Jump to content
fatihtav

Rolanti sorunu ve çalışmama hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

fatihtav

Aracım 323 1.6 1991 model otomatik lpgli öncelikle belirteyim sürekli benzinde kullandıgım zamanlarda hiç bir sıkıntı yaşamıyorum,tek marşta calıstırıp devam ettıgım oluyo sizden yardıım ıstedıgım nokta lpg konusunda aracı aksamdan lpgde bırakmak akü şarzını boşaltır mı ? her aksam aracı park etmeden önce benzinde bırakıp,sabah benzınle calıstırıp bı sure motor ısındıktan sonra mı lpgye gecmem gerekıyor. ? ne zaman aracı lpgde bıraksam sabah calısmıyor benzıne alıyorum bu sefer benzındede calısmıyor ve akü boşalıyor ve cok guclu bı takvıyeyle anca calısıyor aku sarzı normal lpglı kullanıcılar nasıl kullanıyorsunuz aracı aksamdan benzınde mı bırakıyorsunuz ? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
umc

LPG benzine göre daha geç çalışır kışın gaz donma noktasına geldiği için kalbilatöre ulaşması güçleşiyor bu yüzden marş süresi baya uzuyor eğer akünuz zayıf marş motoru güçsüz de araba gazda çalışmaz ve boğulur.  Tavsiyem kışın sürekli benzinde arabayı kapatmanız.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
glx.35

Aracı LPG'de bıraktığınızda sabah marş basmadan önce kontağı çevirin ışıklar yansın. Gaz düğmesinden çıt sesi geldikten sonra orta konuma ardından tekrar lpg konumuna getirin. Bunu 3 kez falan yapıp ardından gaz pedalına tam basıp bırakın ve marşa basın. Tek marşta alması lazım. Jiklede de sorun yoksa ilk çalışma devri yüksek olur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...