Jump to content

Ön Cam İle Konsol Arasına Uygulanan Fitil

Tavsiye Edilen Mesajlar

ön cam ile konsol arasına fitil uygulaması yaptım. bilmeyenin fark etmesi imkansız ve oldukca kaliteli. araba resmen level atladı. hem sesi kesiyor hem de sert çukurlarda, kasislerde, bozuk yolda gelen çıtırtılar tamamen kesiliyor hem de konsol çok daha rijit bir hal alıyor.  25 liralık bir ürünün bu kadar fark etmesi gerçekten ilginç. ben önce deneme amaçlı 12 küsür liralara satılan dandik bir şey aldım. fark ciddi olunca n11'de güçlas marka olanı aldım ve tam olarak istediğim gibi oldu. malum 3. nesil mazda 3'lerde konsol hep sorunlu olmuştur. misal alüminyum görünümlü çıta esnemelerde çıtırdayınca servis söküp bez bantla destekliyordu. cam ile konsol arasında da aralık yokmuş gibi görunse de aslında var.  bu ürün tam bu iş için.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/arac-torpido-gogus-konsol-on-cam-arasi-fitil-ses-yalitim-fitili-P373902145

IMG_20210113_191724.jpg

bu arada sürerken çok görünmüyor ve camın siyah çerçevesi sınırlarında kalıyor. 

• Beğen 3
Diğer Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi

Uzun süredir bende yapmayı düşünüyordum fırsat yoktu ama sizin yapmanız güzel tesadüf oldu şimdi işlemleri daha da hızlandıracağım.

Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Sibiryaberberi :

Uzun süredir bende yapmayı düşünüyordum fırsat yoktu ama sizin yapmanız güzel tesadüf oldu şimdi işlemleri daha da hızlandıracağım.

kesinlikle tavsiye ederim. gündüzden bir foto çekip eklerim nasıl göründüğüne dair. bu kadar basit ve ucuz bir parçanın bu kadar fark yaratması inanılmaz gerçekten. 

bu arada şu ürünü de aldım ama mazda 3'te dışarıdan kaput ile cam arasındaki plastik nefis oturup hiç aralık olmadığı için takamadım. belki parçalar klipslerden sökülüp takılabilir ama orijinaller işini iyi yaptığı için gerek olmadı, parça elimde kaldı. 

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/on-cam-dis-panel-muhur-fitili-arac-kaput-su-engelleyici-fitil-P420244909

Diğer Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Sibiryaberberi :

gerek yok  zaten ben aldım ve uygulayamadım çünkü  çok sıkı ve işini iyi yapıyor. hiç arabaya bakmadan almışim ne yazık ki. duruyor ıyle evde.

bu arada kapı altlarına marşipiyele de "D" fitil alıp uyguladım.  o da yol sesi için çok etkili.

5 dakika önce, Sibiryaberberi :

Gerek var mı bilmiyorum.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/iki-kapi-arasi-fitili-universal-P459739877 bu daha elzem bence

Almak istediklerim..

805D0640-B0BB-43C4-90A4-3D676BBC75D3.jpeg

ben z fitil ve d fitil uyguladim, çok etkili. yarın gündüzden bir iki foto eklerim. 

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de corollamda kullanıyorum bu ön cam-konsol arası fitili. Maksat pislik, sinek ölüsü girmesin diye. :D

Ama ses falan kestiği yok, konsoldan trim sesi gelmemesinden olabilir.

belki mazda 3 bm bn de konsol ön cama daha sert basıyordur ama, benim bl de de yeni kasa corollada da pek basmıyor araya serçe parmağı girer nerdeyse. :D o nedenle sıkı sıkıya olmadı.

Diğer Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Mutlu Tekir :

Ben de corollamda kullanıyorum bu ön cam-konsol arası fitili. Maksat pislik, sinek ölüsü girmesin diye. :D

Ama ses falan kestiği yok, konsoldan trim sesi gelmemesinden olabilir.

belki mazda 3 bm bn de konsol ön cama daha sert basıyordur ama, benim bl de de yeni kasa corollada da pek basmıyor araya serçe parmağı girer nerdeyse. :D o nedenle sıkı sıkıya olmadı.

iki çesıdi var piyasada hocam. n11'de güclasınki bayağı kalın ve kaliteli. 25 liradan satılıyor. bir de dandik bir tanesi var, o da 12 küsür liralara satıliyor ve ince. 

mazda'larda cam aralığı neredeyse sıfır ama ittirince iyice sıkışıyor. fark yaratmasınin nedeni de bu belki. 

IMG_20210114_214036.jpg

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi
13.01.2021 at 22:02, Katil Balina :

ben z fitil ve d fitil uyguladim, çok etkili. yarın gündüzden bir iki foto eklerim.

Bekliyoruz hocam 😊

Diğer Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Katil Balina :

iki çesıdi var piyasada hocam. n11'de güclasınki bayağı kalın ve kaliteli. 25 liradan satılıyor. bir de dandik bir tanesi var, o da 12 küsür liralara satıliyor ve ince. 

mazda'larda cam aralığı neredeyse sıfır ama ittirince iyice sıkışıyor. fark yaratmasınin nedeni de bu belki. 

Gayet orjinal gibi duruyor ellerinize sağlık. Dediğiniz gibi de bir nebze bile sesi, titreşimi aldıysa yeterlidir.

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler, özellikle görmeden girilen sert çukurlarda patırtı şeklindeki konsol yerinden oynuyormuş hissi tamamen kaybolmuş durumda. bir mazda 6 olmadiysa da 4.5 olmuştur:))

• Haha 1
Diğer Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sibiryaberberi :

Bekliyoruz hocam 😊

kapı altına ve marşipiele karşıliklı uyguladığım "D" fitil,  kapı aralarında da "Z" fitil var. 

ablamın 2019 mini'sinde bu Z fitillerin benzerinden orjinalinde vardı oradan görmüştüm.. bi de alta ve kapiya uyguladığım D fitiller de sanırım astra'larda fabrikasyon var. 

Polish_20210115_001954085.jpg

Diğer Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Katil Balina :

teşekkürler, özellikle görmeden girilen sert çukurlarda patırtı şeklindeki konsol yerinden oynuyormuş hissi tamamen kaybolmuş durumda. bir mazda 6 olmadiysa da 4.5 olmuştur:))

Hocam marspiyele nasıl bir uygulama yaptınız acaba yada ses için yapıp memnun kaldınız uygulama varsa size zahmet fotoğraflarini paylaşabilir misiniz? 

Diğer Sitelerde Paylaş
4 saat önce, cenk501923 :

Hocam marspiyele nasıl bir uygulama yaptınız acaba yada ses için yapıp memnun kaldınız uygulama varsa size zahmet fotoğraflarini paylaşabilir misiniz? 

fotoda mevcut. bi de ön cam ve konsol için  kalitelisiyle değiştirdiğim dandik fitili de arka cam ile hoparlörlerin olduğu aralığa aynı şekilde uyguladım.. sedanlarda o da ister istemez ses yapıyor. şu an sıfır takırtı  çitırtıyla kullaniyorum en bozuk yolda bile.  

IMG_20210115_044527.jpg

• Beğen 2
Diğer Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Katil Balina :

fotoda mevcut. bi de ön cam ve konsol için  kalitelisiyle değiştirdiğim dandik fitili de arka cam ile hoparlörlerin olduğu aralığa aynı şekilde uyguladım.. sedanlarda o da ister istemez ses yapıyor. şu an sıfır takırtı  çitırtıyla kullaniyorum en bozuk yolda bile.  

IMG_20210115_044527.jpg

Bu aldığınız ürünlerin linki var mı hocam çok etkisi oldu mu hiç sevmediğim tarafı ses olayı bu araçlarda olmadı ben de sipariş vereyim rüzgar yada yol sesi ne kadar azalırsa kardır 

Diğer Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Katil Balina :

Mazda 6'nın yalıtımı da öyle süper sessiz değil zaten. Titreşim vs yok ama ses yalıtımına Mazda 3 için 10 üzerinden 5 verirsem, Mazda 6'ya da 6, maksimum 6.5 veririm. 3 ile tak farkı çok az daha yalıtım süngeri ve çift katlı lamine camlar.

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
8 saat önce, cenk501923 :

Bu aldığınız ürünlerin linki var mı hocam çok etkisi oldu mu hiç sevmediğim tarafı ses olayı bu araçlarda olmadı ben de sipariş vereyim rüzgar yada yol sesi ne kadar azalırsa kardır 

öyle süper bir fark yarattığı söylenemez. araç genel olarak ses almaya meyilliyse çok da yapacak bir sey yok.  ya da belirli noktalardan aliyorsa düzeltilebilir ama öyle bir durum değil. yine de sese katkısı olduğunu düşünüyorum. 

linklere gelince n11'e "güçlas" ya da "oto fitil" yazarsanız pek çok ürün çıkar. güçlas kendini bu işlere vermiş yerli çok kaliteli bir marka. diğerlerinin iki katına satıyorlar bazı ürünleri ama değer. karşılaştırmaları yapar kararınızı verirsiniz. açıklamada ve görsellerde listelenen pek çok ürün mevcut. 

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Katil Balina :

öyle süper bir fark yarattığı söylenemez. araç genel olarak ses almaya meyilliyse çok da yapacak bir sey yok.  ya da belirli noktalardan aliyorsa düzeltilebilir ama öyle bir durum değil. yine de sese katkısı olduğunu düşünüyorum. 

linklere gelince n11'e "güçlas" ya da "oto fitil" yazarsanız pek çok ürün çıkar. güçlas kendini bu işlere vermiş yerli çok kaliteli bir marka. diğerlerinin iki katına satıyorlar bazı ürünleri ama değer. karşılaştırmaları yapar kararınızı verirsiniz. açıklamada ve görsellerde listelenen pek çok ürün mevcut. 

Crv de de dikkat ettim orada siyah süngerimsi malzeme var Cam ile gogus arasinda 

Diğer Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Katil Balina :

fotoda mevcut. bi de ön cam ve konsol için  kalitelisiyle değiştirdiğim dandik fitili de arka cam ile hoparlörlerin olduğu aralığa aynı şekilde uyguladım.. sedanlarda o da ister istemez ses yapıyor. şu an sıfır takırtı  çitırtıyla kullaniyorum en bozuk yolda 

9 saat önce, Katil Balina :

Teşekkürler hocam 

Diğer Sitelerde Paylaş
  • Yeni Oluştur...