Jump to content

Hava Akış Metresi

PUMA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hepiniz sağolun varolun üzerimden büyük bir yük kalktı .. yakacaktım arabayı adem usta imdata yetişti. işte şimdi maşallah canavar gibi havlıyor. hiç bu kadar sürüş zevki almamıştım. silivrideyim arkadaşlar bi tane usta yok burda malesef. bu arada herkesi silivriye beklerim. havalar ısındı deniz yaparız hep beraber  saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek adem senide ağına düşürdü.. öğlen iki civarı gitmek lazım ademe sanayi işi yemek iyi gidiyor bazen. ikramda kusur etmez sağolsun.

Etmeeeeeez etmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Hepiniz sağolun varolun üzerimden büyük bir yük kalktı .. yakacaktım arabayı adem usta imdata yetişti. işte şimdi maşallah canavar gibi havlıyor. hiç bu kadar sürüş zevki almamıştım. silivrideyim arkadaşlar bi tane usta yok burda malesef. bu arada herkesi silivriye beklerim. havalar ısındı deniz yaparız hep beraber  saygılarımla

merhaba sinan 29;

mazda 99  3.23  1.5 sedan araç aldım. Üzerinde karbüratörlü tüp vardı. Filtre kabını patlatmış. Servise götürdüm, hemen tüpü söktürmem gerektiğini eger taktıracaksam sıralı taktırmamı söyledi. Hemen gidip zavoli marka sıralı tüp taktırdım.Tüp takan firma aracımı tam ayar edemedi. ama bu halde iken bile gazda süper performansı var. Ancak....

Benim araçta da benzinde rolentide çalısırken hersey normal ama ani gaz verince hoooor ve hooooor deyip bogulup kalıyor. Sırası ile. Önce bujileri, sonra benzin filtresini, hava filtresini değiştirtirdiler.Servis dışı özel mazda servisi. Benden 180ytl para aldılar. Sonuç fiyasko. Bugün başka bir servise götürdüm, makinaya bagladılar, önce hava akıs frekansı düsük gösteriyo dediler pek emin olmayarak daha sonra tekrar baktıklarında hiç bir arıza görünmüyor dediler. Beni dün gittiğim mazda servisine yönlendirdiler. Tabi ki oraya gitmedim. Baska bir tamirciye gittim. Benzin pompasına bakalım dedim. Benzin girisinden barometreyi bagladım.2,5 barı az geçiyordu. Gazı bıraktıgımızda daha da yükseliyordu. Tamirci bunun saglam oldugunu söyledi. Çıldırmak üzereyim. 1 haftadır sanayideyim.Daha da olmadı ben burada bir  Adem usta bulamadım. ben Denizli deyim. Siz benzin pompasını ölçürdünüzde mi değiştirdiniz. Ben de pompayı değiştirsem olurmu acaba. Bir de forumda arkadaşlar bobinden bahsediyorlar. Bu hangi bobin arkadaşlar fiyatından bilgisi olan varmı. Bana yardımcı olursanız çok sevineceğim. Hayatımda ilk defa bir japon aracı aldım. Bu hafta içinde halledemezsem inanın satmayı düsünüyorum.Simdiden tesekkür ederim. herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

arkadaşlar bu 3 yıl önce yazılmış bir mesaj ama anladığım kadarıyla çözümsüz kalmış. aynı olayları bende yaşadım. distrübütör modülünden kaynaklanan bir problem bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

selamlar bişi sormak istiyorum. Benim araç bu aralar çok yakıyor ortalama 0.80 kuruş falan. Hava akış metresının fişini çekince stop ediyor fakat sonra marşa basınca çalışıyor problem yok.

Aracın çok yakması hava akışmetresinden ise bunu nasıl anlarız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar bişi sormak istiyorum. Benim araç bu aralar çok yakıyor ortalama 0.80 kuruş falan. Hava akış metresının fişini çekince stop ediyor fakat sonra marşa basınca çalışıyor problem yok.

Aracın çok yakması hava akışmetresinden ise bunu nasıl anlarız.

Artık stopda etmiyor. SAdece rolantide oynama oluyor. Ama toparlayaıp devam ediyor. Fişi takınca yine ayı şey oluyor. Eskiden stop ediyordu.

Acaab benim akışmetre sizlere ömür olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...