Jump to content
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemesinde son hafta ⚠️

Rolanti sorunu ve çalışmama hakkında


fatihtav
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım 323 1.6 1991 model otomatik lpgli öncelikle belirteyim sürekli benzinde kullandıgım zamanlarda hiç bir sıkıntı yaşamıyorum,tek marşta calıstırıp devam ettıgım oluyo sizden yardıım ıstedıgım nokta lpg konusunda aracı aksamdan lpgde bırakmak akü şarzını boşaltır mı ? her aksam aracı park etmeden önce benzinde bırakıp,sabah benzınle calıstırıp bı sure motor ısındıktan sonra mı lpgye gecmem gerekıyor. ? ne zaman aracı lpgde bıraksam sabah calısmıyor benzıne alıyorum bu sefer benzındede calısmıyor ve akü boşalıyor ve cok guclu bı takvıyeyle anca calısıyor aku sarzı normal lpglı kullanıcılar nasıl kullanıyorsunuz aracı aksamdan benzınde mı bırakıyorsunuz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG benzine göre daha geç çalışır kışın gaz donma noktasına geldiği için kalbilatöre ulaşması güçleşiyor bu yüzden marş süresi baya uzuyor eğer akünuz zayıf marş motoru güçsüz de araba gazda çalışmaz ve boğulur.  Tavsiyem kışın sürekli benzinde arabayı kapatmanız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı LPG'de bıraktığınızda sabah marş basmadan önce kontağı çevirin ışıklar yansın. Gaz düğmesinden çıt sesi geldikten sonra orta konuma ardından tekrar lpg konumuna getirin. Bunu 3 kez falan yapıp ardından gaz pedalına tam basıp bırakın ve marşa basın. Tek marşta alması lazım. Jiklede de sorun yoksa ilk çalışma devri yüksek olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...