm gerideymis sagolsun cuz i bi rakama halletti şuan sorun cozuldu herkese tesekkurler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Yıllar önce 2004 Mazda6 da aynı problemi yaşadığımda bu yorumlar olsa daha az uğraşırdım. Yanlış hatırlamıyorsam yetkili serviste bir çözüm bulamamıştık da lastik değişince biraz iyileştiğini fark etmiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot
22.06.2020 at 13:53, Zealot :

aracın sağa çekmesi  1. seçenek şase yamukluğundan.  muhtemelen sağ tekeriniz 5-10 mm sol tekere göre geride. alt beşiği gevşetip pompa basarak düzeltirler. iyi rotçu lazım. 

27.06.2020 at 20:00, Beser41 :

Bugun ankaranin yorumlari en iyi şase ustasina gittim dediginiz gibi sag teker 5 mm gerideymis sagolsun cuz i bi rakama halletti şuan sorun cozuldu herkese tesekkurler...

bazen ben bile kendimle gurur duyuorum 😃🙂   ölçü bile vermişim 5mm diye 😎

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
13 saat önce, Zealot :

bazen ben bile kendimle gurur duyuorum 😃🙂   ölçü bile vermişim 5mm diye 😎

Açmadın bir özel servis, gelemiyoruz sana. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

@Zealot birde benim araçtan gelen sesi bulsan, heykelini yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
34 dakika önce, Seriatsu :

@Zealot birde benim araçtan gelen sesi bulsan, heykelini yapacağım.

Benim dinlediğim sesler değil mi ? 😀

Benzeri bende de var. Hadi bir gün ses bulma günü  düzenleyelim 😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

evet abi aynı sesler. cik cik ötüyorum. 😀

ayrıca ön lastiklerden gelen sesler var. onu da çözemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
3 dakika önce, Seriatsu :

ayrıca ön lastiklerden gelen sesler var. onu da çözemedim.

Bizim standart kaliper sesi değil mi o ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

yok değil. daha tok bir ses. kulelerden geliyor. serviste yeni bir parça koydular yine olmadı.

patlak amortisör sesi gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...