Jump to content

Far Ampulü (90-94 323)

ilkdem26
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mustafa_g

Üstadım senin ön panjur bizimkilerden farklı mı? Kaç model senin ki?

practica değil, 97 model familiadır o araç. yani imzamda açılımı yazılmış olan araba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

4

• hasancalp

5

• yalnızkurt

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• 3 ay sonra ...

323 practıcama far almak istiyorum fiyatları ne kadar bilen varmı internette pek bulamadım

İki marka var tyc ve depo 90 lira tanesi sinyalleri de sorarsan 25 lira.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle Osram Night Breaker BILUX-H4  (+90%More - +10%Whiter) almanı tavsiye ederim. Çok güzel ampuldur. Çok da iyi aydınlatır.

bende kullanıyorum gerçekten cok memnunum sanki araca 100 watt lık ampul takmıs gibi oldu :D:D cok güzel aydınlatması var :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

benimde kısalar az gösteriyordu bundan çok büyük rahatsızlık duyuyordum. gittim %30 arttırımlı narva beyaz h4 aldım taktım. baya memnumdum ama taa ki yağmur yağana kadar. yağmur yağınca sanki farlar hiç yanmıyormuş gibi oldu. hemen eski 55-60w h4 leri taktım. ama bu seferde kısalar çok az yanıyor gibi oldu ve sonun da xenon takmayta kara verdim. ama bunun içinde yok ışığı dağıtıyor yok yağmurda hiç göstermiyor gibi söylentiler vardı. biraz düşündükten sonra  6000 kelvin xenon h4 motorlu kit aldım ve taktırdım. inanın ne ışıığı dağıtıyor ne de başka bişe yağmurda dahi çok süper ışıtıyor. düşünenlere tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet bu konuda haklısınız. ama dağılma derken normal h4 ampulun 3-4 kat fazla ışık verdiğiiçin yanları biraz daha fazla gösteriyor. yani dağıtmak değilde biraz daha çok gösteriyor desek belki yanlış olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dağılmak derken kastım yanlardan ziyade far hizasından yukarılara verdiği ışık. Rahatsız eden de o zaten. Merceklilerde bu olmuyor çünkü içeride bunu önleyen bir mekanizma var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Osram (çakma değil orjinal) 55/60W ampul taktım bir kaç ay önce (40 lira çifti).

(şimdilik) kar hariç tüm hava şartlarında kullandım ve gayet memnunum. xenon kadar olmasa bile gayet iyi aydınlatıyor. karşıdan gelenlerden selektör yemediğimi göz önüne alınca demek ki karşı tarafı rahatsız etmiyor demektir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 6000 kelvin far ayarını da bilgisayarlı olarak yaptırdım şimdiye kadar kimseden sellektör yemedik. yani pek rahatsız olduklarını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

dışını mı temizleteceksin içini mi. eğer aynalarını değiştirebiliyorsan değiştir. aynalar zamanla karadığı için az göstermeye başlıyor. yada 2 tane yeni far alıp koyacaksın en son çare bu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim 94 323 HB'nin farlarından hiç memnun değilim, elimde 2 adet Narva'nın 90w lık H4 far ampulleri var  sıfır kutusunda duruyor, fakat internette philips'in bir ürününü gördüm xenon'a yakın aydınlatma sağlandığı söyleniyor, aranızda deneyen veya ürün hakkında bilgisi olan var mı? Ürünün bilgileri aşağıdadır

otm011292106.jpg

Philips H4 Diamond Vision 5000K

Yüksek kalite standartlarında PHILIPS tarafından üretilmektedir.

Uygunluk: Tüm yerli, ithal, marka ve model otomobillerde 12V/H4 far tipi kullanan araçlara tasarlanmış ve üretilmiştir.

Kullanım Alanları: Otomobil, Minibüs, Panelvan, Hafif ticari araçlar, Motosikletler vb...

Kullanım Amaçları: Xenon netliğinde görüşe en yakın ışık rengi ve görüş açısı sağlamaktadır.

Çalışma Voltajı: Bu ürün 12 volt çıkışlı araçlara uygundur. 12 volt nedir? Genel olarak binek otomobiller, hafif ticari araçlar, minibüs, panelvan gibi araçlar 12 volt güç çıkışına sahiptir.

Çalışma Gücü: 60/55W

Ürüne ait belgeler tümü ISO14001 - ISO9001 - ECE - E13 - E1 - TÜV

Üretim yeri: Almanya

Ürün rengi: Elmas Beyazı

Paket özelliği: 2 adet far ampülü içeren özel ambalaj.

Ürün Sınıflandırması: Alman ve PHILIPS kalitesi.

Ürün Özellikleri:

Güçlü Işığı sayesinde daha uzun bir mesafeyi aydınlatarak yola odaklanmanızı kolaylaştırır.

Karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmeden daha net bir görüş imkanı sağlar.

Normal piyasa ampullerine göre %100 daha fazla ışık miktarına ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.

PHILIPS’in tüm ürünlerinde olduğu gibi bu ürün de UV-Block Quartz camdan üretilmiştir.

UV ışınlarını kestiği için far aynasına zarar vermemekte ve ampül camının suyla teması halinde dahi çalışmasına devam etmektedir. Bu özellik sadece PHILIPS otomotiv far ampüllerinde bulunmaktadır.

Cisimlerin formunu bozarak ışımayı düşüren ultraviyole ışınlarından etkilenmeyen termal şoklara dayanıklı, far camı kırıldığında ampule gelen su damlalarının ampulü patlatmasını engelleyen PLASMA QUARTZ camdan imal edilmiştir.

xenon kitler montaj dahil 350 liraya denk geliyor fakat bu ürünün fiyatı 60 lira sadece, xenon kadar aydınlatmayacağı kesinde benim elimdeki narvalardan iyilerse almayı düşünğyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada osram nightbreaker var ve mükemmel aydınlatıyor. gece uzun yolda farkı direk hissedilyor. Far konusunda en uygun fiyatlı seçim. kesinlikle deneyin farkını göreceksiniz. Bauhausda tanesi 16 lira takımı 32 lira.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

benim 94 Hb de ise sağ far sarı ve sola göre sönük yanıyor acaba ampülden mi yoksa far camından veya içinden mi kaynaklanıyor aracı alalı daha 2 hafta oldu fazla kurcalmak da istemedim bu osram nightbreaker ı alsam kendim takabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 323hb için 100w ampul taktım başka türlü önümü göremiyorum, 100w ampul kullanabilmek için yapmam gereken bi işlem war mı, 2dağ arasında bi çukurda yaşıyorum sürekli yağmur çamur kar düşük watt ampul kör yapıyor beni

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...