Jump to content

323 Otomatik Vites Hakkında (90-94)

cenkizdokuzcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 177
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• mazda22

16

• dogan_u

17

• NoooFearrrr

19

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Otomatik vites japon grubu araçlar için pek fazla usta alternatifi yok kaldıki benimki manuel olmasına rağmen en yakın tamirci için 67 km yol gitmem gerekiyordu, dışarıda fazla kurcalatmadan bi yetkili servis yada eski yetkili servislerden birine gidin derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde 323 hb otomatikdi 3 ileri olduğu için daha çok 2. viteste gider rampada normal yani.zıplamaya gelince yağ kalındır araba ısınsınca vites geçişleri yumşar.ben manuale çevirdim rahatladım hem azyakmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest bookseller81

merhabalar. daha önce şanzıman hakkındaki durumları yazmıştım. 323 şanzıman (3 ileri) beni tatmin etmiyor.  şöyleki,

benim aracım 92 model sedan otamatik mazda 323. arac 1 den 2 ye hemen geçiyor. devir daha 2000 de iken. 2 den 3 e de hemen geçiyor. hal böyle olunca araç 3. viteste epey bir kendine gelmek için zorlanıyor.

rampada daha kötü. 2 den 3 e hemen geçtiğinden araç ın devri 2000 ile 2500 arasında kalıyor. araç kendini toplayamıyor.

bu tüm mazda 323 lerin sorunu mu yoksa benim şanzımanda mı bir arıza var anlamadım.

bu araçlara 4 ileri otomatik vites taktıranlar olmuş. hangi araçların şanzımanı 323 mazda lara uygun. yani ben şimdi bir oto çıkmacısına gitsem bana 4 ileri mazda 323 şanzımanı lazım desem benim aracıma uyup uymayacağını bilemem.

o yüzden bu araçlara gerçekten 4 ileri şanzıman takılır mı, takılırsa randıman daha iyi mi olur fikir almam lazım. birde şanzımana bakıp yaptırsam düzelir mi? bu bana kaça patlar.

siz değerli arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzımanınızda arıza yok. Bende otomatik kullanıyorum 3 ileri. Şehir içinde sıkıntı yok. Aracın vites değiştirme ivmelenme olaylarını iyi ezberlediğim için hangi yokuşta ne tepki verir ne yapar iyi biliyorum. Ona göre hızlanıp yavaşlıyorum yada gazı köklüyorum yada manuel kullanıyorum. (gazı köklemek yerine manuel geçmek yakıt tasarrufuda sağlar)

Şehirler arasında araba bariz vites istiyor. 3 ileri olan mazdaların hepsinde bahsettiğiniz şey oluyor.  Orjinal olarak 4 ileri olanlar var. Ama piyasada ne kadar var yada ne kadar kaldı bilemeyiz. Fazla olmadığı kesin. Çıkmacılar bilir hangi şanzımanın uyup uymadığını. Çıkmacıdan alabilirsiniz. Aşağı yukarı 1500 liraya 4.vitese sahip olabilirsiniz. bu fiyatın inmesi kullandıgınız 3 ileriyi kaç liraya okutacagınıza bağlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hafta sonu Şanzıman için yağ değişimi yapacağım. 323 ler kaç litre alıyor. İbrahim 3 demiş ama bildiğim kadarıyla düz vitesler yaklaşık 3 litre alıyordu. Otomatikler de mi aynı? Bilgisi olan var mı acaba?

Birde Şanzımanı tamir ettirdiğim yer dayıyordu yağı 6 litre yağ alıyor falan diyordı.

Az olması da zararlı çok olmasıda zararlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

manuel 323 den sonra bu bana bayağı bir kötü geldi. neyse aracı fazla kurcalatıp zarar vermeyelim dimi.

ama şu motordaki titremeyi bir türlü çözemedik. avans ayarı yaptık olmadı, tüm kayışlar değişti sente ayarı yapıldı olması kaç defa gaz ayarına gittim yine olmadı. sabahları arabayı titretiyor motor, ısındıktan sonra titreme kesiliyor ama hava filtresinin üzerine elimi koyunca motordaki titremeyi hissedebiliyorum. bir vuruntu var motorda. inşallah çözeriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel istediğiniz gibi devirli kullanabilme imkanı sunuyor. Otomatikte öyle bir şansınız yok diyebiliriz. vitesteyken titreme varsa beyinle alakalı sorun olabilir. gaz beyni ısınana kadar gazdan verim alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhabalar.

Bende 91 model 323 sedan mazda var..Aracım otomatil..

Aracım normal yolda giderken ,bana göre vites atarken çok zaman harcıyor..istediğim hız agelene kadar önümdeki araçla mesafem bitmiş oluyor,,tam hızlanıyorken ben bu kez frene basmak zorunda kalıyorum..Vites geçişlerindeki bu gecikme ( bana göre) normalmidir,,yoksa bir sorunun başlangıcı yada ta kendisimidir..Bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinrim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben otomatik şanzıman beyni olabilir dicem.ama önce aracın fabrikasyon çıkışında bu durum nasıl onu öğrenmek lazım.wankel motor bu konuda deneyimli.ben ondan aynı sorunda lantis otom.vites beyni almıştım sorunum çözüldü.birde bu araç otomatik 3 vites olabilir.yanlışsa düzeltin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben otomatik şanzıman beyni olabilir dicem.ama önce aracın fabrikasyon çıkışında bu durum nasıl onu öğrenmek lazım.wankel motor bu konuda deneyimli.ben ondan aynı sorunda lantis otom.vites beyni almıştım sorunum çözüldü.birde bu araç otomatik 3 vites olabilir.yanlışsa düzeltin

Evet dğru 3 vites.vitesten vitese geçrken bahsettiğim gibi baya zaman geçiyor..ben hızlanana kadar hem arkadakiler sıkıntı yaşıyor hemde ben..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Şu vitesteki titreme olayı bendede oluyordu yapmadığım şey kalmadı,110 liraya sıfır tüp kafası taktırdım olmadı,10 lira verip(3-4 kere) ayara girdim olmadı.En sonunda bi ayara girdim 1 hafta önce 10 lira verdim yine ve birde kaputu düzelttir dediler kaputun altında lastik tutucular varya onları sol yöne çevirerek açın ve kaputu daha yukarı kaldırmasını sağlayın titreşimi hissetmiyorsunuz,şuan  bir sorun yok bende ben bu yolla düzelttim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar aracım otomatik vites, (D) de iken durduğumda(ışıklar da falan) acayip titreşim yapıyo mecbur her seferinde (N)ye almak zorunda kalıyorum.

Bunu nedenini bilen varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.

simdiden tskkrler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Benim 2005 Model Astra'da aynı şekilde vitesde (1.vites oluyor tam otomatik değil) rahatsız etmeyeck bir titreşim var, sizin araba sonuçta 20 senelik araç benimkinden biraz fazla olması normal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Konunun üstünden süre geçmiş sadece bilgi olsun,kaput zangur zungur titriyorsa açın ön kaputu hani onu tutan yerler olur ya kaputu kapattığımızda yumuşatsın diye yerler vardır çıkıntı lastikten falan onları gevşetin ve bunlar yukarı çıksın hiçbir titreşim kalmıyor,yerini umarım anlatabilmişimdir,radyatörün bayağı bi sağında ve solunda araç askıda kalsın diye lastikler var müşür tarzı onları gevşetin araç titremiyor o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...