Jump to content

Park halindeyken çarpıp giden iyi aile çocuğu.

doganayomer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün fark ettim bir iyi aile çocuğu annesi ile yaşadığı probleme beni de ortak etti. Demediğim etmediğim laf kalmadı. Kazadır olur ama insan bir numara bırakır yada özür notu bırakır, geçmişte bende çarptım ama kaçmadım araç sahibini buldum, not bıraktım telefonumu yazdım insanlığımdan bir şey kaybetmedim. Kimseyi mağdur etmedim. İnsanın başına gelince çok sinir oluyor. Logonun altından çarpmış bir taraf sürtünmüş diğer taraf kırılmış.

P_20210131_145029.thumb.jpg.d0de9b03446a2280b3a9e714f0b495e1.jpg

P_20210131_145033.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Gerçekten sinir bozucu. AVM lerde park edince kapına kapısını geçirenler, park halinde iken sana çarpıp kaçanlar.  Bunların hepsi kul hakkına giriyor. Şimdi kaçtı ama sonra kaçamayacak. Mini onarım ile hallolabilir gibi görünüyor bir kısmı ama içeride başka kırıklar var mı kontrol ettirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, görünce sinirden kaputu açıp bakmak bile içimden gelmedi, artık kaskodan mini onarıma girer mi diye bir yere göstereceğim. Yada böyle binerim diyeceğim ama gözüm hep oraya takılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, doganayomer :

Teşekkür ederim, görünce sinirden kaputu açıp bakmak bile içimden gelmedi, artık kaskodan mini onarıma girer mi diye bir yere göstereceğim. Yada böyle binerim diyeceğim ama gözüm hep oraya takılacak.

Eğer mini onarıma girmezse ve içeride de ciddi bir sıkıntı yoksa bırakın kalsın. Bir süre sonra alışırsnız zaten. Bir önceki aracımda benim önde ufak bir göçüğüm vardı ama dert etmedim, o şekilde de sattım.

Eğer mini onarım da olmazsa kaskoda hasarsızlığı bozmayacak şekilde bir onarım seçeneği varsa o da değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hafta içi  bir yere göstereyim en azından o kırık yeri birleştirebilsek gözüme daha az batar gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar benim aylık rutinim. Her sene düzenli ufak tefek vuruk göçük düzeltmesi, tampon köşe boyaması için mini onarıma gider araba, küfür bile etmiyorum artık bakıp geçiyorum, hissizleştim :) 

Geçmiş olsun, geri gelirken vurulmuş buraya belli, vuran kişi anlamamış bile olabilir. Evin önünde veya bilindik aracı koyduğunuz bir yerde olduysa diğer araçların tamponlarını kontrol edin mavi boya varmı diye. Kasko varsa mini onarıma çizilen yerin uzunluğu ve kırık yüzünden girmeyebilir ama az bir fark alıp yapabilirler de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Leanback :

Geçmiş olsun, geri gelirken vurulmuş buraya belli, vuran kişi anlamamış bile olabilir. Evin önünde veya bilindik aracı koyduğunuz bir yerde olduysa diğer araçların tamponlarını kontrol edin mavi boya varmı diye.

Doğru, bazıları acemilikten veya umursamazlıktan dolayı farkına bile varmıyor. Hele de arka kamera veya park sensörü yoksa çok daha büyük olasılık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Leanback :

Bunlar benim aylık rutinim. Her sene düzenli ufak tefek vuruk göçük düzeltmesi, tampon köşe boyaması için mini onarıma gider araba, küfür bile etmiyorum artık bakıp geçiyorum, hissizleştim :) 

Geçmiş olsun, geri gelirken vurulmuş buraya belli, vuran kişi anlamamış bile olabilir. Evin önünde veya bilindik aracı koyduğunuz bir yerde olduysa diğer araçların tamponlarını kontrol edin mavi boya varmı diye. Kasko varsa mini onarıma çizilen yerin uzunluğu ve kırık yüzünden girmeyebilir ama az bir fark alıp yapabilirler de.

Daha hissizleşme aşamasına gelemedim hocam, çarpan gri bir araba gibi geldi bana akşama bakayım bakalım hangi tampondan ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gecmiş olsun. can sıkıcı ama çok da trajik görunmuyor, bir tamponcuya uğrayabilirsiniz. 

benim düşmanlarım da kapıyı umarsızca açanlar. göçükçü bir ustayla harbi harbi ahbap olduk. biriktikçe üç beş ayda bir topluca düzelttiriyorum. en son iki üç ay önce gitmiştim. ufaktan birikmeye başlamışlar yine yakında yol görünür. 

bu arada dikkattimi çeken şey, genelde arka kapılarda olması. ya çocuklar dikkat etmiyor ya da teyzeler. tabi kent davarlarını saymıyorum, bu da sosyolojik bir tespit olsun:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Katil Balina :

bu arada dikkattimi çeken şey, genelde arka kapılarda olması. ya çocuklar dikkat etmiyor ya da teyzeler.

Çocuklar çocuklar. İki oğluma da kapı kilidini kaldırdıktan sonra ilk öğrettiğim kapıyı düzgünce açıp kapatmaları ve yakın mesafe varsa araya ellerini koymaları oldu ama insanların çocukları da kendileri de umarsız ve bencil.

Bazı göçükleri görünce cidden merak ediyorum bunu yapmak için ne kadar hızlı açtılar veya ne kadar zorladılar diye.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Katil Balina :

gecmiş olsun. can sıkıcı ama çok da trajik görunmuyor, bir tamponcuya uğrayabilirsiniz. 

benim düşmanlarım da kapıyı umarsızca açanlar. göçükçü bir ustayla harbi harbi ahbap olduk. biriktikçe üç beş ayda bir topluca düzelttiriyorum. en son iki üç ay önce gitmiştim. ufaktan birikmeye başlamışlar yine yakında yol görünür. 

bu arada dikkattimi çeken şey, genelde arka kapılarda olması. ya çocuklar dikkat etmiyor ya da teyzeler. tabi kent davarlarını saymıyorum, bu da sosyolojik bir tespit olsun:))

Hocam Ankara'da nereye gidiyorsunuz, benimde kapılarda baya var, arka kapılar çoğunlukla ön kapılarda da biraz biraz var, işin garibi park ederken kendim iri kıyım olduğum için rahat inip binebileceğim boşluklarda park ederim ama millet ona rağmen çarpabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, doganayomer :

Hocam Ankara'da nereye gidiyorsunuz, benimde kapılarda baya var, arka kapılar çoğunlukla ön kapılarda da biraz biraz var, işin garibi park ederken kendim iri kıyım olduğum için rahat inip binebileceğim boşluklarda park ederim ama millet ona rağmen çarpabiliyor. 

ben de hiçbir zaman araya park etmem. ona rağmen kaçamıyorum.

gittiğim usta metin usta şaşmaz taraflarında. isterseniz telefonunu vereyim iletişime geçersiniz. ismim hasan, mazda forumdan aldım derseniz tanır.

tel: 0536 745 77 13

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Basit bir şeye benziyor. İz kalmadan geçer inşallah.

Ben Mazda 3 aracımda denedim ve başardım. 4 yıl boyunca hiç paralel park bile yapmadım. Arabalardan hep en uzağa park ettim. AVMlerin hep en alt katına indim. Olabildiğince aracımı kendim yıkadım. Yıkamacı olarak profesyonel yerleri tercih ettim. 4 yıl boyunca hiç aracın içini yıkatmadım. Park edeceğim sokak sakat ise uzaklara park edip yürüdüm ve başardım. :D Eğer bunları yaşamak istemiyorsanız başka bir yolu yok maalesef. Bu sadece ülkemize has bir durum da değil. Dünyanın her yerinde geçerli bu. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Katil Balina :

ben de hiçbir zaman araya park etmem. ona rağmen kaçamıyorum.

gittiğim usta metin usta şaşmaz taraflarında. isterseniz telefonunu vereyim iletişime geçersiniz. ismim hasan, mazda forumdan aldım derseniz tanır.

tel: 0536 745 77 13

teşekkür ederim, müsait bir zamanda Metin ustaya uğramam lazım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Burak :

Cefasını sen çektin sefasını şimdiki sahibi sürüyor 🤣

Çefasını da çektim, sefasını da sürdüm :D 

Sahi kendisi de buralardaydı ama uğramıyor pek sanıyorum. @BahtsizWampir 

Bak, ne güzel folyolu molyolu devam ediyor hayatına araç :D 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Tarahumara :

Çok geçmiş olsun. Basit bir şeye benziyor. İz kalmadan geçer inşallah.

Ben Mazda 3 aracımda denedim ve başardım. 4 yıl boyunca hiç paralel park bile yapmadım. Arabalardan hep en uzağa park ettim. AVMlerin hep en alt katına indim. Olabildiğince aracımı kendim yıkadım. Yıkamacı olarak profesyonel yerleri tercih ettim. 4 yıl boyunca hiç aracın içini yıkatmadım. Park edeceğim sokak sakat ise uzaklara park edip yürüdüm ve başardım. :D Eğer bunları yaşamak istemiyorsanız başka bir yolu yok maalesef. Bu sadece ülkemize has bir durum da değil. Dünyanın her yerinde geçerli bu. 

Yok artık :) ben de korumaya çalışırım ama bir noktadan sonra napayım artık diyorum. Sırf bu yüzden de kar beyaz araba aldım. Hiç de sevmem. Toyota’nın buz grisi çok güzeldi halbuki. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...