Jump to content

Yol Bilgisayarı- Ortalama Tüketim

shining
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

evet yapılması gereken hareket bu..

ve ısrarlara dayanamayarak tablomu ekliyorum :

meselabenim manual hesapladığım ortalamanın formülünü de söyliim size :

J31=+(C32*100)/(H31+I31)

31 ve 32. satırlara (no değil excel satırı) dikkat ederseniz alınan benzin miktarı 51,66

Abi daha önceden de söylemiştim, yine söyliim, helal olsun valla bu azim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet yapılması gereken hareket bu..

ve ısrarlara dayanamayarak tablomu ekliyorum :

meselabenim manual hesapladığım ortalamanın formülünü de söyliim size :

J31=+(C32*100)/(H31+I31)

31 ve 32. satırlara (no değil excel satırı) dikkat ederseniz alınan benzin miktarı 51,66

İşte, efsane tablo geri döndü. Valla tüm ısrarlarımızı kırmayarak bu efsane tabloyu buraya koyduğun için ve henüz bu tablo ile karşılaşmamış arkadaşların tanımasını sağladığın için kendi adıma teşekkür ederim abicim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

hakkaten ugrasmissin, benim arabami ablam da kullanmasa yapardim bu listeyi ama bi o alio bi ben..

ben genelde benzinim tam bitmeden aliyorum. yolda kalmayi pek sevmiorum :) kalan menzil 0 bana yemez :)

benim ortalama 12 zaten 500'lu 600'lu rakamlar yalan..

benim anlamadigim 53L benzini neriye sigdirdigin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla ben karburator ayarı yapmadan once 450 500lira yakıyodum kmde şimdi dustu neyseki 300 lere brs daa rahatladm ama 6.000-7.000dd ile gene 35o leri goruyo :( kısıltoprak bpden 10 lira alıyorm , sahilde gazlıorm caddede bidaa alıorm :(:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Menzil  0 dan sonra ibreye bakın son çizgi varya benzin göstergesinde  onun da soluna doğru kayıyor ibre tam o çizgiden sonra 20 km yine gidersiniz..Yani o çizginin de altına indiğinde gittim ben ama siz denemeyin  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...