Jump to content

Mazda3 30.000 bakımı

Alperen 3
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bravo hemen çaktın köfteyi :D mazdalarda bende 2 çeşit biliyordum 1o binlik ve 100 binlik diye :D

walla abi benim araç 40 binde daha buji değişmedi servisteki ustalar 2 çeşit demişti 40 binde açıp bakarız duruma göre değiştiririz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• M.E.G

6

• keremtucan

8

• honuuu

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Benim eski bujiler için neredeyse bitmiş dediler. Evet 2 çeşit buji varmış. Usta, benim araca yeni taktıkları bujiler için 30000 km dayanır dedi. Diğer çeşidi ise iridyum buji olup fiyatı 120 civarındaymış, onlar 80000 km dayanıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

mazda 3 için bosch silecek aldım 60 ytl daha ucuza bulabilirsiniz belki ötmüyo su fırlatmıyo silinen kısıma çok güzel...daha önce sadece lastiğini değiştirmiştim ama soldaki silecek devamlı diğer sileceğin sildiği bölüme su atıyodu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Dün MebBaşayarda 30.000 km bakımımı yaptırdım.

Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,bujiler ve işçilik toplam 172 TL tuttu.Bu arada arka salıncak kollarıydı zannedersem,ismini tam hatırlayamadım onlarda garanti kapsamında değişti.

Arkadan kasislerde falan müthiş bir gıcırtı geliyordu,şimdi ses seda kalmadı pamuk gibi oldu.Tüm MebBaşayar çalışanlarına teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

evet arkadaşlar,bugün arabamın 30000/18ay servis bakımını yaptırdım.arabamın km'si=15485

Yapılan işlemler;

yağ filitre=8,78 tl

tapa pul=2,56tl

mazda dexelıa ultra 5w30 yağ=104tl(1lt=26tl)

saf su=1,85tl

cam şampuan=2,95tl

mekanil işçilik=45tl

+kdv toplam=195 tl tuttu arkadaşlar.

ayrıca garanti kapsamında,sol arka stop lambasının buharlaşma yapması sebebiyle contası değişti.ön koltuklar ses yapması sebebiyle yağlandı ve ayarları yapıldı.

sizlerle paylaşmak istedim.sevgi ve saygılarımla.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun fiyat gerçekten çok uygun kazasız belasız iyi günlerde kullanın :):nazar:

teşekkürler İbrahim,hep beraber araçlarımızı kazasız-belasız günlerde kullanalım...Denizli'ye kar yağışı devam ediyor.

aman buzlanmaya karşı dikkatli olalım.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kerem hayırlı olsun, işte bu tür şişirilmemiş, hak ettiği kadar rakamlar olursa servislerin adı da daha iyi anılır. Bakımı yapan servisi tebrik ediyoruz..

teşekkürler Burak. Denizli turkuaz mazda da yaptırıyorum servis bakımlarını.Haklısın,bakım ücreti makul bencede..ama,bu konuda beni bilgilendirip yol gösteren siz ve forum ahalinin bunda katkısı çok büyük.bunun için hepinize teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turkuaz'ın ismini bu aralar fazlaca duydum. Sanırım yerel olarak iyi çalışıyor ki yerel gazetelerde bir hayli ismi geçiyor. Umarım oradan katılımcılar olur da karşılıklı bilgi paylaşabiliriz.

Ayrıca ne demek, bunun için varız burada :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turkuaz'ın ismini bu aralar fazlaca duydum. Sanırım yerel olarak iyi çalışıyor ki yerel gazetelerde bir hayli ismi geçiyor. Umarım oradan katılımcılar olur da karşılıklı bilgi paylaşabiliriz.

Ayrıca ne demek, bunun için varız burada :)

tekrar teşekkürler Burak... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler İbrahim,hep beraber araçlarımızı kazasız-belasız günlerde kullanalım...Denizli'ye kar yağışı devam ediyor.

aman buzlanmaya karşı dikkatli olalım.... :)

malesef memleketimden bir haberim sadece şöyle oldu böyle oldu diyorlar :) ama yağsın biraz dengesine dönsün denizli aşırı sıcaklar baya zorlamıştı.. :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

malesef memleketimden bir haberim sadece şöyle oldu böyle oldu diyorlar :) ama yağsın biraz dengesine dönsün denizli aşırı sıcaklar baya zorlamıştı.. :)

haklısın İbrahim,sen soğuk havalara alışıksın değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısın İbrahim,sen soğuk havalara alışıksın değil mi?

evet alıştım >:D bu ara biraz stres biraz can sıkıntısı baskı derken dedim bi akşam yürüyüşü yapayım 1 saat kadar önce -6 derecede bi tur atıp bi bankta oturup geldim, tabi eldiven atkı deri ceket sayesinde 5-6 derece gibi bir sıcaklık hissettim, Allah dışarda kalanların yardımcısı olsun gerçekten düşünemiyorum :(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Göçmen arkadaşım -15ler gibi olacağını söylemişti. :D

Aman İbraam, totoşuna dikkat et, dondurma sakın.

kendine dikkat et İbrahim.....

valla hıyarlı babanın yün içliğinden aldım onun sayesinde hasta olmuyorum yoksa çoktan benim bünye kaldıramamış hastaydı :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...