Jump to content
Barakuda

1.Nesil Mazda 3 Şanzımandan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

Barakuda

merhaba araba ilk çalıştığında ilk harekette 2. vitesten 3.vitese geçerken gıcırt diye bir ses yapıyor ve bunu aynı zamanda gaz pedalında da hıssedıyorum.aracı yenı aldım sayılır.aldığım kişi yenı sanzıman yağını değiştirmiş acaba sıkıntı nedir.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.bu arada aracım 2007 mazda 3 dyanımıc otomatık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
9 saat önce, Barakuda :

merhaba araba ilk çalıştığında ilk harekette 2. vitesten 3.vitese geçerken gıcırt diye bir ses yapıyor ve bunu aynı zamanda gaz pedalında da hıssedıyorum.aracı yenı aldım sayılır.aldığım kişi yenı sanzıman yağını değiştirmiş acaba sıkıntı nedir.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.bu arada aracım 2007 mazda 3 dyanımıc otomatık

Anlattıklarınızdan aklıma gelen ilk şey "Senkromeç " arızası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Yüksek kmli araçlarda şanzıman yağını değiştirmek bazen faydadan çok zarar getirebiliyor. Yıllarca kullanılan yağ ve boşluklara dolan metal parçacıklar tortular vs kendine yer ediyor. Yağ değişiminde bunlar temizlendiğinde istenmeyen boşluklar ortaya çıkabiliyor. Bununla alakalı olabilir. Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Şanzıman yağını ya sık sık değiştirin ya da hiç değiştirmeyin tarzında bir makaleydi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...